Pozostałe tematy » [v8 d11] gorąco - lpg się dławi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [v8 d11] gorąco - lpg się dławi
czołgiem,

trochę dziwne, ale jak na przykład w stoję w korkach i autko się mocno nagrzeje (105) na liczniku to silnik się zaczyna dławić na LPG. nawet z biegiem jałowym są problemy i prawie gaśnie :/
co tu sprawdzić ? zmienić ? (pomijając jazdę na paliwku :P )

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [v8 d11] gorąco - lpg się dławi
jimv8 napisał/a:
czołgiem,

trochę dziwne, ale jak na przykład w stoję w korkach i autko się mocno nagrzeje (105) na liczniku to silnik się zaczyna dławić na LPG. nawet z biegiem jałowym są problemy i prawie gaśnie :/
co tu sprawdzić ? zmienić ? (pomijając jazdę na paliwku :P )
chłopie! miałem to samo z moja! Jak była ciepła to masakra potrafiła nawet zgasnąć w czasie jazdy. Sprawdzałem wszystko , w końcu pozbyłem się gazu, bo juz nie miałem zadnej koncepcji jak to naprawic. Mam nadzieje ,że Tobie sie uda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [v8 d11] gorąco - lpg się dławi
Pasiak napisał/a:
jimv8 napisał/a:
czołgiem,

trochę dziwne, ale jak na przykład w stoję w korkach i autko się mocno nagrzeje (105) na liczniku to silnik się zaczyna dławić na LPG. nawet z biegiem jałowym są problemy i prawie gaśnie :/
co tu sprawdzić ? zmienić ? (pomijając jazdę na paliwku :P )
chłopie! miałem to samo z moja! Jak była ciepła to masakra potrafiła nawet zgasnąć w czasie jazdy. Sprawdzałem wszystko , w końcu pozbyłem się gazu, bo juz nie miałem zadnej koncepcji jak to naprawic. Mam nadzieje ,że Tobie sie uda.


:P czyżby kolejne wyzwanie? hehe,,,,,
wywalić LPG nie wchodzi dla mnie w grę - to już prędzej naprawie klimę i będę chłodził LPG :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nigdy nie miałem problemów z LPG w mojej eSce. Nie mam wcale LPG. ;-) Która u Ciebie jest generejszyn eLPiDzi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może lambda albo filtr jest do wymiany, może przepływomierz. Czujnik temperatury też do sprawdzenia. Tyle moge powiedziec ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
wywalić LPG nie wchodzi dla mnie w grę - to już prędzej naprawie klimę i będę chłodził LPG
czy ja wiem? ja nie załuje , mam wreszcie swięty spokój :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, sekwensja z dwoma parownikami i sterownik xxl dream :/

kamila666, na paliwie jest super, więc wykluczam usterki czujnikowe, no chyba ze czujniki temperatury w parownikach,,,sprawdzę :)

Pasiak, ja robię tygodniowo najmniej 450 km, wielu innych na moim miejscu kupiło by klekota :P patrząc na koszty mogę się tylko cieszyć że przyszła małżonka jest na tyle tolerancyjna w hobby i zamiłowania do v'ki :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
przyszła małżonka jest na tyle tolerancyjna w hobby i zamiłowania do v'ki :)

Cóż, miłość pokona wszelkie bariery. ;-)

Wymień parowniki na jeden tłokowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
przyszła małżonka jest na tyle tolerancyjna w hobby i zamiłowania do v'ki :)

Cóż, miłość pokona wszelkie bariery. ;-)

Wymień parowniki na jeden tłokowy.


Adi ponoć nie każda instalacja ma taka możliwość :/ już kiedyś pytałem telefonicznie i Expert powiedział że nie ma takiej możliwości, ale warta podjechać i usłyszeć konkrety.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

Adi ponoć nie każda instalacja ma taka możliwość :/ już kiedyś pytałem telefonicznie i Expert powiedział że nie ma takiej możliwości, ale warta podjechać i usłyszeć konkrety.

Może i Expert, ale na pewno nie od gazu. Tłokówki sa bardziej wydajne od baniaków no i o wiele mniejsze. Jeden tłokowy ma wydajność do 350KM. W sprawach których mam małą wiedzę rozmawiam TYLKO z Expertami w danej dziedzinie, a nie słucham plotek.
Musisz porozmawiać z kimś, kto coś takiego montuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jest chyba pewniak -

http://www.speedgaz.com.p...zaworem_gazowym

a ten low cost -

http://allegro.pl/redukto...1577448770.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I o to kaman.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam.
Masz kiepski reduktor, który przy wysokiej temperaturze za bardzo rozrzedza gaz i skład mieszanki jest ubogi. Ja w mojej V8 mam sekwencje kme diego. Gazownik założył za słaby reduktor (kme silver) zimą były problemy przy niskiej temp. a latem jak się nagrzał. Kupiłem nowy reduktor też kme tylko wydajniejszy i z dwoma wyjściami -model gold. Sam wymieniłem reduktor, wszystkie wężyki, kalibrowałem wtryski (zmiana średnicy dysz), przy pomocy kabelka i laptopa dostroiłem instalację. Teraz zero problemów z lpg, osiągi i kultura pracy jak na benzynie a spalanie średnio ok 17 lpg. Wszystko zajęło mi ok tygodnia, ale warto było.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafał,
dzięki za opis kolego. u mnie było wsio okej dopóki się nie podniosło moc silnika. już wcześniej czytałem na temat tych tłokowych reduktorów ponieważ chciałem swoje wyczyścić ale lata aluminium zrobiły swoje dzieło. prawdopodobnie jak ponownie wyreguluje układ to będzie igiełka ale kusi mnie zamienić te dwa reduktory na jeden tłokowy.
jak do tej pory to mam średnie 18L na gazie i to jest dla mnie totalna rewelka.

w tej chwili poszukujemy z kolega łączność z sterownikiem LPG by spisać mapę - co idzie kiepsko :/ no i jak to zrobię to wymieniam reduktor i ponownie wyregulujemy.
;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8
Odradzam regeneracje reduktorów z powodu kiepskich efektów. Kup nowe (nowy). W sekwencji liczy się wydajność i stabilność pracy reduktora. Przy za słabym reduktorze są też problemy z redukcją kickdown, a automaty v8 tego nie lubią, stąd tyle egzemplarzy z padniętą skrzynią. Nie miałem styczności z oprogramowaniem do Twojej sekwencji, więc nie pomogę.
Powodzenia ;audi; [/b]

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.129.211.87 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa