Elektryka i elektronika » nie kreci rozrusznik
Odpowiedz do tematu
 nie kreci rozrusznik
pacjent to q3 z 2013 CR , po wypadku auto nie odpala jest na zegarach wszystko a nie ma reakcji na start rozrusznika , krece kluczykiem do końca i nic zero reakcji , na zegarach nic nie przygasa nawet , poza tym nic nie słysze zeby tyrkało , pstrykało ( przekażniki ) tylko pojawiaja sie kontrolki na zegarach i zero innej reakcji , co robic od czego zaczac ? w silnik vcds-em nie moge sie połączyć też w gateway-u brak komunikacji z ECM

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: nie kreci rozrusznik
egoonn napisał/a:
co robic od czego zaczac ?

Wymień zapalnik klemy + przy akumulatorze. Ewentualnie możesz go zmostkować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a tak dopytam z ciekawosci ja walnie klema pirotechniczna to prad jest jak w tym przypadku np na zegarach :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
a tak dopytam z ciekawosci ja walnie klema pirotechniczna to prad jest jak w tym przypadku np na zegarach :?:

Odcina tylko rozrusznik.

Wystawiono 1 piw(a):
Łukasz83 zlw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki za info :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202,
hmm myślałem też o tym tylko jak popatrzyłem na kleme to zwątpiłem bo klema jest zwykła ołowiana koncówka bez żadnych dodatkowych bajerów typu jakiś plasticzek lub coś zwykła klema od której wychodzi przewód bezposrednio do puszki z bezpiecznikami i drugi zmostkowany z nim idzie bezposrednio do rozrusznika , w tej klemie cos by było czy dalej gdzies jest jakieś ustrojstwo ulokowane :roll:
wtedy jak jest odcinka na rozrusznik to na pych powinien zapalić czy też nie i nie warto próbować nawet ?
dzieki za zainteresowanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kontrolka Airbag gaśnie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie jest wystrzelona od kierowcy i bije bład tego zapalnika od kierowcy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
egoonn napisał/a:
nie jest wystrzelona od kierowcy i bije bład tego zapalnika od kierowcy ;-)

Jest tylko jeden błąd zapalnika poduszki? :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bije bład poduszki kierowcy tej co jest wystrzelona , ona moze miec cos wspólnego z moim problemem ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
egoonn napisał/a:
bije bład poduszki kierowcy tej co jest wystrzelona , ona moze miec cos wspólnego z moim problemem ?

Może mieć coś wspólnego, ale wcześniejsze grzebanie przez kogoś. Po wystrzale poduszki musiałbyś mieć błąd zapalnika napinacza pasa kierowcy (towarzyszy zawsze przy crash rekordzie) oraz zapalnika N253 klemy akumulatora (zależne od wyposażenia).
Sprawdź czy masz napięcie na klemie 30 w rozruszniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie ma napiecia na rozruszniku , na klemie minusowej jest taka kostka czarna i odchodzi od nie kostka z dwoma przewodami takimi cienkimi , moze to być ten pirotechniczny na masie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
egoonn napisał/a:
nie ma napiecia na rozruszniku , na klemie minusowej jest taka kostka czarna i odchodzi od nie kostka z dwoma przewodami takimi cienkimi , moze to być ten pirotechniczny na masie ?

Na klemie minusowej jest sterownik kontroli akumulatora. Szukaj po stronie klemy dodatniej. Akumulator masz pod maską czy w grabażniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok. dzięki to z minusem mam spokój bo meczyło mnie to , co do pytania aku mam pod maską

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zapalnik klemy powinien być przykręcony przy klemie + akumulatora. Szukaj czarnego grubego przewodu. Jest to zasilanie rozrusznika.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.23.102.216 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa