 |
|
UWAGA na zawieszenie setuni C4 |
| Autor |
Wiadomość |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015 07:48 UWAGA na zawieszenie setuni C4
|
|
|
Koledzy, szanowni szczęśliwi użytkownicy Audi C4 chciał bym wszystkich ostrzec przed przykrościami związanymi z możliwymi niebezpiecznych awariami przedniego zawieszenia. Nie pisał bym gdy by mi się to raz przytrafiło. Lecz niestety problem powtórzył się w mojej 100 C4 S4 istota polega na wrabiającej się śrubie zabezpieczającej sworzeń wahacza w MACpersonie i wysunięcie się sworznia podczas jazdy. W poprzedniej audiczce wyrwało mi amortyzator rozwaliło przegub uwolnione koło zniszczyło błotnik. W S - ce na całe szczęście jechałem powoli i amortyzator jest mocniejszy ale błotnik uszkodziło
Także koledzy, drogi jakie mamy takie mamy nic na to nie poradzimy. Ale o samochody i bezpieczeństwo musimy zadbać. Sprawdzanie co jakiś czas elementów zawieszenia nie zaszkodzi. |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015 09:05 Re: UWAGA na zawieszenie setuni C4
|
|
|
| Juzio 1986 napisał/a: | | polega na wrabiającej się śrubie zabezpieczającej sworzeń wahacza w MACpersonie |
Nigdy mi się to nie zdarzyło, a eSką jeżdżę już 8 lat. Sądzę, że u Ciebie problemem była sama śruba, a dokładnie jej klasa wytrzymałości która powinna wynosić 10.9. Na pewno miałeś niższą.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 09:17
|
|
|
| bialy napisał/a: | | Wiec Adi takie rzeczy zdarzaja sie, oczywiscie niestety. |
Teoretycznie śrubę powinno się wymieniać. Gdyby śruba nie była zmęczona, to takie rzeczy by się nie zdarzały. Przy naprawie zawieszenia proponuję sprawdzać co jest na odlewie łebka śruby. Jeżeli wartość jest mniejsza niż 8,8 lub na łebku nie ma żadnego znaku, to jest już to zabawa zapałkami w stodole pełnej siana. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 17:54
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | bialy napisał/a: | | Wiec Adi takie rzeczy zdarzaja sie, oczywiscie niestety. |
Teoretycznie śrubę powinno się wymieniać. Gdyby śruba nie była zmęczona, to takie rzeczy by się nie zdarzały. Przy naprawie zawieszenia proponuję sprawdzać co jest na odlewie łebka śruby. Jeżeli wartość jest mniejsza niż 8,8 lub na łebku nie ma żadnego znaku, to jest już to zabawa zapałkami w stodole pełnej siana. |
Rozumiem, wszystko jasne. Zaznacze ze ja mialem srobe 8.8 wiec w mormach sie miescila a wizualnie nie miala jakis widocznych uszkodzen np. typu peciagniety gwint. nie mowiac juz o peknieci ktore bylo lecz ko nie widzialem. Ewidentnie bylo zmeczenie materialu. A na marginesie teraz z wlasnego doswiadczenia wiem ze biorac sie za te sroby to lepiej zaopatrzyc sie w nowe sztuki i wlozyc nowe niz pozniejn miec znow awarie , nie mowiac juz o tym ze to mogloby sie stac przy wiekszej predkosci bo strach pomyslec jakie by byly skutki. [/list] |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 18:02
|
|
|
W eSce mam założone 10,9 i takie też są zalecane. Stal 8,8 powinna wytrzymać, ale w Twoim przypadku niestety nie dała rady. Morał tego teki, że trzeba montować takie jakie zaleca producent. Z drugiej strony kupując nowe, też nie ma pewności czy nie jakiś bubel. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Sro 18 Mar, 2015 18:37
|
|
|
Prawda Adi. Czasem wydaje sie czlowiekowi ze zrobil cos tak jak Bog przykazal a tu wyskakuja takie niespodzianki. Tak czy tak to jest tylko urzadzenie mechaniczne gdzie wszystko z czasem sie zuzywa, a my wlasciciele jestesmy odpowiedzialni za zapobieganie ewentualny awaria. Ale zycie uczy i pokazuje ze czasem jest inacze. Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Czw 19 Mar, 2015 14:58
|
|
|
Śruby miałem o twardości 10,9 także do tego się nie przyczepie ale niestety na naszych drogach wszystko zdarzyć się może niestety te elementy są bardzo obciążone i ulegają zmęczeniu. U mnie śruba się po prostu wyrobił w miejscu gdzie styka się ze sworznia wahacza i sworzeń po prostu wyskoczył z gniazda
Podejrzewam ze ktoś kto to kiedyś robił nie odcŚruby miałem o twardości 10,9 także do tego się nie przyczepie ale niestety na naszych drogach wszystko zdarzyć się może niestety te elementy są bardzo obciążone i ulegają zmęczeniu. U mnie śruba się po prostu wyrobił w miejscu gdzie styka się ze sworznia wahacza i sworzeń po prostu wyskoczył z gniazda
Podejrzewam ze ktoś kto to kiedyś robił nie odciągną odpowiednio i sworzeń miał luz w gnieździe dociągną odpowiednio i sworzeń miał luz w gnieździe |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Czw 19 Mar, 2015 16:51
|
|
|
No to jeśli miał luz to stukał. A jeśli stukał a się za to nie wziąłeś to na własne życzenie miałeś problem... |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Czw 19 Mar, 2015 20:51
|
|
|
| eleszet napisał/a: | | No to jeśli miał luz to stukał. A jeśli stukał a się za to nie wziąłeś to na własne życzenie miałeś problem... |
Ale koledze Juzio chyba chodzilo o luz na samym sworzniu w piascie/ zwrotnicy, nie w wahaczu w jablku. |
|
|
|
|
|
 |
Juzio 1986
Ciągle mało mocy

Model: C4 S4
Silnik: 4.2
Zasilanie: benzyna+gaz
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40 Dołączył: 19 Sty 2012 Wszystkie posty: 89
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Powiat Tomaszów Lub.
|
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015 14:13
|
|
|
Nic nie stukało żadnych objawów nie było dopiero gdy sworzeń wypadł wykręciłem śrubę i zobaczyłem że była wyrzeźbiona |
_________________ było:
Opel Omega 2.0 92r
Omega 2.6 93r
Opel SENATOR 3.0 93r
Citroën XM 3.0 V6 94r
C4;2.6 V6 93r
C4;2.8 V6 94r
citroen xsantia 3.0 V6 98r
trzeba ciagle sie uczyc by byc naprawde dobrym |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015 14:41
|
|
|
| Juzio 1986 napisał/a: | | zobaczyłem że była wyrzeźbiona |
Nadal twierdzę, że była założona zła śruba. Po pierwsze twardość, po drugie typ - gwintowana tylko na początku, a nie na całej jej długości. Przy takiej śrubie nie ma możliwości aby się coś "wyrzeźbiło" czy urwało z powodu złej nawierzchni. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015 01:10
|
|
|
Koledzy szanowni, o którą to dokładnie śrubę chodzi? Od jakiegoś czasu - półtora roku już chyba) ciągle coś mi stuka, raz mniej raz bardziej w prawym zawieszeniu. rozbierałem już w warsztacie całego macpersona przy okazji wymiany amorka, zwracałem uwagę mechanikowi żeby wszystko przejrzał, ale nic nie zauważył, i nadal czasem coś postukuje, ale nie mam pojęcia gdzie poszukać winnego tego stukania.
|
|
|
|
|
|
 |
suchy1704


Model: C3, c3 quattro
Silnik: 2.0RT 2.3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 3 razy Wiek: 41 Dołączył: 18 Maj 2011 Wszystkie posty: 589
     
Piwa: 25/27 Skąd: lubelskie
|
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015 09:25
|
|
|
Hej, chodzi o śrubę nr. 14... Sprawdź czy przypadkiem nie masz wyrobionego gniazda na dole w McPersonie gdzie wchodzi sworzeń wahacza... Jeśli ktoś słabo to skręcił, to lubi się wyrabiać... |
_________________ Jestem Audiholikiem i jest mi z tym dobrze...i... jakoś nie chcę się z tego leczyć...
Vorsprung durch Technik-przewaga dzięki technice...
 |
|
|
|
|
|
 |
grze-mar
audi-maniak


Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 46 Dołączył: 25 Maj 2011 Wszystkie posty: 158
     
Piwa: 3/2 Skąd: Holandia, Ter Aar
|
Wysłany: Sro 25 Mar, 2015 21:02
|
|
|
Miałem kiedyś taką C4 i jadąc wpadłem w dziurę tak że rozwaliłem 2 opony od strony pasażera. Nawet amor musiałem wymienić (razem z lewym) i na zbieżności miałem lekko koło na minusie w stosunku do lewego. Ale śruba była jak najbardziej w porządku. Podejrzewam że jak pisze Adi miałeś złą śrubę, 100% pewny jestem. Zawiecha z setki to jedna z bardziej wytrzymałych konstrukcji. Prosta, mniej komfortowa niż 4-ro wachaczówka ale wytrzymała.
Pzdr GM |
_________________ "...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |