Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Szyberdach problem
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
żółtym kabelkiem widocznym się nie sugeruj bo sam próbowałem na pałe jakoś to podpiąć ale itak nic mi się nie udało;/ i teraz nasunęło mi się takie zasadnicze pytanie czy tak powinno być że mam dwie takie kostki i czegoś miedzy nimi mi brakuje?? czy coś było kombinowane/?
Brakuje silnika szyberdachu. Podłącz te dwie wtyczki do silnika i po problemie.
mam nadzieję że ktoś obeznany pomoże, przy okazji nudnych dni zabrałem się za detale w samochodzie, i pomyślałem że przy okazji zobaczę co jest nie tak z szyberdachem bo podobno był spalony silniczek, rozkręcam lampkę a tu się okazuje że instalacje w samochodzie mam na kostce 6 pinów i 4 kable a w lampce od sterownika mam 4 piny i 4 kable może powie mi ktoś czy da się go jakoś podłączyć czy nową lampkę musze kupić na 6 pinów czy jakie mam możliwości ruchu??
Chodzi o regulację szyberdachu?
tak tylko że od regulacji mam kostke 4 piny i 3 kabelki a w instalacji samochodu mam kostke 6 pinów i 4 kabelki i nie wiem jak to podłaczyć;/
Jak się dobrze przyglądniesz, to znajdziesz w silniku miejsce na 6 pinową wtyczkę. Regulacja podpięta jest osobno do silnika.
tylko ze instalacje w samochodzie mam na kostce 6 pinowej a w lampce gdzie mam pokretło mam 4 piny, wiec w silniku nie musze szukac 6 tylko raczej 4 pinowej, a nawet nie wiem w ktorym miescu bym mógł zacząć poszukiwania, i czy nie lepiej bedzie przerobić albo podłączyć w jakiś sposób obie kostki?? w sensie np jesli pierwszy pin zasilanie, to kolejne musi byc otwieranie zamykanie i rozsuwanie tylko który podłączyć do czego;/
A w silniku powinieneś mieć miejsca na 2 wtyczki 6cio i 4ro pinową.
to poszukam tej wtyczki gdzieś na te 4 piny, chociaż myślałem żeby jakoś przejściówkę zrobić z jednego gniazda na drugie żeby nie ciągnąc nowej instalacji;/ bo w poprzednim samochodzie tak zrobiłem tylko że miałem schemat który pin od czego był
A po co ta przejściówka? Podłaczyć potencjometr do 12V? Npiszę jeszcze raz - 6cio pinową wtyczką podawane jest zasilanie, a 4ro pinową sterowanie. Obie musisz podłaczyć do silnika. Jeżeli ktoś rozłączył zasilanie, to prawdopodobnie uszkodzony jest silnik. Zrób fotę tych wtyczek i silnika.
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
żółtym kabelkiem widocznym się nie sugeruj bo sam próbowałem na pałe jakoś to podpiąć ale itak nic mi się nie udało;/ i teraz nasunęło mi się takie zasadnicze pytanie czy tak powinno być że mam dwie takie kostki i czegoś miedzy nimi mi brakuje?? czy coś było kombinowane/?
| sebero napisał/a: |
| czy tak powinno być że mam dwie takie kostki i czegoś miedzy nimi mi brakuje?? czy coś było kombinowane/? |
Brakuje silnika szyberdachu. Podłącz te dwie wtyczki do silnika i po problemie.
czekaj czekaj bo ja już jestem ciemny, ja myślałem ze silniczek jest w tej części co sterowanie szyberdachu, bo tak kiedyś miałem w samochodzie, i dlatego kombinowałem a skoro mówisz że nie mam silniczka to zobaczymy co wyjdzie jak go zakupię;0 wiec temat uważam chyba za zamknięty, dziękuje za pomoc a teraz robie sobie chwile przerwy bo przez dwa dni zieleniałem co tam jest nie tak w tym wszystkim;/
Dowiedz się tylko czy ilość pinów się zgadza, bo sa 2 rodzaje. Musisz mieć gniazda 4ro i 6cio pinowe a nie 4ro i 5cio.
okey wezmę to pod uwagę w takim razie, może jutro się gdzieś na szroty w okolicy powybieram może ktoś będzie miał, ale dobrze że mi powiedziałeś bo tak to przy zamówieniu z alledrogo to na pewno będę pytał
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych