 |
|
Audi a4 B6 2.0 B 2001 rok silnik ALT- jaki olej.? |
| Autor |
Wiadomość |
rafiko259
Audi

Model: B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: SEDAN
Dołączył: 22 Sty 2015 Wszystkie posty: 13
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: LUBLIN
|
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015 09:31 Audi a4 B6 2.0 B 2001 rok silnik ALT- jaki olej.?
|
|
|
WITAM. zakupiłem auto 2 miesiace temu od osoby prywatnej ktory ten goscio swiezo kupił od niemca. i mam odnośnie dylemat jak chodzi o olej jaki jest w silniku. w papierach wynika ze ostatnia wymiana była w 2012 roku w styczniu i był to olej 5W40. i kolejnych papierów z wymiana nie mam. i teraz pytanie czy możlkiwe jest ze auto jezdzi 3 lata na tym samym oleju.? raczej nie możliwe to jest, prawda.? i czy jest jakiś tester do sprawdzania lepkości oleju w silniku bo nie mam pewności. i w razie czego to jaki proponujecie zalac to moje auto jakim olejem.? pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015 19:04
|
|
|
Może i nie wymieniał tego oleju... rożnie bywa - są ludzie i ludziska.
Nie ma co się zastanawiać i wymieniać olej, który tak w ogóle wymienia się co 10 - 15 tyś. km lub raz w roku jak robisz mniejsze przebiegi.
Wypłukać silnik z nagarów płukanką i wlać olej 5w40 |
|
|
|
|
|
 |
rafiko259
Audi

Model: B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: SEDAN
Dołączył: 22 Sty 2015 Wszystkie posty: 13
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: LUBLIN
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015 21:08
|
|
|
Ze swojej strony polecam mimo wszystko olej 5w40,na pewno lepiej spisze się w zimowych warukach. Pomyśl np. o shell helix ultra - nie drogi i bardzo dobry. Tylko uważaj na podróbki - oryginał będzie kosztował trochę ponad 100 zł za 5 L. |
|
|
|
|
|
 |
rafiko259
Audi

Model: B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: SEDAN
Dołączył: 22 Sty 2015 Wszystkie posty: 13
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: LUBLIN
|
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015 21:23
|
|
|
rozumiem.no właśnie też zastanawiałem się nad tym shellem jak chodzi o olej.:):) i tak jeszcze pomyśle nad waszymi sugestiami i opiniami na temat tego otóż oleju. i bede brał sie za wymianę.: ) |
|
|
|
|
|
 |
Zylu


Model: A4 B5
Silnik: 1.9 AVF
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Lis 2014 Wszystkie posty: 62
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Zdzieszowice
|
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015 23:54
|
|
|
Ja polecam Liqui Moly. Może troszkę droższy, ale bardzo dobry |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015 00:04
|
|
|
Zylu popieram Cię, Liqui moly jak najbardziej kwestia funduszy jakie przeznaczamy na olej. |
|
|
|
|
|
 |
Zylu


Model: A4 B5
Silnik: 1.9 AVF
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 32 Dołączył: 28 Lis 2014 Wszystkie posty: 62
     
Postawił 3 piw(a) Skąd: Zdzieszowice
|
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015 00:08
|
|
|
No, ale olej się zmienia raz do roku (chyba że ktoś robi więcej niż 15tys. km) więc lepiej dopłacić, a jeździć na porządnym mazidle |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015 11:17
|
|
|
Ja w swojej stajni używam tylko Motul. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015 14:36
|
|
|
| Cytat: | | Ja w swojej stajni używam tylko Motul. |
Ja robię tak samo i na dzień dzisiejszy sądzę że robię dobrze. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 26 Sty, 2015 09:58
|
|
|
Motul 300v - warty polecenia |
|
|
|
|
|
 |
milky

Model: A4 B5
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 24 Kwi 2012 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gniezno
|
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2015 13:37
|
|
|
jeśli chodzi o motula to ja żadnego innego nie używam tylko X-Cess 5W40 (dla zainteresowanych wrzucam link, coby nie było niedomówień: http://www.iparts.pl/czes...784-638944.html), gdybyś rozważał też innych producentów to Liqui Moly jest warte uwagi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |