Witajcie, małe pytanko odnośnie szyb. U siebie mam elektryczne i czasami przy opuszczaniu lub podnoszeniu szyby "skrzeczą" niemiłosiernie. Nie jest to jakiś duży problem i nie dzieje się tak za każdym razem, jednak jest to dość irytująca "usterka". Co radzicie z tym zrobić???
pzdr
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
"Skrzypiące" szyby
U mnie to samo występuje jak jakiś syf trafi między szybę a uszczelkę. Wystarczy przeczyścić i jest cicho.
dokładnie, takiego silikonu używam w pracy aby był lepszy poślizg, proponuję tylko przed spryskaniem dokładnie oczyścić , oczywiście w miarę możliwości
U mnie też czasem "piszczą" zwłaszcza przy otwieraniu. Myśle że to może być wina uszczelek, gorąco wiec guma może za bardzo sie wysusza. Może być też opcja że jakieś brudy wejdą miedzy szybe a uszczelke. Ja już sie przyzwyczaiłem, u mnie to piszczenie samo ustaje
.
| Sergio napisał/a: |
| Myśle że to może być wina uszczelek |
U mnie to samo występuje jak jakiś syf trafi między szybę a uszczelkę. Wystarczy przeczyścić i jest cicho.
Ja stosuję do tego silikon w spray'u. Wystarczy popsikać delikatnie uszczelki i jak ręką odjął.
pzdr
pzdr
| Adi202 napisał/a: |
| Ja stosuję do tego silikon w spray'u. Wystarczy popsikać delikatnie uszczelki i jak ręką odjął. |
Dzięki Koledzy
Heh a ja chciałem taki temat zapodać, bo mi też piszcza jak diabli. Dzieki równiez za pomoc. Pozdro!
[ Dodano: Wto 04 Sie, 2009 21:24 ]
popsikałem dzis szybki silikonem i nie ukrywam, ze niezle sie naczyściłem, zeby móc znów cosik zobaczyć przez szyby... mam nadzieje że już nie beda piskac na słoncu.
[ Dodano: Wto 04 Sie, 2009 21:24 ]
popsikałem dzis szybki silikonem i nie ukrywam, ze niezle sie naczyściłem, zeby móc znów cosik zobaczyć przez szyby... mam nadzieje że już nie beda piskac na słoncu.
Ja też miałem podobny problem z tylnią szybą (elektryczna) piszczała w górę i w dół. Przyczyna nie leżała po stronie uszczelek, musiałem niestety rozkręcić cały mechanizm przy silniku, przeciścić go i przesmarować na nowo, ale było warto, bo wszystko zaczęło działać jak nowe
. Czas pracy ok.1,5h
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych