Elektryka i elektronika » Audi A4 B5 - dołożenie FIS-a - zmiana licznika na VDO?
Odpowiedz do tematu
 
W przypadku braku odpowiedniego sprzętu prościej jest odczytać oryginalny pin ze sterownika silnika. Analizując wsady które wysłałeś mam delikatnie pisząc mętlik w głowie, bo nie wiem który jest z oryginalnych zegarów a który z nowych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Plik rar o nazwie odczyt to z mojego licznika to co udało się zczytać eeprom i imo. nic więcej nie idzie zrobić. Dodam, że licznik można powiedzieć umarł nic nie wyświetla na nim. A te drugie pliki które dołączyłem to wsady które otrzymałem z innego licznika nie mojego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie jest zawartość kupionych zegarów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kupionych nie zczytywalem. 8D0 920 980 A posiada taki numer na wymianę. Anglik licznik. Jak potrzebny to postaram się zczytać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grochu8 napisał/a:
kupionych nie zczytywalem. 8D0 920 980 A posiada taki numer na wymianę. Anglik licznik. Jak potrzebny to postaram się zczytać.

Zrób odczyt tego licznika i sterownika silnika.

EDIT
Te zegary są od benzyny...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
A może jak niedaleko mieszkasz ty byś się tym zajął?


Chciał bym mieć do Niego tak blisko... Ja mam około 2,5-3 godzin drogi :(
Nie masz co się zastanawiać. Chwila drogi i masz zrobione porządnie i nie wracasz do tematu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie obecnie czasu brak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W sensie do Ciebie po wcześniejszym uzgodnieniu via PW ;)

"Przed wyjazdem skontaktuj się z Adim "forumowym farmaceutą" gdyż każdy wyjazd niewłaściwie zaplanowany może zagrażać samochodowemu zdrowiu.


PS Jak ja do Ciebie przyjechałem też czekałem - trzeba swoje odstać jak zależy ;D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jaka lokalizacja Adiego jest? Czas kiedyś się znajdzie. Pół godzinki na wgranie wsadów. Resztę porobię sam podkładam manetki i kabelki położę. Już trochę jeżdżę na braku licznika więc mogę cierpliwe poczekać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grochu8 napisał/a:
więc mogę cierpliwe poczekać.

Słowo "cierpliwie" jest w tym przypadku na miejscu - za jakieś 3 tygodnie. Temat nie jest skomplikowany, a Ty masz do mnie jakieś 70km jeżeli jesteś z Iowa woj. lubuskie. Dlatego sądzę, że szybciej, prościej i taniej będzie jak wyciągniesz pin ze sterownika silnika i nowych zegarów aby przeprowadzić adaptację Immo.
O przepisaniu wsadów zapomnij jezeli jest to VDO. Dodatkowo zegary o których mowa pochodzą od benzynowego Audi i są wyskalowane w milach. Nie wiem jak chcesz to ogarnąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mogę poczekać 3 tygodnie i poszukać odpowiedniego licznika jaki. Jaki wskażesz abym szukał aby zrobić to co należy. Więc myślę, że w 3 tygodnie coś znajdę innego zamiast tego licznika. 70 km to nie jest daleko. Dokładnie taka lokalizacja jaką podałeś jestem. Te zegary mogę oddać w każdej chwili. Z silnika takie coś odczytało mi się. Czy dobrze nie mam pojęcia zamieszam plik. To najlepiej jaki licznik będzie znaleźć aby to poskładać do kupy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grochu8 napisał/a:
Mogę poczekać 3 tygodnie i poszukać odpowiedniego licznika jaki. Jaki wskażesz abym szukał aby zrobić to co należy. Więc myślę, że w 3 tygodnie coś znajdę innego zamiast tego licznika. 70 km to nie jest daleko. Dokładnie taka lokalizacja jaką podałeś jestem. Te zegary mogę oddać w każdej chwili. Z silnika takie coś odczytało mi się. Czy dobrze nie mam pojęcia zamieszam plik. To najlepiej jaki licznik będzie znaleźć aby to poskładać do kupy?

W tym sterowniku jet immo 2 generacji. Sądziłem, że będzie to już 3 generacja. Tak więc wystarczy tylko skombinować odpowiednie zegary i odczytać tylko z nich pin. Do tego potrzebny będzie VIN. Na podstawie VINu będzie można stwierdzić który to dokładnie model i jakie zegary podejdą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To w załączniku informacje o pojeździe może coś okaże się pomocne. To będę czekać na info czego mam szukać jakiego licznika.

WAU********9711 numer VIN

Adi napisz na PW nie mogę wysłać VINU Tobie bo masz PW zblokowane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podaj Adiemu VIN w PW a ten na forum wygwiazdkuj, bo szkoda żeby po internetach Twój VIN hasał...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PW mam zablokowane ze względów czasowych. Pisz na emila.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa