Elektryka i elektronika » Audi A6 C5 Avant ( Pobór pradu )
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C5 Avant ( Pobór pradu )
Witam. Posiadam Audi A6 C5 2.8 V6 AQD Avant 2000r. z pewnym problem elektrycznym :(

Mówili mi że to może być radio ( jest fabryczne Concert, Bose ) tak więc gdy kończę jazdę wyciągam bezpiecznik od radia.

Mianowicie gdzieś coś mi kradnie prąd :( i po 2 dniach niestety nie jestem w stanie odpalić auta. Po nocy już czuć że jest coś nie tak bo jakoś ciężej odpalić.

Ostatnio jak bawiłem się radiem za zapłonie to w około 20 minut zaświeciła się kontrolka AKUMULATORA co oznaczało brak prądu :(

Prąd ładowania około 14.3
Akumulator Centra Futura 60 Ah ( Sprawny )
Testowane auto było na 3 akumulatora i ciągle to samo :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A6 C5 Avant ( Pobór pradu )
Gadeflin napisał/a:
Witam. Posiadam Audi A6 C5 2.8 V6 AQD Avant 2000r. z pewnym problem elektrycznym :(

Mówili mi że to może być radio ( jest fabryczne Concert, Bose ) tak więc gdy kończę jazdę wyciągam bezpiecznik od radia.

Mianowicie gdzieś coś mi kradnie prąd :( i po 2 dniach niestety nie jestem w stanie odpalić auta. Po nocy już czuć że jest coś nie tak bo jakoś ciężej odpalić.

Ostatnio jak bawiłem się radiem za zapłonie to w około 20 minut zaświeciła się kontrolka AKUMULATORA co oznaczało brak prądu :(

Prąd ładowania około 14.3
Akumulator Centra Futura 60 Ah ( Sprawny )
Testowane auto było na 3 akumulatora i ciągle to samo :(
a czy jak wyciągasz bezpiecznik od radia to wszystko jest ok?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie nie aczkolwiek wydaje mi się iż mniej tego prądu ucieka ( patrząc na woltomierz ) Dzisiaj sprawdzę jaki jest pobór prądu podpinając się między masę aku i będę wyciągał bezpieczniki i napisze na którym jest problem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadeflin napisał/a:
Właśnie nie aczkolwiek wydaje mi się iż mniej tego prądu ucieka ( patrząc na woltomierz ) Dzisiaj sprawdzę jaki jest pobór prądu podpinając się między masę aku i będę wyciągał bezpieczniki i napisze na którym jest problem.
to najlepszy sposób , w takim razie czekamy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepraszam że tak długo to trwało ale porostu zapomniałem o tym forum :(

Doszedłem do czegoś innego. Że alarm odpala się w nocy ale sygnał dźwiękowy zanika po kilku minutach, a awaria miga i miga. Wyczytałem gdzieś że może to krańcówka maski. Mieli racje ponieważ krańcówkę jak odłączyłem to konektorki zielone. Co ciekawe jak podpinam miernik do juz w wtyczce która podpina sie do zamka czyli krańcówki jest tam zwarcie.

Gdzie szukać dalej ???


Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.

Otwierałem go i suchy, naokoło również sucho. Znajomy elektryk ogladał płytke z tego moduły komfortu i spwierdził tylko kilka zimnych lutów nic pozatym pomysły ???????

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadeflin napisał/a:
Przepraszam że tak długo to trwało ale porostu zapomniałem o tym forum :(

Doszedłem do czegoś innego. Że alarm odpala się w nocy ale sygnał dźwiękowy zanika po kilku minutach, a awaria miga i miga. Wyczytałem gdzieś że może to krańcówka maski. Mieli racje ponieważ krańcówkę jak odłączyłem to konektorki zielone. Co ciekawe jak podpinam miernik do juz w wtyczce która podpina sie do zamka czyli krańcówki jest tam zwarcie.

Gdzie szukać dalej ???


Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.

Otwierałem go i suchy, naokoło również sucho. Znajomy elektryk ogladał płytke z tego moduły komfortu i spwierdził tylko kilka zimnych lutów nic pozatym pomysły ???????
skoro nie mozn a się z nim połaczyć swiadczy to,że cos jest nie tak, najepiej podepnij inny moduł i zobacz jakie beda efekty

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmmm musi być od A6 c5 czy może być od np. VW Golf 4 albo pasata b5 ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadeflin napisał/a:
hmmm musi być od A6 c5 czy może być od np. VW Golf 4 albo pasata b5 ?
tego niestety nie wiem, ale najlepiej by było z C5

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadeflin napisał/a:



Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.

Ale za to połączysz się z centralnym zamkiem (35)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Gadeflin napisał/a:



Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.

Ale za to połączysz się z centralnym zamkiem (35)
faktycznie nie pomyślałem,że może łączysz sie nie z tym adresem co potrzeba.... co dwie głowy to nie jedna :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Fajnie. Wy się dogadaliście ale ja nic nie kumam co więc mam zrobić ?? :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadeflin napisał/a:
Fajnie. Wy się dogadaliście ale ja nic nie kumam co więc mam zrobić ?? :)

Nawiązać komunikację z centralnym zamkiem który jest pod adresem 35 a nie 46 jak to jest w przypadku np A4 B6.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.221.175.164 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa