Elektryka i elektronika » A4 B5 99r. - wymiana licznika
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 99r. - wymiana licznika
Witam, posiadam auto jak w opisie. Mam problem z wymianą licznika z analogowym zegarkiem na ten z cyfrowym. Oznaczenia liczników i ECU są następujące: 8D0919881J (aktualny siedzący w aucie), 8D0920930Q ("nowy") oraz 3B0907551T (ECU). Obecny licznik posiada IMMO2 a "nowy" IMMO3. Próbowałem go adaptować do sterownika silnika zgodnie z procedurą IMMO2 tj. wbicie pinu i adaptacja na kanale 00, jednak nie przynosi to efektu. Nie ma problemu z zakodowaniem kluczyka, kontrolka immo gaśnie, jednak auto odpala i momentalne gaśnie, a w sterowniku silnika pojawia się błąd blokady immo. Komunikacje po CAN oczywiście wyłączyłem (kanały 60,61,62).

Dziwi mnie fakt iż, kiedy identyfikuje sterownik silnika VCDS-em w polach EXTRA FIELD nie ma nic, a z tego co wiem powinnien tam siedzieć numer identyfikacyjny IMMO.

Posiadam wsady oraz piny ze starego i nowego licznika. Ze sterownika silnika też udało mi się coś wydobyć, jednak nie mogę tam zidentyfikować pinu. Vag Commander odczytał mi coś z pamięci 24c08 - nie wiem czy to ta odpowiedzialna za immo?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek forme pomocy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jedyne wyjście jakie zostaje to na piechotę, czyli ręczna edycja wsadów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi dzięki za odzew. Udało mi się zgrać wsad z pamięci EEPROM 95040 w ECU, wyłączyłem immo i auto pali.

Nie ukrywam jednak, że wolałbym aby immo było aktywne.

Jest dużo roboty z obróbką wsadów? Czy gdybym podesłał Ci wsady byłaby szansa na nie zerknąć? Ewentualnie prosiłbym o jakieś wskazówki jak to zrobić samemu.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Arnin napisał/a:
Czy gdybym podesłał Ci wsady byłaby szansa na nie zerknąć?

Na pewno większa niż gdybyś ich nie wysłał.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.141.100.120 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa