falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!
[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!!
A sprawdzałeś silniczek krokowy? Może jest zabrudzony.
Re: falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
| kołek napisał/a: |
Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!
[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!! |
a jak wyglada sprawa z odpalaniem na gazie? to by zawezilo pole poszukiwan
Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>
[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ] mam sekwencję więc nie odpalę na gazie.
Ostatnio zmieniony przez kołek Czw 11 Paź, 2012 22:17, w całości zmieniany 1 raz
| kołek napisał/a: |
Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>
[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ]
Adi przecież mam sekwencję więc nie odpalę na gazie. |
Odpalisz na gazie, nawet w sekwencji jest takie coś jak odpalanie awaryjne na samym gazie, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.
w takim razie jak to zrobić?
| kołek napisał/a: |
| w takim razie jak to zrobić? |
Włącz zapłon, przyciśnij i przytrzymaj przycisk włączania instalacji gazowej przez kilka sekund, aż usłyszysz kliknięcie, czyli instalacja przełączyła się na awaryjne odpalenie, kontrolka na przełączniku powinna zacząć świecić jak podczas normalnej pracy LPG, wtedy po prostu odpal silnik.
Odpalić na gazie nie dałem rady

Wymieniłem przepustnicę i jest lepiej ale mam wrażenie, że dostaje lewe powietrze! A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę?
| kołek napisał/a: |
| A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę? |
Przepływomierz musi mieć uszczelkę.
Tak właśnie myślałem! Dziwi mnie że mechanik tego nie zauważył skoro wymieniał mi przepływomierz! Dzięki Adi!!!
Mam pytanko, u sąsiada też faluje na biegu jałowym, oraz ciężko odpala, komp pokazuje bład niskiego napięcia przepustnicy, jak się odepnie przepustnicę to silnik zaczyna równo pracować. jakieś sugestie???? Dodam że jakiś czas temu potrafił ze 3 razy bujnąć obrotami i dalej już chodził normalnie, a teraz już ciągle są problemy.
Uszkodzona przepustnica, wiązka lub sterownik.
Dodam że chodzi o A4 B5 1.8, pomyliłem się, chodziło o przepływomierz, i jego błedy