Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala błąd 16726 ??
Witam Ponownie mam Audi 1.6 8 zaworową z silnikiem ALZ
problem polega na tym że kręci i nie chce za żadne skarby odpalić
po badaniu wagiem wyszło na to że jest uszkodzony jakiś czujnik położenia wału
kod błędu to 16726
pytanie czy idzie to jakoś obejść ?? oszukać czy po prostu szukać sprawnego czujnika ??
zaznaczam że jak go odłączałem to różnicy nie było
proszę o pomoc
wymiana na nowy...lub używany:)
chyba że masz trafioną wiązkę z...czasami się zdarza.
Kup nowy. Nie ma sensu bawić się w używkę chyba że na parę minut od kolegi w ramach diagnozy ale jak wymieniać to na nową bo używka też nie wiesz ile pochodzi.
Numer części: 06B 905 163 A
tu też nie jest do końca tak dobrze z tymi nowymi... ja poszukałbym używanego oryginału
Zrobi jak uważa. Ciekawe ile w ASO.
nowa pewnie będzie kosztować majątek
a to stary papeć

byle zrobić i sprzedać
[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 21:51 ]
| eleszet napisał/a: |
Kup nowy. Nie ma sensu bawić się w używkę chyba że na parę minut od kolegi w ramach diagnozy ale jak wymieniać to na nową bo używka też nie wiesz ile pochodzi.
Numer części: 06B 905 163 A |
to ma inny numer ten czujnik się znajduje na głowicy pod kółkiem
| Cytat: |
a to stary papeć |
Mój też stary ale staram się żeby nie trzeba było na nią mówić "papeć"
| Cytat: |
| byle zrobić i sprzedać |
A to zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem, że tylko o to chodzi. W takim razie wiesz co masz do wymiany.
niby tak tylko ciałem się tutaj upewnić, ale przez takie coś może wcale nie odpalać ??
to strasznie dziwne
| Cytat: |
| ale przez takie coś może wcale nie odpalać ?? |
Tak.
| Cytat: |
| to strasznie dziwne |
Nie.
no maś ci loss

miałem leona 1.6 z 2009 i normalnie śmigał a miał taki czujnik walnięty
i normalnie chodził lecz nierówno chodził
[ Dodano: Pon 05 Sty, 2015 22:05 ]
sprostuje

nierówno chodził na obrotach
Są różne objawy uszkodzenia tego czujnika. Jest też taki objaw że na zimnym wszystko działa a jak się zagrzeje to gaśnie.
Bywają też sytuacje uszkodzenia wiązki lub ząbków na wałku. Sam widzisz że uszkodzenia są tak różne więc i objawy mogą się różnić. Jak na aucie Ci nie zależy to na szrot i kup czujnik albo na alledrogo.
nie ma właśnie na allegro
ale mój jest inny

on jest na głowicy pod kółkiem i tu go nie ma
Błąd opisuje czujnik wałka rozrządu G40, a to duża różnica. Czujniki dostępne są na alledrogo do wyboru i koloru.
http://allegro.pl/listing...ring=06A905161C