Skrzynie automatyczne » [A6 C4]Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Odpowiedz do tematu
 
sleepwalker napisał/a:

nie chce byc niegrzeczny

Ja wcale tak nie sądzę a wręcz przeciwnie podoba mi się taka gadka i dlatego prosiłem o opis tego miejsca. 4HP24 mam na 122% bo to sprawdzałem, a jeżeli chodzi o bagnet, to nie posiadam żadnego prowadzenia dla bagnetu. Jeżeli chodzi o zwykłą wymianę, to chyba się nie zrozumieliśmy. Zgadza się - nie wymienia się całości bo nie ma takiej możliwości spuszczenia 8L gdy skrzynia jest zamontowana, bo reszta trzyma się w wandlerze. Mimo to przy wymianie płynu zapłaciłem za 4L a nie za 5L- chyba, że 1L dostałem gratis. Ostatnio miałem mytą kasetę i z miski zeszło tylko 4L (nie całe). Po skręceniu przy zalewaniu olejem przy 4L zaczął przelewać się płyn, więc jak dla mnie to wystarczy aby być pewnym co do ilości płynu- no, chyba , że są 2 rodzaje 4HP24 w co wątpię. Co do wymiany " na raty" chodziło mi o typową wymianę płynu którą robi się w momencie niepewności co do ostatniej wymiany. Wymienia się 4L i po 1000km wymienia sie 4L ponownie. W taki sposób płyn jest prawie jak nowy.
Więc jeżeli posiadamy identyczne skrzynki - to prosiłbym w końcu o fotkę miejsca i bagnetu- najlepiej z numerem części abym mógł sobie bez problemu znaleźć w serwisie. :-P
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Co do wymiany " na raty" chodziło mi o typową wymianę płynu którą robi się w momencie niepewności co do ostatniej wymiany. Wymienia się 4L i po 1000km wymienia sie 4L ponownie. W taki sposób płyn jest prawie jak nowy.
Więc jeżeli posiadamy identyczne skrzynki - to prosiłbym w końcu o fotkę miejsca i bagnetu- najlepiej z numerem części abym mógł sobie bez problemu znaleźć w serwisie. :-P
pzdr


faktycznie cos zle zrozumialem z ta wymiana.. sorry :oops:
nr tego bagnecika to 018.321.431.D (kosztowal chyba dokladnie 71PLN), a wklada sie go w rurke po prawej stronie (jak stoisz przodem do auta) dokladnie tam gdzie sie wlewa ATF (pomiedzy dwoma zbiorniczkami - od serva i plynu hamulcowego). jest tam zalozony maly koreczek ktory odbezpieczasz (drucik), zdejmujesz i zamiast niego wkladasz w/w instrumencik.. mamy praktycznie te same motory (Twoj mocniejszy o 10KM) i identyczne automaty takze wszystko jest na tym samym miejscu :mrgreen:
tak nawiasem mowiac okrutnie mi sie podoba taka S6Avant jak Twoja.. ;audi;
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:

wklada sie go w rurke po prawej stronie (jak stoisz przodem do auta) dokladnie tam gdzie sie wlewa ATF (pomiedzy dwoma zbiorniczkami - od serva i plynu hamulcowego).



Właśnie o to chodzi, że ja nie mam tej rurki. :roll: Nasze niunie są tylko podobne. Skrzynie mamy identyczne, ale silnik jest trochę zmieniony konstrukcyjnie. Mimo to V8 to zajefajna bryka. Co do tej miarki- myślę, że byłoby to możliwe zrezanie takiej dobroci jaką jest bagnet oleju. ;-)
P.S.
Dzięki za numer miarki oleju. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko jest już jasne. W moim przypadku nie ma możliwości zamontowania rurki olejowej na bagnet, ponieważ owa rurka wkręcana jest właśnie w miejsce korka przelewowego. Dlaczego nie ma możliwości? ESę mam za bardzo zglebowaną. Po przykręceniu takiej rurki urwałbym ją na pierwszym lepszym "leperze". Mimo to dzięki za cierpliwość i chęci ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mi takze sie przydalo troszke 'nowosci'.. z checia kiedys bym rzucil okiem co tam pod blacha u Ciebie zyje..
pozdrawiam i szerokosci zycze :roll:
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więc tak kolego Lunatyku. dzwoniłem do serwisu Audi w Łodzi...i więcej nie zadzwonię.

Miska ( o ile nie ma możliwości założenia rurki ) 450 zł

Bagnet (sam pi***olnik do oleju) 70 zł

Rurka pomiarowa (ten okrągły pi***olnik w co wchodzi bagnet) 250 zł...(sądziłem, że to ze złota i takie drogie )

Ale żeby było śmieszniej uszczelka do tej miski ( z tą dziurką do założenia bagnetu) 150 zł

Jest sens to montować ....? Jak wymienia się olej raz na 2 lata? Podziękowałem i rozłączyłem się.

Ps. za listwy dolne na drzwi ( te co lubią się odklejać ) za komplet 4 sztuk liste wrzasnęli mi bagatela 700 zł...

Więc jest sens? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
.. z checia kiedys bym rzucil okiem co tam pod blacha u Ciebie zyje..
:arrow:

Ja również, ale od czego mamy zloty? Może kiedyś.... kto wie? ;)

elmek13 napisał/a:

Miska ( o ile nie ma możliwości założenia rurki ) 450 zł

Bagnet (sam pi***olnik do oleju) 70 zł

Rurka pomiarowa (ten okrągły pi***olnik w co wchodzi bagnet) 250 zł...(sądziłem, że to ze złota i takie drogie )

Ale żeby było śmieszniej uszczelka do tej miski ( z tą dziurką do założenia bagnetu) 150 zł

Jest sens to montować ....? Jak wymienia się olej raz na 2 lata? Podziękowałem i rozłączyłem się.

Ps. za listwy dolne na drzwi ( te co lubią się odklejać ) za komplet 4 sztuk liste wrzasnęli mi bagatela 700 zł...

Więc jest sens? :roll:


Ja kupiłem jak na razie listwę drzwi kierowcy i zapłaciłem za nią 37€ niby nie było sensu, ale.... jest to oryginał który docięty jest fabrycznie- nie nożyczkami przez małe rączki oraz wzmocnienie które nigdy nie zardzewieje.
Odnośnie pomiaru oleju, to faktycznie nie ma sensu inwestować tyle pieniędzy skoro i bez niego można sprawdzić poziom.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koszty tzn. ceny nie na nasze zarobki , jak będziemy brać wypłaty na europejskim poziomie to może , choć i tak drogo 37 eurasów za jedną , a jest ich bodaj osiem x 37 eurasów = 296 x 4,5 za eurasa = 1332 zł ok. Ojciec dał 1800 za 100 C3 w Avancie z 91 roku. :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Koszty tzn. ceny nie na nasze zarobki , jak będziemy brać wypłaty na europejskim poziomie to może , choć i tak drogo 37 eurasów za jedną , a jest ich bodaj osiem x 37 eurasów = 296 x 4,5 za eurasa = 1332 zł ok. Ojciec dał 1800 za 100 C3 w Avancie z 91 roku. :-?

Wszystkich jest osiem, ale nie wszystkie tak kosztują. Te krótkie na błotniku, to koszt około 10€. Nie ma tragedii jeżeli kupi się to w ratach.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi w ratach , czy nie , to mimo wszystko kupa kasy , jak na nasze krajowe warunki , za kawałki gumy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi w ratach , czy nie , to mimo wszystko kupa kasy , jak na nasze krajowe warunki , za kawałki gumy

Jeżeli ktoś jeździ samochodem przez kilka lat, to też się zbierze kupa kasy na drobne i poważne naprawy. Jeżeli tylko 6 miesięcy i na sprzedaż, to faktycznie nie opłaca się. Ja zdaję sobie sprawę, że 37€ na polskie warunki to nie jest mała kwota za kawałek gumy z plastikiem, ale widziałem podróbki za 150zł komplet. Po założeniu tego na drzwi nie wyglądało to ciekawie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, masz rację , biega mi tylko o różnicę , sądzę,że dla "średniego " niemca , czy mieszkańca innego kraju europy zachodniej , jest to do przeżycia ,dla nas , w wielu przypadkach kupa kasy :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202, masz rację , biega mi tylko o różnicę , sądzę,że dla "średniego " niemca , czy mieszkańca innego kraju europy zachodniej , jest to do przeżycia ,dla nas , w wielu przypadkach kupa kasy :-(

Dla mieszkańca europy zachodniej 30€ to jak dla nas 30zł. Oni zarabiają po 2000€ my stanowczo mniej. Może to się wkrótce zmieni. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Może to się wkrótce zmieni.
Obyś był prorokiem ;-) :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Może to się wkrótce zmieni.
Obyś był prorokiem ;-) :-)

Też bym chciał. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.145.38.117 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa