Elektryka i elektronika » [A6 C6] świeci się kontrolka systemu, którego auto nie ma!
Odpowiedz do tematu
 [A6 C6] świeci się kontrolka systemu, którego auto nie ma!
Witam, ostatnie "osłabł" mi akumulator i przy rozruchu widać było przygaszenie wskaźników, ale auto odpaliło. Jednak ku mojemu zdziwieniu zapaliła się pomarańczowa lampka "adaptive air suspension" (pomarańczowe auto ze strzałkami w górę i w dół w podwoziu), a ja nie mam pneumatycznego zawieszenia!!!! Vag pokazuje błąd sterownika tego systemu i wielokrotne kasowanie nic nie daje. Również odpięcie klemy akumulatora nie likwiduje problemu.
Co robić? Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a może miałeś takie zawieszenie tylko ktoś je wymienił na zwykłe, a sterownik został :mrgreen: ale w sumie od samego początku pokazywałoby błąd :-P . Elektronika potrafi czynić cuda szczególnie jak się psuje. Ale skoro pokazuje taki błąd po winien znajdować się moduł który o tym sygnalizuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na pewno nie było i nie ma takiego zawieszenia, mam oryginalną specyfikację auta. Natomiast ciekawe jest to co napisałeś, że musi być moduł, hmm może niemiaszki wsadziły go omyłkowo i naraziły firmę na straty :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pneumatykę można sobie dołożyć. Nie jest to tanie rozwiązanie, ponieważ prócz amortyzatorów, instalacji i sterownika trzeba wymienić również zawiechę. Dlatego sądzę, iż problemem będzie usterka w zegarach, a nie brak komunikacji ze sterownikiem Wabco. Łatwo to sprawdzić przez sprawdzenie zakodowanych sterowników w bramie diagnostycznej CAN jak i sprawdzenie samego kodowania zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adrian, spróbuje coś zadziałać, a jak mi się nie uda, to może podjadę do Ciebie. Przy okazji pozdrawiam; spotkaliśmy się kiedyś na zlocie na Witce. Waldek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
efendi napisał/a:
Przy okazji pozdrawiam; spotkaliśmy się kiedyś na zlocie na Witce. Waldek

Kojarzę i to bardzo. Numeru Goryla z lusterkami się nie zapomina. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem rozwiązany. Adi miał rację (czemu mnie to nie dziwi :-D ), kodowanie zegarów było niewłaściwe. Po zmianie kodowania jest OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to gratuluję sukcesu. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.147.66.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa