Elektryka i elektronika » [A6 c4 2,6-2,8] swap silnika 2,8 zamiast 2,6
Odpowiedz do tematu
 
Nie zastanawiałbym się tylko wymieniał całą wiązkę. Jedna jej część idzie aż na słupek kierowcy i aby mieć do tego dostęp najlepiej wywalić deskę. Możesz też przy sterowniku ucinać i lutować przewody. Trzy lub cztery grube (przy tych bezpiecznikach nad sterownikiem) ok 2,5-3 mm i kilka cienkich 0,5mm (linia diagnostyczna, temp. oleju itp). Ja ciąłem bo nie uśmiechało mi się dechy wywalać. Resztę odpinasz z kostek kompa i na słupku pasażera i wypychasz do komory silnika. Mi pomagał kolega (ja pchałem on pociągał :lol: ) i jakoś poszło. Do wkładanie pomogłem sobie rurką PCV o średnicy ok 40mm na prowadzenie, a wiązkę zaizolowałem chwilowo i poszło jak robienie kiełbasy, bo jak wyżej pisałem przeszkadza maglownica.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Nie zastanawiałbym się tylko wymieniał całą wiązkę. Jedna jej część idzie aż na słupek kierowcy i aby mieć do tego dostęp najlepiej wywalić deskę. Możesz też przy sterowniku ucinać i lutować przewody. Trzy lub cztery grube (przy tych bezpiecznikach nad sterownikiem) ok 2,5-3 mm i kilka cienkich 0,5mm (linia diagnostyczna, temp. oleju itp). Ja ciąłem bo nie uśmiechało mi się dechy wywalać. Resztę odpinasz z kostek kompa i na słupku pasażera i wypychasz do komory silnika. Mi pomagał kolega (ja pchałem on pociągał :lol: ) i jakoś poszło. Do wkładanie pomogłem sobie rurką PCV o średnicy ok 40mm na prowadzenie, a wiązkę zaizolowałem chwilowo i poszło jak robienie kiełbasy, bo jak wyżej pisałem przeszkadza maglownica.


super :) deske napewno nie zamierzam zwalać :D a z tego co piszesz to wymiana powinna iść gładko :super:
dzięki za podpowidż :zdrowko:

masz automata czy manuala?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Manual. W 2.6 miałem ASR i teraz niby wszystko to połączyłem i działa, ale kontrolka od ASR pełni teraz funkcję Check Engine. Jak tylko coś się pojawi w ECU to mi się zapala ASR. Co prawda rzadko, ale się zapala bo mam LPG do regulacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Jak tylko coś się pojawi w ECU to mi się zapala ASR

a z kąd koleżko wziąć sygnał na CHECK ENGINE??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Według serwisówki VAG wyjście na K66 (raczej to check engine) jest na pinie C14. U mnie działa jak opisałem wyżej, zapala się ASR i w sterowniku ABS mam błąd-informacje: 00761- Zarejestrowana usterka w sterowniku silnika, DTC zachowany w jednostce kontrolnej.
Wchodzę w ECU i faktycznie jest jakiś błąd (u mnie często któraś lambda, lub skład mieszanki bank 1 lub 2) bo mam źle wyregulowany LPG.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Według serwisówki VAG wyjście na K66

a możesz mi ową serwisówkę przesłać na PW??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
k 2,5-3 mm i kilka cienkich 0,5mm


u mnie wiązka silnika ma 2 przewody więcej, na razie się nie zastanawiałem od czego one są. Będę wnikał jak włożę silnik i coś nie będzie działało :D

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.118.148.168 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa