Elektryka i elektronika » [A8 2.8 AAH] Problem ze wskazaniem temperatury
Odpowiedz do tematu
 [A8 2.8 AAH] Problem ze wskazaniem temperatury
Witam serdecznie. Mamy ze znajomym mamy problem. Otóż, wskaźnik temp w zegarach pokazywał 120 st. Wymieniliśmy czujnik temp. ten 4-ro pinowy i teraz pokazuje 110 st. Ale jak podłączyliśmy VAG-a, to VAG pokazuje 86 st. Dodam,że auto zrobiło się strasznie mułowate. Ma ktoś jakieś pomysły?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A8 2.8 AAH] Problem ze wskazaniem temperatury
Eres napisał/a:
Witam serdecznie. Mamy ze znajomym mamy problem. Otóż, wskaźnik temp w zegarach pokazywał 120 st. Wymieniliśmy czujnik temp. ten 4-ro pinowy i teraz pokazuje 110 st. Ale jak podłączyliśmy VAG-a, to VAG pokazuje 86 st. Dodam,że auto zrobiło się strasznie mułowate. Ma ktoś jakieś pomysły?

Który to rok produkcji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
94 rok. Odpinałem przepływkę i nie ma żadnej różnicy w jeździe. Mogła polecieć???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robiłeś VAGiem test wskazówek w zegarach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Robiłeś VAGiem test wskazówek w zegarach?


Nie bardzo wiem jak się to robi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Eres napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Robiłeś VAGiem test wskazówek w zegarach?


Nie bardzo wiem jak się to robi

Uruchom VAG-COMa, w wyborze sterownika wybierz 17-Zestaw wskaźników i po połączeniu się programu z zegarami, czyli po odczytaniu info zegarów kliknij na klawisz Test Elementów (klawisz nr3) Tą opcją możesz dokładnie po kolei sprawdzić wszystkie elementy wskaźników tj LCD, gong, wskazówki itd. W momencie robienia testu wskazówek powinny one na początku wychylić się do maximum, po czym powinny wrócić na miejsca zaprogramowane czyli obrotomierz powinien wskazywać 3000obr/min, prędkościomierz 100km/h, natomiast wskazówki kontrolek powinny wskazywać połowe wartości. Jeżeli wskazówka nie będzie idealnie na zaprogramowanych pozycjach, oznaczać będzie jej wcześniejszy demontaż.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem tak wg Twoich wskazówek. Wszystko oki. Problem tkwił w czujniku temp. Niby nowy a jednak do kitu. Założyłem nowy zamówiony w ASO i wskazóweczka stoi jak ... Z tymi czujnikami to loteria. U szwagra w Passacie dopiero 4-ty był dobry( wszystkie nowe).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Eres napisał/a:
Zrobiłem tak wg Twoich wskazówek. Wszystko oki. Problem tkwił w czujniku temp. Niby nowy a jednak do kitu. Założyłem nowy zamówiony w ASO i wskazóweczka stoi jak ... Z tymi czujnikami to loteria. U szwagra w Passacie dopiero 4-ty był dobry( wszystkie nowe).

Tylko oryginalne części dają 95% pewności co do jakości. Reszta jak w loterii. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.137.170.183 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa