Elektryka i elektronika » Silnik 1.4 16V BBZ czujnik temperatury
Odpowiedz do tematu
 Silnik 1.4 16V BBZ czujnik temperatury
Hej. Siostrze w ibizie 1.4 16V 100 koni kod silnika BBZ szwankuje prawdopodobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego. Wyskoczył błąd

16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
P0118 - 35-10 - - - Intermittent

ale po wykasowaniu już nie wrócił. W blokach mierzonych w 11 bloku pokazuje temperatury normalnie, ale czasami wywali np -40c później normalnie i znowu coś poskacze. Druga temperatura to pewnie z chłodnicy tak ? Bo ona mi się trzymała 20c ciągle i później dopiero lekko wzrosła, a nie chciało mi się czekać. Nie mam chwilowo żadnych programów poinstalowanych i potrzebuje lokalizację tego czujnika. Gdyby ktoś mógł wrzucić z adaty lub esi gdzie go mogę zlokalizować byłbym wdzięczny. A podpinałem auto pod VAGa ponieważ czasami jak zgaszę auto i po np godzinie chcę odpalić to kręci i nie umie zapalić. Później drugie podejście i wskakuje na jakies 300rpm i nie reaguje na pedał gazu przez jakiś czas. Czasami zaskoczy po czasie a czasami trzeba wyłączyć i za 3 odpaleniem zawsze jest ok. już z 5 razy się tak stało. Pompka wciśnie i wyłącza się także ona jest raczej sprawna. Obstawiam ten czujnik, a jeżeli macie inne pomysły to dajcie znać.Wiem, że to forum audi i ten silnik nie był w audi ale w końcu to VAG :) Za to dodam, że w moim audi jest problem z odkręceniem śruby z wału i śrub z kolektorów wydechowych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
Hej. Siostrze w ibizie 1.4 16V 100 koni kod silnika BBZ szwankuje prawdopodobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego. Wyskoczył błąd

16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
P0118 - 35-10 - - - Intermittent

ale po wykasowaniu już nie wrócił. W blokach mierzonych w 11 bloku pokazuje temperatury normalnie, ale czasami wywali np -40c później normalnie i znowu coś poskacze. Druga temperatura to pewnie z chłodnicy tak ? Bo ona mi się trzymała 20c ciągle i później dopiero lekko wzrosła, a nie chciało mi się czekać. Nie mam chwilowo żadnych programów poinstalowanych i potrzebuje lokalizację tego czujnika. Gdyby ktoś mógł wrzucić z adaty lub esi gdzie go mogę zlokalizować byłbym wdzięczny. A podpinałem auto pod VAGa ponieważ czasami jak zgaszę auto i po np godzinie chcę odpalić to kręci i nie umie zapalić. Później drugie podejście i wskakuje na jakies 300rpm i nie reaguje na pedał gazu przez jakiś czas. Czasami zaskoczy po czasie a czasami trzeba wyłączyć i za 3 odpaleniem zawsze jest ok. już z 5 razy się tak stało. Pompka wciśnie i wyłącza się także ona jest raczej sprawna. Obstawiam ten czujnik, a jeżeli macie inne pomysły to dajcie znać.Wiem, że to forum audi i ten silnik nie był w audi ale w końcu to VAG :) Za to dodam, że w moim audi jest problem z odkręceniem śruby z wału i śrub z kolektorów wydechowych.


a który rok tej IBIZY?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2003 silnik BBZ

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdź jeszcze okablowanie czujnika , a przede wszystkim wtyczkę,czy nie ma elektrokorozji, czujnik będzie obok termostatu, zaznaczony numerem 8

Wystawiono 1 piw(a):
adamwit1986
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siema. Kolega też miał podobny problem i powodem był czujnik podający do sterownika, wtedy zimny nie palił a ciepły od strzała, i ja bym obstawiał owy czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie muszę pogrzebać z kabelkami gdyż on czasami podaje dobrą temperaturę, a czasami wywali np -40c co jest równoznaczne z wypięciem. Z doświadczenia wiem, że termistory raczej nie robią jaj tylko albo padają, albo tylko zmieniają delikatnie parametry.

@pasiak jeżeli miałbyś jeszcze chwilkę i chęci to daj jeszcze numer VAG tego czujnika (zapobiegawczo gdyby prawie był do wymiany). Dzisiaj jeszcze ibiza dostała nową cewkę BERU, bo zrobiłem 100km w tym korek w krakowie na 3 cylindrach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sorry, że się wtrącam, ale... nr tego czujnika to 06A 919 501 A

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
czasami wywali np -40c co jest równoznaczne z wypięciem

u kolegi tylko w określonym zakresie wywalał -40 stopni, a jak już się dogrzewał to było ok i odpalał od strzała

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za ten numer i info. Jutro poczyszczę kabelki i odpale od zimnego i jeżeli chociaż raz wywali -40c to może być tak jak piszesz, że w danym zakresie temperatur, aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem (chłodnictwo i klimatyzacja). Jeżeli pokaże jakiś błąd to idę po czujnik do sąsiada.

[ Dodano: Sob 11 Sie, 2012 15:11 ]
temat odgrzewam. Kupiłem czujnik oryginał VAGa za 23zł i po problemie. Do tego okazało się, że ubytek płynu chłodniczego był przy załączniku wentylatorów w chłodnicy, bo ktoś zapomniał uszczelki wsadzić, a nim do dołu doleciało to zdążyło wyschnąć. Zalany oryginalnym G12 różowym i po problemie. Temat rozwiązany. Dla ludzi mający podobny problem polecam na zimnym silniku podpiąć komputer i vagscop temperatury i rozgrzewać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.252.140 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa