Elementy silnika » Termostat A6 C5 2.8q
Odpowiedz do tematu
 Termostat A6 C5 2.8q
Witajcie,

Wygląda na to że padł mi termostat, nie utrzymuje mi temp. i teraz jak jadę spada nawet poniżej 80. Mechesi powiedzieli, że niestety konstruktor tego silnika dał ciała i żeby wymienić termostat trzeba ściągnąć cały przód włącznie z rozrządem. Więc jak sama część nie jest droga tak robocizna już karze się zastanowić, czy aby na pewno tak jest? Możecie mi to skomentować i doradzić? Czy oprócz spalania są jeszcze jakieś negatywne skutki spadku temperatury?

Dziękuję z góry za pomoc
Krzyhoo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niedogrzany silnik- nierozgrzany olej - kiepskie smarowanie.
Z tego co mi się o uszy obiło, to trzeba zdjąć zderzak, wiatrak i odchylić chłodnicę i da się zrobić bez demontażu rozrządu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Granth napisał/a:
Niedogrzany silnik- nierozgrzany olej - kiepskie smarowanie.
nie przesadzajmy...
nie wymienisz termostatu bez ściagnięcia rozrządu, no chyba ,że masz małą chinkę i wejdzie tam, w każdym razie dokąd jest zimno załoń 3/4 chłodnicy i nic nie będzie się działo za wyjątkiem odrobinę zwiększonego spalania, a o termostacie i tak pomyśl.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Termostat w motorach V w audi wymienia sie zawsze z rozrzadem ale nasi wachowcy nieraz o tym zapominaja jak masz rozrzad do wymiany za pare tys to dojedz i wymien komplet jesli nie to masz robote na wakacje polecam termostat firmy WAHLER 5 godz i masz to ogarniete ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Termostat w motorach V w audi wymienia sie zawsze z rozrzadem ale nasi wachowcy nieraz o tym zapominaja jak masz rozrzad do wymiany za pare tys to dojedz i wymien komplet jesli nie to masz robote na wakacje polecam termostat firmy WAHLER 5 godz i masz to ogarniete ;)
ja to uwielbiam rozrzady w V-kach :mrgreen: co do termostatu to zanim go założysz proponuje test w warunkach polowych ,czyli w garnku w kuchni z termometrem ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem czy Gesslerowa zaakceptuje taką rewolucję ;p

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej,

Dziękuję za porady, rozrząd robiłem i to całkiem niedawno więc cóż, przysłonię za radą i zapamiętam, że trzeba to ruszyć jak czas i finanse pozwolą ;)

Jeszcze raz więlkie dzięki !!!
K

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.218.61.16 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa