Elementy silnika » [A4 B5 1.6 ALZ] kopci na niebiesko i bierze olej
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5 1.6 ALZ] kopci na niebiesko i bierze olej
witam. problem jak powyżej. dokładnie kopci po hamowaniu silnikiem i ponownym daniu na gaz. przy reducji czy nawet przy ostrym rozpędzaniu nie kopci. na zimnym po odpaleniu lekko przez chwile i to nie zawsze. siśnienie 15-15-15-17. na tym gdzie jest 17 potrafi mi zalać świecę kiedy dłużej stoję np w korku. spalanie w cyklu mieszanym okło 7,5 l. oleju bierze jakis litr na 300-400 km. kolektor ssący czarny i mokry. uprzejmie proszę o sugestie osób które miały podobny problem, a także o kontakt wszystkich którzy mają podobny silnik i conieco wiedzą o nim. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacząłbym od uszczelniaczy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
od tego zaczynam. glowica gotowa do zrzucenia ale nie mam imbusa 8 :/ w polsce warsztat wyposażony, tutaj kicha... ale myślisz ze to mozliwe by takie ilości oleju szły górą? a nie wiesz co z odmą w tych silnikach? bo troche mi sie mocno ulany wydaje ten kolektor...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hubik napisał/a:
od tego zaczynam. glowica gotowa do zrzucenia ale nie mam imbusa 8 :/ w polsce warsztat wyposażony, tutaj kicha... ale myślisz ze to mozliwe by takie ilości oleju szły górą? a nie wiesz co z odmą w tych silnikach? bo troche mi sie mocno ulany wydaje ten kolektor...
jesli uszczelniacze są lipne to bedzie brał olej jak najęty, co do odmy to szczerze mówiac nie orientuje się...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
troche mnie pocieszyłeś bo jednak troche sie boję o pierscienie... z odmą problem jest taki ze tu nie ma czegos takiego. znad klawiatury idzie wąż od razu do rury. widocznie jest jakis system w pokrywie zaworów a wygląda mi to na nierozbieralne...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdyby pierścienie byly do wymiany to na pewno nie miałbyś takiego ciśnienia, z resztą nawet gdyby to tu i tak nie wymienisz pierścieni bo nikt nie zrobi Ci szlifu (przerabiałem temat), a wymiana bez szlifu mija się z celem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jestem podobnego zdania. wiesz w kraju po prostu wyciągałem tłoki i wszystko miałem na warsztacie. a tutaj... szkoda gadać :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
własnie dlatego mam mam tu prawie wszystko co w garazu w PL :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
narzędzi mi przybywa ale bez garażu... :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hubik napisał/a:
narzędzi mi przybywa ale bez garażu... :kwasny:
zawsze mozesz podjechać ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no widzialem ze daleko nie mam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hubik napisał/a:
no widzialem ze daleko nie mam
w razie czego mam w miare wyposazony warsztat + kompletny sprzęt diagnostyczny ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jako ze nikt sie nie wypowiada nikt sie nie obrazi jak nieco zbocze z tematu. doradz cos do diagnostyki za rozsądną cyfrę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
również uważam że uszczelniacze zaworowe do wymiany.
można je wymienić bez zdejmowania głowicy by nie nabijać kosztów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
również uważam że uszczelniacze zaworowe do wymiany.
można je wymienić bez zdejmowania głowicy by nie nabijać kosztów.
pod warunkiem,że masz do tego narzedzie... nawet w PL mało kto to posiada .... przynajmniej w moich okolicach...
hubik napisał/a:
doradz cos do diagnostyki za rozsądną cyfrę

przerabialismy juz to na forum miliony razy... poszukaj a znajdziesz ;-) wszystko zależy od tego co masz zamiar tym robić , no i jakie auta....

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.145.178.240 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa