Elektryka i elektronika » [s6 plus 1997] wymiana ori sterownika na sterownik od s8 ahc
Odpowiedz do tematu
 [s6 plus 1997] wymiana ori sterownika na sterownik od s8 ahc
Hej,

po tym jak zalany został stary ori sterownik silnika muszę szukać innych rozwiązań i teraz pytanie. Czy mogę bez żadnych przeszkód zamontować sterownik od s8 d2 ahc w manualu?
Wiem że bliźniaczą jednostką dla ahk z plusa jest akh ale niestety takiego nie udało mi się dorwać. No chyba że lepsze rozwiązanie to sterownik od automata w akh bo takich jest sporo i to w przyzwoitych pieniądzach.

Pytanie głównie do Adi202 który już w podobnym temacie się wypowiadał.

Z góry dzięki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz oryginał, to masz też oryginalną mapę S6+. Wystarczy przerzucić pamięć do drugiego sterownika z A8 czy S8 i masz sprawny do S6+.
Zrób fotkę tego topielca.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tym mnie Adi zaskoczyłeś, nikt wcześniej nie mówił że da się to zrobić....

Jutro będę miał do niego dostęp jak pojadę do mechaników z nowym sterownikiem to zrobię fotkę i zamieszczę.

Choć z drugiej strony skoro jest możliwość przy okazji mieć trochę koników więcej dla czego nie zostawić tego od s8?

Tak czy inaczej jak mi odpali to i tak będę musiał się do Ciebie udać aby to wszystko sprawdzić czy będzie dobrze hulać.

Aha apropo odpalenia. Podobno immo dość łatwo obejść w vagu zmieniając tylko grupę w ustawieniach immo. Mógłbyś mi to krok po kroku przedstawić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A po co wyłączać immo? Prościej jest dopisać sterownik silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak masz rację chodziło mi o dopisanie :D Możesz mi opisać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Immobilizer -> PIN -> adaptacja -> kanał 000 -> wartość 0

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znaczy że muszę znać pin? mam vcds 1.0 to wszystko będzie tak samo działać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie jak piszesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cała operacja obyła się bez pinu i zajęła może około 1min. łącznie z kasowaniem błędów. :mrgreen:
Sterownik od AHC na razie hula co prawda na pierwszej krótkiej przejażdżce wypluł mi błąd przepustnicy, ale zobaczymy co będzie jak sterownik nauczy się silnika.
Na chwilę obecną ważniejsze jest dosuszenie wnętrza po zalaniu. Jako, że nie chcę iść na półśrodki, to wyciągam całą wykładzinę i niech sobie spokojnie schnie.

Zdjęć topielca jeszcze nie robiłem, ale nie wiem czy jest sens bo tam z zew. nic nie widać, a rozbierać go na razie nie chcę. Na pewno postaram się przyjechać z nim do Ciebie Adi. Tylko dobrze jakbyś dał mi może na priv kontakt do Ciebie, aby się konkretnie umówić.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.222.193.207 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa