Elektryka i elektronika » [80 B4]Stop w lotce gdzie sie wpiąć
Odpowiedz do tematu
 [80 B4]Stop w lotce gdzie sie wpiąć
Jak w temacie, mam w lotce na tylnej klapie nie podłączony stop, są w nim uciete dwa kable, chce przeciągnać tą instalację i wpiąc się tak, aby ten stop w lotce zapalał się z normalnym stopem równocześnie i pytanie, gdzie się z tym kablami wpiąć



ponoc jak w lampe sie wpina, to stopy nierówno świecą i w jakis moduł, czy przed nim trzeba - prawda to? chce to zrobić porzadnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wpiac sie powinas w ktoras z lamp pod swiatlo stopu :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pisałam, ze w lampe nie chce, tylko w jakąs główną wiązkę, zeby po wpieciu tego trzeciego stopu prąd szedł po równo na wszystkie trzy, bo chcę zamontować dodatkowy stop równolegle, a nie szeregowo, nie wpinając się w obieg jakiejkolwiek żarówki, tylko bezpośrednio do przełącznika, który je włącza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik ktory zalacza swiatla stopu znajduje sie nad pedalem hamulca ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a w bagazniku nie ma nic z czego swiatła stop rozchodzą sie na dwa kable? i tam zeby wpiąć sie? ma hak i przeciez z tej instalacji tez podaje światła na przyczepę, to nikt instalacji haka nie ciągnie przez całe auto przeciez i pod lampe tez nie podpinaja, musoi tam cos byc w tym bagazniku jeszcze skad mozna taka instalację zrobic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Instalacja haka jest zawsze wpinana pod wiazke lewej lampy ;-)

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
no już odkryłam ze 2 i 4 pin tej lampy to jest własnie stop, no ale nawet jak pod tą lampę tam by się wpinać, to jak zrobić ten stop równolegle a nie szeregowo, on ma sporo zarówek, chyba nawet koło 10, przy takim stopie jak wepnę się szeregowo na bank będa stopy nierówno swiecic, jak to zrobic, zeby było OK

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie posiadasz w zegarach AC, to na tył i tak idzie jeden przewód stopu który rozdziela się na prawą i lewą stronę. Możesz spokojnie podpiąć się 3 stopem do lewej żarówki. W środku masz 10 żarówek po 2,3W czyli w sumie 23W - instalacja tego nie odczuje. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jest, wszystkie trzy światła palą się równoczesnie. Podłącz sobie przy okazji drugą przeciwmgielną :-P Właśnie z żarówki powinny być już oryginalnie wyprowadzone kabelki na drugą strone.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
podłaczyłam po lampę, niestety nie jest wszystko tak prosto jak myślałam, w tym stopie w lotce cała ta listwa gdzie wchodzą zarówki jest zasniedziała i usyfiona tak, ze nie działa (ale podłączenie, które zrobiłam działa :) , sprawdziłam gołą zarówka, po wcisnieciu stop zarówka przytnieta tymi kablami, zaswieca sie)... będzie zabawa na dłużej z obczyszczeniem tego, żarówki są w3w, połowa do wywalenia, bo tych cienkich drucików to chyba sie nie obczyści, wiec kupie wszystkie ledy... po drodze wyszedł kolejny kwiat, jak ruszyłam wiązkę przy klapie, ona była na zgieciu zaizolowana, okazało sie ze znikł wsteczny, na zgięciu są poprzecierane kable, porwane i rozpinają sie w rękach :roll: ... wczesniej mi znikało z jednej strony oswietlenie tablicy, no i mi to zgiecie tej wiazki podpadalo i ruszyłam, no i gorzej pod izolacją niż myślałam jest :/ to mam teraz robote, chyba odcinek cały będe musiała wymienic większy, bo jak one są w takim stanie to nawet jak przylutuję to zachwilę to samo będzie, narazie zrobiłam "na od***rdol" poskręcałam kable i poizolowałam, tak aby było kompletne oświetlenie klapy, no a na dniach się wybieram do jakiegos praktikera po kable, jakieś osłonki, tak zeby to porządnie zrobic - wstawic na przykład nowe 30 cm, a całe próchno i kawałek powyzej normalnie obciąc


teraz wygląda to tak:
uszkodzona cześci wiązki jest ta, gdzie tą bombę z izolacji widac (jak pisałam zrobiłam na "od***rdol" narazie, tak zeby sie nie rozpinało i nie przerywało i zebym dowodu nie straciła za brak oswietlenia tablicy na przykład ;) działa wszystko, ale tak nie zostanie) to drugie cienkie obok podwójne, to wyprowadzone stopy do lotki w klapie




o prosba do kogoś co ma 80 o zdjęcie, jak ten kabel idzie przy zawiasach, jak powinien być podwieszony, zeby nie latał, bo jak będe wstawiac nowe kable w tą wiazkę, to chce porządnie zrobić


mam przy okazji jescze pytanie, czy jak kupię taką koszulke na te kable harminijkę czy to będzie trwalsze, czy zrobić z taka osłoną jak fabrycznie, i czy robic wstawkę, zeby kabel był troche dłuższy jak farbryczny, czy podobnie jak fabrycznie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wg. mnie brakuje Ci jednego elementu tzn. haczyka na instalację,który powinien być przykrecony wraz z zawiasem tuz nad teleskopem na zdjeciu. Najlepiej gdybyś polutowala wszystkie kable ,a jesli bedziesz robiła wstawkę to te same kolory,żeby później nie zwariować podczas sprawdzania czegoś :mrgreen: To bardzo częsta ustrka, w swojej 6-tce mialem to samo ,polutowałem kable,poizolowałem i zawinąłem calość izolacją,jeśli będziesz chciała to mam kilka oryginalnych peszli to moge Ci wyslać. pozdr

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak, tam jest czarne takie coś plastikowe podłuzne, przykrywa to kabel (tak sie na zdjęciu ułozył akurat), z tej strony jest z drugiej nie ma, a moze to jest to?

z tymi kablami podjade jutro do praltikera i castoramy, zobacze czy kolorami maja, zeby dobrac, nie będe Ci kłopotu robiła, coś się pewnie znajdzie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nacinam izolację wzdłuż na długości 10cm i robię wstawki z nowych przewodów. Plastikową osłonę sobie odpuść. Po miesiącu popęka i cała robota do poprawki.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, tam na tym odcinku nawet już nie ma izolacji, gołe porwane kable i sztukowane już wczesniej, wszystko w strzepach, to ten kawałek co będe sztukowac to kable + koszulka musze wstawić nowe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszukaj może podobnego przewodu o takiej samej ilości żył aby stworzyć całkiem nową wiązkę. Uszczelki są wulkanizowane do izolacji, ale można je bardzo prosto zerwać i przełożyć na nową wiązkę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.17.162.247 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa