Elektryka i elektronika » Audi A6 C5 2,5 TDI V6 2001 Pali bezpiecznik obok sterownika
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C5 2,5 TDI V6 2001 Pali bezpiecznik obok sterownika
Witam.Mój kolega ma problem ze swoim Audi.Pali ten bezpiecznik 15 A obok przekaźnika 219 w puszce ECU na podszybiu.Efekt jest taki że auto traci moc ponieważ zabezpiecza on zawory podciśnienia i EGR.Po wymianie znów jedzie ok ale za jakiś czas pali się znów.Nie ma reguły kiedy się spali bo może od razu a może wytrzymać czasem kilka dni a czasem dwa tygodnie.Przewody zaworów nie mają zwarcia.Czy ktoś wie dokąd biegną przewody od niego?Biało czerwony i czerwono zielony.Grubości jakieś 2mm może 3.Wchodzą we wiązkę komory silnika ale z racji zabudowania silnika nie wiem dokąd biegną.Bezpiecznik ten występuje też w 1.9 TDI.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A6 C5 2,5 TDI V6 2001 Pali bezpiecznik obok sterown
chicken19 napisał/a:
Przewody zaworów nie mają zwarcia.

Tu nie byłbym taki pewien. Jeżeli bezpieczni przepala się po jakimś czasie oznacza że jest uszkodzona wiązka (przetarcie izolacji) i zwiera się do masy. Ten bezpiecznik zasila osprzęt w komorze silnika jak i wewnątrz samochodu.
Proponowałbym skupić się na wiązce w komorze silnika i sprawdzić dokładnie odcinki do elektrozaworów sterowania turbiną, EGR i klapy kolektora ssącego oraz poduszek zawieszenia silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewody do elektrozaworów zostały sprawdzone i jak już pisałem wyżej to nie w nich tkwi problem.Czy mówiąc o klapie kolektora ssącego masz na myśli tzw klapę gaszącą?O poduszkach silnika nie wiedziałem że są elektryczne.Wcześniej kolega wymieniał dwumasę i może coś przycisnął albo nadszarpnął albo same wibracje starej dwumasy doprowadziły do jego przetarcia.Sprawdzimy czym prędzej.Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak o klape gaszenia jest przy lewej lampie poduszki rowniesz maja czujniki tylko chyba taprzednia od strony chlodnic nie ma czujnika :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze zapytam czy czujniki w poduszkach mogą powodować zwarcie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
chicken19 napisał/a:
Jeszcze zapytam czy czujniki w poduszkach mogą powodować zwarcie?

Mogą. Dlaczego nie? Odłacz je na czas próby i się przekonasz.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.129.23.30 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa