Pozostałe tematy » [A4 B6 2.0] Stuka przy odpalaniu i wyższych obrotach
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 B6 2.0] Stuka przy odpalaniu i wyższych obrotach
Witam,

Opiszę całą historię mojego samochodu, mam audi a4 b6 2.0 benzyna z 2000 roku z przebiegiem 160 tys km. Kupiłem go kilka dobrych miesięcy temu. Po wymianie rozrządu i oleju pojawiała mi się kontrolka oleju, którą jednak uznałem za błąd komputera, bo stan oleju był cały czas w połowie pomiędzy min a max. Zrobiłem nim ok 5000 km, ostatnio jednak usłyszałem jakieś dziwne stukanie. Słychać je 2-3 sekundy zaraz po odpaleniu zimnego silnika, oraz po przekroczeniu 2,5 tys obrotów. Okazało się, że poziom oleju był na min. Dolałem pół litry bo tyle mi zostało po wymianie, następnie pojechałem w krótką trasę (50 km). Pod jej koniec zaświeciła mi się na cały ekran czerwona kontrolka z olejem. Dojechałem więc do domu i odstawiłem samochód do garażu. We wtorek jadę do mechanika, ale może uda mi się coś wcześniej dowiedzieć. Na co mam się szykować? Czy może to być jakaś poważniejsza usterka? To przez to że zaniedbałem poziom oleju?? Może daremnie się stresuję i to nic poważnego. Dodam jeszcze, że prawie cały tydzień stoi w garażu, jeżdżę nim jedynie w weekendy.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Marek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może za wcześnie na konkretną diagnozę, ale sądzę, że możesz mieć do wymiany pompę oleju. Jeżeli świeci się ikona ciśnienia oleju i towarzyszy przy tym wyraźne stukanie, to masz za niskie ciśnienie oleju. Przy normalnej pracy silnika i wyświetlaniu niskiego ciśnienia uszkodzony mógłby być tylko sam czujnik ciśnienia. W tym przypadku możliwa jest pompa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak jak pisze przedmowca , jak odpalasz to te 3 sekundy klekoce zanimw szklankach sie cisnienie wyrowna ,ale jak na wysokich tez klekoce to juz pompa nie wyrabia , ja tez obstawiam pompe dodam ze te silniki lubia poklekotac sobie :-D to ze miales niski stan oleju ale w normie to nic nie sknociles nie martw sie , jakim olejem masz zalany silnik ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
półsyntetyk, chyba w40

Znam już troszkę więcej szczegółów, pąpę olejową mechanik wykluczył. Niestety nie byłem osobiście, także nie mogłem zadać mu więcej pytań. Wspominał coś ponoć o popychaczach - mogły się poluzować czy coś w tym stylu. W każdym bądź razie pojeździł nim chwilę i stukanie się nasiliło. Nie wiem co myśleć o tych objawach, czy mogło się tam coś poluzować i wystarczy podokręcać czy muszę je wymienić na nowe? Sorry za takie pytania ale nie znam się na mechanice.

[ Dodano: Czw 17 Maj, 2012 18:54 ]
Chyba nie jest dobrze. Dzisiaj dzwonił do mnie mechanik, mówił że u góry silnika wszystko jest ok, tylko ubyło 2,5 litry oleju (ponoć był jakiś przeciek z boku silnika). Większych napraw silników niestety nie robi. Czy to mogły pójść panewki itp? Czy może być droga taka naprawa? Czytałem że być może lepiej się będzie opłacało kupić nowy silnik. Ile może taki kosztować? Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
battery3 napisał/a:
(ponoć był jakiś przeciek z boku silnika)

nie rozumiem tej wypowiedzi jakies konkrety , ale jak juz sa takie wielkie problemy to pofatyguj sie i jedz tam i sprawdz to bo przez telefon to moga byc czary-mary z autem , lub niech chociaz powie mechanik jakis konkrety co i dlaczego i opinia bedzie wiadomo czy wszystko trzyma sie kupy , przy tych detalach nie mozna stwierdzic nic ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem dzisiaj w większym warsztacie, dowiedziałem się że samochód ma naklepane ok 300 tys. Niestety poszła/y panewka/i, być i mogło wał trochę przetrzeć - rozkręcą go dopiero po niedzieli i będzie wiadomo konkretniej. Zastanawiam się nad zmianą całego silnika, ale najtańszy jaki znalazł mi mechanik to 3000-3500 zł. W dodatku nie mam pewności że będzie dobry. Lepiej kupić silnik czy pchać się w generalkę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
battery3 napisał/a:
Lepiej kupić silnik czy pchać się w generalkę?
to pytanie przerabialiśmy juz wielokrotnie..... jesli masz pewne źródło to kup uzywany, ale wg. mnie zawsze lepiej jest reontowac swój bo będziesz miał 123% pewnośc ,że masz igłę ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.116.40.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa