 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:56 |
Błędy Vag Audi A4 B5 |
| Autor |
Wiadomość |
bonczek87

Model: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 01 Sty 2012 Wszystkie posty: 263
     
Postawił 6 piw(a) Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 17:43
|
|
|
A gdzie w moim silniku znajduje się termostat?
Właśnie byłem po raz kolejny u gazownika i stwierdził że na kompie nie ma żadnych błędów że wina może być czujnika temperatury wody jednak czujnik G62 wymieniałem i na Vagu nie mam żadnych błędów.. Chyba czas zmienić gazownika.. |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 17:59
|
|
|
kolego termostat znajduje się po prawej stronie silnika od dołu pod uchwytem od pompy wspomagania |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 20:05
|
|
|
| bonczek87 napisał/a: | Witam ponownie:)
Mam problem z autem a właściwie z gazem, problem zaczął się jak padł mi ako i wymieniłem na nowy, cały komputer się zrestartował bo samochód nie chciał sam przełączać na gaz a instalacja to sekwencja STAG i mimo że temperatura silnika była ponad 60 stopni to potrafił przełączyć się na benzynę i za jakiś czas z powrotem na gaz ale ok pojechałem do gazownika i wszytko ustawił jak należy jednak cały czas mam problem że przy 30 stopniach przełączy się na gaz ale wariuje i skacze z benzyny na gaz i odwrotnie nawet jak na silniku dojdzie do 90 stopni. Miałem problem z czujnikiem temperatury jednak wymieniłem go ale i tak na wskaźniku mimo że jest 90 stopni to temp potrafi spadać sama do 80 i z powrotem na 90 i tak skacze czego to może być wina?
Z góry dzięki za info | skoro masz STAGa i padł Ci aku to mozliwe,że sterownik gazu sam uruchomil system autoadaptacji, co bedzie powodować skakanie z gazu na benzyne aby pobrać mapę zarówno LPG jak i PB. Najlepiej gdybyś sam zaopatrzył się w interfejs i ACGas synchro, wtedy b edziesz wszystko dokładnie wiedział. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 21:14
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | bonczek87 napisał/a: | Witam ponownie:)
Mam problem z autem a właściwie z gazem, problem zaczął się jak padł mi ako i wymieniłem na nowy, cały komputer się zrestartował bo samochód nie chciał sam przełączać na gaz a instalacja to sekwencja STAG i mimo że temperatura silnika była ponad 60 stopni to potrafił przełączyć się na benzynę i za jakiś czas z powrotem na gaz ale ok pojechałem do gazownika i wszytko ustawił jak należy jednak cały czas mam problem że przy 30 stopniach przełączy się na gaz ale wariuje i skacze z benzyny na gaz i odwrotnie nawet jak na silniku dojdzie do 90 stopni. Miałem problem z czujnikiem temperatury jednak wymieniłem go ale i tak na wskaźniku mimo że jest 90 stopni to temp potrafi spadać sama do 80 i z powrotem na 90 i tak skacze czego to może być wina?
Z góry dzięki za info | skoro masz STAGa i padł Ci aku to mozliwe,że sterownik gazu sam uruchomil system autoadaptacji, co bedzie powodować skakanie z gazu na benzyne aby pobrać mapę zarówno LPG jak i PB. Najlepiej gdybyś sam zaopatrzył się w interfejs i ACGas synchro, wtedy b edziesz wszystko dokładnie wiedział. |
w przypadku ISA-2 tak właśnie może być.
bonczek87 podaj jaki masz typ sterownika LPG albo podjedź do innego gazownika nich zerknie. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
bonczek87

Model: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 01 Sty 2012 Wszystkie posty: 263
     
Postawił 6 piw(a) Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 21:25
|
|
|
Ok to zaraz poczytam i sobie zamówię a lepiej kabel pod USB czy COM? Masz jakiś poradnik jak się używa ten program? A gdzie zobaczę jaki mam typ sterownika? |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 21:50
|
|
|
Typ sterownika raczej bedzie na sterowniku |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 22:03
|
|
|
usb i od razu pod staga. Program i instrukcję znajdziesz na stronie AC |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 23:59
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | | Pasiak napisał/a: | | bonczek87 napisał/a: | Witam ponownie:)
Mam problem z autem a właściwie z gazem, problem zaczął się jak padł mi ako i wymieniłem na nowy, cały komputer się zrestartował bo samochód nie chciał sam przełączać na gaz a instalacja to sekwencja STAG i mimo że temperatura silnika była ponad 60 stopni to potrafił przełączyć się na benzynę i za jakiś czas z powrotem na gaz ale ok pojechałem do gazownika i wszytko ustawił jak należy jednak cały czas mam problem że przy 30 stopniach przełączy się na gaz ale wariuje i skacze z benzyny na gaz i odwrotnie nawet jak na silniku dojdzie do 90 stopni. Miałem problem z czujnikiem temperatury jednak wymieniłem go ale i tak na wskaźniku mimo że jest 90 stopni to temp potrafi spadać sama do 80 i z powrotem na 90 i tak skacze czego to może być wina?
Z góry dzięki za info | skoro masz STAGa i padł Ci aku to mozliwe,że sterownik gazu sam uruchomil system autoadaptacji, co bedzie powodować skakanie z gazu na benzyne aby pobrać mapę zarówno LPG jak i PB. Najlepiej gdybyś sam zaopatrzył się w interfejs i ACGas synchro, wtedy b edziesz wszystko dokładnie wiedział. |
w przypadku ISA-2 tak właśnie może być.
bonczek87 podaj jaki masz typ sterownika LPG albo podjedź do innego gazownika nich zerknie. | z tymi gazownikami to różnie bywa dlatego najlepiej mieć fejs i samemu być sobie kapitanem ja tez poprawiałem mapę po swoich montażystach uruchomiłem ciepły start poprawiłem temperaturę przelaczania itd. bardzo pomocna rzecz tymbardziej,że sterownik LPG podobnie jak silnika tez zapisuje błedy, raz zatankowałem lipny gaz i po odjechaniu ze stacji wogóle nie chcial się na gaz przelaczyć,co sie okazało dopiero po zmianie ciśnienia roboczego udało się to wyjeździć... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bonczek87

Model: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 01 Sty 2012 Wszystkie posty: 263
     
Postawił 6 piw(a) Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 17:49
|
|
|
Zakupiłem interfejs do gazu i jutro zabiorę się za odczytywanie jednak proszę o informację co mam sprawdzić na początku w ACGasSynchro? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 18:00
|
|
|
popstrykaj, pooglądaj, poczytaj i nic nie zmieniaj. Poczytaj instrukcję i dopiero klikaj w parametrach. Będziesz miał konkretne pytania to wal tutaj. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 20:51
|
|
|
w samym ACGas synchro masz szczegółowa instrukcję obslugi... tak jak pisał Jimmy porób screeny ale nic nie zmieniaj a w szczególności sam nie koryguj map... |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bonczek87

Model: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 01 Sty 2012 Wszystkie posty: 263
     
Postawił 6 piw(a) Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Sro 19 Lut, 2014 21:16
|
|
|
znalazłem trochę czasu i się w końcu podłączyłem pod gaz, na szczęście kabelek pasuje bo od razu mi wykrył sterownik:) porobiłem kilka screnów i cały czas przełącza mi się samoczynnie na benzynę co widać na screnach. Proszę o jakieś przydatne info
Link to screnów: http://wyslijto.pl/files/download/su5i5zfug8 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 19 Lut, 2014 21:36
|
|
|
mało widzę bo za wiele opcji podpiętych w scopie ale wygląda mi to na to że masz żle podpięte wtryskiwacze gazowe. Nie szperał ktoś przy wtyczkach listwy gazowej? posprawdzaj. Mało prawdopodobne ale może też wężyki pozamieniane. sprawdź by wykluczyć i będziemy szukali dalej. Ogólnie instalacja nie jest wyregulowana.
edit -
rozgrzej furę i zrób jeszcze raz screen. Sprawdź połączenie czujnika temperatury od parownika. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
| Ostatnio zmieniony przez jimv8 Sro 19 Lut, 2014 22:40, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 19 Lut, 2014 22:20
|
|
|
zmień minimalne obroty na gazie na 600, mapa jest ok. Jak posprawdzasz przewody to zgodnie z instrukcją która jest w programie wykonaj autokalibrację. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
bonczek87

Model: Audi A4 B5
Silnik: 1.8T ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 01 Sty 2012 Wszystkie posty: 263
     
Postawił 6 piw(a) Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014 19:26
|
|
|
Wszystko posprawdzane i przewody są dobrze podłączone. Zrobiłem autokalibrację jednak nadal się przełącza na niedogrzanym silniku. Nie wiem gdzie się znajduje czujnik temperatury przy reduktorze?
Screeny:
http://wyslijto.pl/plik/ds9cly6tak
Proszę o jakieś konkretne rady? Czy po autokalibracji mam zrobić to samo co w instrukcji czyli jazda na benzynie a potem na gazie i ustawienie czasów wtrysku? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |