 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:30 |
Problem z mocą w A4 1.8T |
| Autor |
Wiadomość |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 00:21 Problem z mocą w A4 1.8T
|
|
|
Witam serdecznie. Jestem nowym uzytkownikiem na forum i swiezym posiadaczem Audi A4 98r. lecz od samego kupna mam problem z autem. A wiec od kupna auto nie mialo mocy, i bardzo duzo pali mysle ze ok.16l potem zaczeło sie falowanie obrotow i auto czasem gaslo przy falowaniu, wiec postanowilem jechac do mechanika ktory podlaczyl komputer i pokazało ze to cos z przepustnica lecz (moc chwilowo była wieksza ale nie wiele i chodzila w trybie awaryjnym caly czas) probowal ja zaadoptowac ale nie dalo sie, wiec kupilem druga przepustnice i byl problem ale jakos dalo sie zaadoptowac. Moc znow chwilowo była odzyskana ale po jakis 4 dniach spowrotem spadła, a obroty juz sie ustabilizowaly. Auto gdy odzyskuje moc to i tak nie jest to pelna moc bo jezdzilem Audi TT 180km mojego kolegi i roznica jest ogromna. Dodam jeszcze ze gdy moc spada to w ogole nie slychac turbiny i robi sie czerwona po 15min jazdy i ciezko wkrecic ja do odciecia w czasie jazdy. Kiedy moc jest wieksza i ciagne na kazdym biegu do odciecia to zdarza sie ze auto sie zakrztusi przy zmianie biegow. Mechanicy w moim miescie nie maja pojecia co to moze byc, mowia ze katalizator zapchany lub przeplywomierz choc na komputerze nic nie pokazuje. Co o tym myslicie?? Moze ktos z was mial taki problem? Silik to 1.8T 180km z instalacja gazową, na gazie i na benzynie sa takie same objawy. Serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 00:46
|
|
|
1. filtr powietra
2. przepływomierz
3. wydech
4. świece |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 01:04
|
|
|
Dzieki. Filtr powietrza tez podejrzewalem i zalozylem nowy i zadnej poprawy.
W poniedziałek wywale katalizator i zobacze swiece a jak sprawdzic przeplywke? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 10:57
|
|
|
Z tym usunięciem kata bym sie jeszcze wstrzymał. Wystarczy rozszczelnić układ wydechowy zaraz przed katem- będzie głośno, ale przynajmniej zaoszczędzisz sobie niepotrzebnej pracy w przypadku gdy okaże się, iż kat jest OK. Posiadasz silnik AJL, czy AEB po tuningu?
Pomijam takie rzeczy jak świece, filtr paliwa i powietrza bo to podstawa. Przepływomierz możesz sprawdzić tylko metodą diagnostyczną, ale przed tym musisz sprawdzić szczelność układu podciśnieniowego oraz ssącego. W pomiarach nie wyjdzie Ci nic konkretnego gdy za przepływomierzem silnik będzie siorpał lewiznę.
Jeżeli nie masz możliwości zrobienia tzw logów dynamicznych zostaje Ci tylko zaprzyjaźnić się z kimś kto posiada taki sam silnik jak Ty i sprawdzić przepływkę w jego aucie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 11:26
|
|
|
Dzieki. Silnik posiadam AJL, a więc jutro najpierw rozszczelnie uklad wydechowy i jak wstawie do mechanika do niech zerknie na swiece i filtr paliwa bo z podmiana przeplywki bedzie problem bo nie znam nikogo kto by mial taki silnik ale postaram sie cos wymyslec i jesli bedzie poprawa to napewno napisze ma forum. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 11:50
|
|
|
Jeżeli nie masz wypadania zapłonu, to świecę będą sprawne. Mechanik powinien sprawdzić przede wszystkim kanały dolotowe i podciśnienie pod względem przetarć czy pęknięć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 15:07
|
|
|
Wczoraj caly wieczor jezdzila w miare dobrze, zgasilem ja na jakies 45min po czym znow troche pojezdzilem ale juz był muł, dzis znow jezdzi w miare. I zaobserwowałem w momencie kiedy sie troche odmula i przyspieszania to tak jak by chciala ale nie mogla sie wkrecic szybciej, jak by cos ja ograniczalo albo dostawala za malo paliwa bo dziwnie tak jak by przerywala. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 16:34
|
|
|
| ArekA4 napisał/a: | | dziwnie tak jak by przerywala. |
Świece, cewki i filtr paliwa. Jeżeli będziesz kupować, to - filtr tylko MAN żadnego wynalazku typu Filtron. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 15:00
|
|
|
A wiec wlasnie wrocilem od mechanika i podlaczyl kompa a komp nic nie pokazal, wyklucza cewki i swiece i powiedzial ze jak by byla padnieta cewka lub swiece to nie chodzil by na jednym cylindrze. Powiedzial ze chodzi dobrze i jest to silnik 150km, na jutro zamowilem filtr MAN poniewaz na miejscu mieli tylko firmy filtron. Ze to silnik 150km to nie chce mi sie wiezyc poniewaz na tabliczkach wszedzie jest napisane 132kw a na silniku oznaczenie AJL. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 15:07
|
|
|
AJL nigdy nie miał 150KM. Aby było wszystko jasne sprawdź numer ETKa na sterowniku silnika. Możesz to zrobić przez diagnozę lub odkręcając obudowę sterownika na podszybiu i odczytać z naklejki. Wówczas będzie wszystko jasne. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ArekA4

Model: A4
Silnik: 1800cm3
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gostynin
|
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011 20:16
|
|
|
A wiec wymienilem filtr paliwa, niestety firmy man nie byly dostepne w moim miescie i kupilem jakis innej firmy ( podobno w sredniej klasy), stary filtr wygladal na orginalny a napewno nie byl wymieniany przez ostatnie 4-5lat, podczas wyjmowania wylecial straszy syf z niego ale najwazniejsze ze jest jakas poprawa ale nadal nie ma szalu. Auto idzie plynnie do odciecia ale jeszcze chyba nie ma pelnej mocy. Jutro sprawdze numer Etka. Pozdrawiam
[ Dodano: Pon 17 Paź, 2011 19:19 ]
A wiec numer z kumputera silnika to :8D0907558 D. Przepraszam ze napisalem go dopiero teraz, lecz wczesniej poprostu nie mialem czasu aby sprawdzic. Jutro auto jedzie do mechanika i bedzie wywalony katalizator po czym bedzie zastapiany downpipem.
A moze przy okazji wie ktos czemu komputer w liczniku nie pokazuje sredniej predkosci?? Dziekuje i pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |