Elektryka i elektronika » [A4 B5 FL] Podłączenie navi plus do fis
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5 FL] Podłączenie navi plus do fis
Witam, mam problem z navi plus i fisem (zegarek cyfrowy).
Oba gadżety dokładałem sam.
Problem polega na tym że nie umiem podłączyć navi plus(nawi jest z a6 c5 jeśli to ma znaczenie) do licznika aby na fisie pojawiały się informacje tak jak w przypadku radia chorus ( na nim działa mi wszystko ok )
Czytałem, że potrzebny jest tuner tmc, czy od passata b5 fl podejdzie ?
Dodaje fotkę:
Jak to spiąć do kupy żeby zadziałało, zależy mi na wyświetlaniu radia na fis, nawigacja póki co nie jest podłączona.
Aha i od razu jak by ktoś miał to bardzo bym prosił o spolszczenie oraz jakieś mapy polski w miarę świeże.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego uzupełnij poprawnie rok modelowy, bo w ten sposób nie dojdziemy długo do ładu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uzupełnione

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dla ścisłości jakie masz zegary. Jest możliwość, że nie zagada przy nieodpowiedniej szafie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam zegary z cyfrowym zegarkiem VDO, co jeszcze podać dla pewności?

Znalazłem taki opis podłączenia http://obrazki.elektroda....91736_thumb.jpg

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Opis jest jak najbardziej prawidłowy, ale z VDO to raczej chodzić nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A tmc z passata podejdzie ?
I ewentualne podłączenie miałoby wyglądać tak?

Wiem, że znajomy miał fabryczne navi plus z zegarami vdo i wszystko wyświetlało tylko miał zegarek analogowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To miał stary model RNS non DX bez tunera TMC. RNS DX potrzebuje do wyświetlania tuner TMC i zegary z magistralą CAN info. Tuner TMC z Passata powinien pasować bo działa na identycznej zasadzie jak tuner z Audi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli ten mój licznik nie ma can?
Reasumując raczej nie ma szans żeby to zagrało razem?

A jak wygląda sprawa z fabrycznie montowaną navi plus w a4 wszystkie są non dx czy mają licznik jagera i tam wszystko działa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
RNS DX montowana była po 2000r i taka A4 miała już zegary Jaeger.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W razie gdybym zdecydował się na tuner tmc i próbę podłączenia, to do navi podłączam tylko 2 kable od tmc od tmc do zegarów też 2 kable i od tmc masa i plus?
Do kostki od navi nic więcej nie potrzeba?
Ewentualnie po nr katalogowym jest jakoś szansa sprawdzić czy te zegary zagrają?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kunik napisał/a:
W razie gdybym zdecydował się na tuner tmc i próbę podłączenia, to do navi podłączam tylko 2 kable od tmc od tmc do zegarów też 2 kable i od tmc masa i plus?
Do kostki od navi nic więcej nie potrzeba?
Ewentualnie po nr katalogowym jest jakoś szansa sprawdzić czy te zegary zagrają?

Dokładnie tak jak przedstawione jest na tym schemacie. W kostce od strony RNS wchodzą jeszcze przewody wstecznego, sygnał z ABS i 12V po stacyjce.
Co do zegarów musisz wypróbować. Połącz się z zegarami i sprawdź czy masz aktywny kanał 062 w adaptacji. Tam wpisuje się wartośc wyposażenia CAN infotainment.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A te wyjścia w navi są konieczne do podłączenia tzn abs wsteczny + po stacyjce itp?
Daje to coś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kunik napisał/a:
A te wyjścia w navi są konieczne do podłączenia tzn abs wsteczny + po stacyjce itp?
Daje to coś?

Wsteczny nie jest obowiązkowy, ale sygnał prędkości jak najbardziej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A masz może cały schemat dotyczący tych podłączeń?
Ja póki co jeszcze nie mam aktywnej navi, jedynie służy jako radio.
Przypuszczam, że sygnał prędkości jest potrzebny do tego aby pokazywało poprawnie pozycję?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.222.155.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa