Układ hamulcowy » [100 C4]Jak odpowietrzyć układ hamulcowy
Odpowiedz do tematu
 
Aha, czyli żeby klapka była po prostu ustawiona na podawanie ciepłego powietrza, i jak się tak ustawi to wyłączyć nawiew? OK, zakapiszonowałem :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grzesiek79 napisał/a:
Dworek napisał/a:
co to znaczy, że ustawiam ogrzewanie na max "bez dmuchawy
znaczy żeby temp była do oporu ale bez włączonego nawiewu
dokładnie ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem przed chwilą wszystkie połączenia. Nigdzie nie cieknie, nawet tam gdzie wymieniałem przewód sztywny miedziany, ALE KUR$& Z ZACISKU LEWEGO TAK. Wiem, bo tydzień temu wycierałem wszystko co do joty, a teraz patrzę i na gumce-osłonie przeciwpyłowej tłoczka mokro, i trochę spływa po zacisku. Mało, można powiedzieć że się ledwo co przesącza, ale jednak, a tak być nie może. Czy jak wyjmę zacisk, z niego tłoczek, wyjmę i wsadzę jeszcze raz uszczelkę i jeszcze raz to wszystko zamontuję, to czy jest szansa ze przestanie cieknąć? Kurde myślałem ze będzie tak pięknie, ale oczywiście nie, nigdy nie może być pięknie, zawsze coś się pier*@%& :-/
Wykręcę jutro z rana tłoczek i zobaczę czy nie ma na nim rys, jak są, to kupię nowy za 45 zeta, jak się nie poprawi, to się pochlastam :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
Czy jak wyjmę zacisk, z niego tłoczek, wyjmę i wsadzę jeszcze raz uszczelkę i jeszcze raz to wszystko zamontuję, to czy jest szansa ze przestanie cieknąć?
Jest , może powinęła się gdzieś uszczelka lub się nie ułożyła jak powinna

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
, może powinęła się gdzieś uszczelka lub się nie ułożyła jak powinna
to raczej pewne, z tą uszczelka trzeba bardzo delikatnie i dokładnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prawdopodobnie wżery na tłoczku.Tłoczek był nowy czy do starego nowa uszczelka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tłoczek stary, bez wżerów nigdzie. Tylko zacisk oddałem do piaskowania i mieli mi zakryć otwory, a odebrałem zacisk z wypiaskowanym delikatnie środkiem tam gdzie siedzi tłoczek, i nie wiem czy to kurde nie przez to. Tyle, ze lewy cieknie, a prawy suchutki.
Nic to, jutro rozłożę i złoże jeszcze raz i się zobaczy.

[ Dodano: Pon 01 Cze, 2009 17:41 ]
Więc dziś się za to zabrałem. Rozłożyłem zacisk na części, nie znalazłem żadnego winowajcy - tłoczek gładki, uszczelka idealna. Nic to, zacząłem więc skręcać i zauważyłem ze z małej dziurki u góry tłoczka (w tym wgłębieniu gdzie wchodzi uszczelka przeciwpyłowa) w miarę wkręcania tłoczka do zacisku wylatuje płyn. Nie wiedząc o co chodzi podjechałem do sklepu żeby obejrzeć jak wygląda nowy tłoczek. Okazało się, że w tłoczku siedzi też uszczelka i ona najwidoczniej przepuszczała. Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem w środku, założyłem nową uszczelkę, złożyłem, założyłem na auto. Na dniach okaże się, czy to to było winowajcą.

[ Dodano: Pon 01 Lut, 2010 10:00 ]
A więc to właśnie ta uszczelka w tłoczku była winowajcą, bo po jej wymianie nic nie cieknie, wszystko gra i buczy :-) Na wiosnę powtórka z hamulcami, jednak tym razem z przednimi :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.217.4.206 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa