 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:38 |
[Audi 100 C4 2.3] Ustawienie przepływomierza. Jak ? |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 06:32 Re: [Audi 100 C4 2.3] Ustawienie przepływomierza. Jak ?
|
|
|
| Stratoss napisał/a: | Witam.
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Ke-Jetronica + LPG , który dostał strzała kolejny raz;/ talerz poszedł się J.... i ramie dostało gigant luzów teraz tak, będę wymieniał całą przepływke wraz z regulatorem i posiadam pare pytań
1.Łatwiejsze - Gdzie dostane uszczelke pod przepływke prócz aso lub czy mozna uszczelniać na silikon i nie będzie walił lewusa oraz czy oringi pod wtryski dostane normalnie czy tez only ASO
2.Trudniejsze - jak poprawnie ustawić przepływke, czytałem coś o mierzeniu napiecia na wyjsciu z przeplywki ale do końca nie ogarniam i gdzie znajduje się ta cholerna śruba od regulacji dawki, bo między przeplywką a regulatorem była zaślepka plastikowa wyciągnąłem ją a raczej wygrzebałem włożyłem imbus 4 i nic nie dało, krecił sie w koło bez żadnego oporu ani ruchu na przeplywce czyżby tam był torx??
Kolejne pytanie z innej beczki.
Pekła mi guma idąca od przepływki do przepustnicy zakleiłem to klejem (ofc klej nic nie dał wali lewuche i tak ale troche mniej i jest tragedia ) poszukuje obecnie nowej, co może sie wydażyć jak przepustnica zassie klej i pojdzie do kolektora?? pójdzie uszczelka czy klej sie poprostu wypali i tyle
A i jeszcze jedno czemu pedał gazu na LPG czasem robi się cholernie twardy że wciśniecie go do oporu potrafi sprawić problem nie zawsze tak jest , rano odpale auto przezuce na LPG i jest miekki pojezdze rozgrzeje sie silnik wcisne pedał do oporu i pozniej juz sie twardy robi jak by lewuche ssał i jest bebe a wyłącze postoje i jest cacy a czasami odpale i od razu twardy myslałem ze linka się wiesza ale na PB pomimo strzału i braku wolnych tego nie ma
Kolejna sprawa na kazdym biegu moge krecic auto normalnie wysoko i jest wszystko wporządku procz 5 biegu po przekroczeniu 3tys obr i np wcisnieciu pedału gazu do oprou po przekroczeniu 3 tys obroty jałowe rosna do 1.600 i stoją jak by krokowy sie wyłączył ale dzieje sie tak tylko na 5 biegu po wyłączeniu i włączeniu auta wszystko wraca do normy jak by cos sie wieszało albo nie reagowało jest możliwe że coś sie dzieje z przepustnicą?? bo tak zauwazyłem,ze jak wcisne do maks otwarcia przepustnicy sie dzieje a jak pedał wciskam powoli stopniowo do poczucia oporu czyli otwarcia przepustnicy i nie przekraczam go to nie zawsze ale przewaznie było wszystko oki to samo na PB i LPG
Wybaczcie bo chyba działy mi sie pomotały:) |
1.uszcelka w ASO, mozna na silikon
2.dwa lata jezdze motorem AAR i po przeczytaniu setek postow nie potrafie i tak poprawnie wyregulowac ke III jeta, mierzylem juz na ucho, na prad nastawnika, na AFR, co prawda auto jezdzi poprawnie juz teraz na benzynie ale patrzac na spalanie idealu nie osiagnalem
3.guma od przeplywki nowa kosztuje okolo 350 zl, szukaj uzywki na alledrogo w dobrym stanie
4.przy LPG powinna byc kompensacja parownika wtedy praktycznie zero strzalow, ja przez 2 lata nie mialem zadnego
Na inne pytania nie znam odpowiedzi... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): Stratoss |
 |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 18.97.14.85, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |