Elektryka i elektronika » Roleta szyba tylna - nie idzie automatycznie
Odpowiedz do tematu
 Roleta szyba tylna - nie idzie automatycznie
Poprzedni właściciel ostrzegł mnie, że roleta szyby tylnej nie wysuwa się po naciśnięciu przycisku na konsoli, bo się nagrzewa i nie chce iść. Powiedział, że jak się pociągnie (tylko trzeba nieźle ciągnąć) to pójdzie a później rozłoży się i złoży bez problemu.

Potwierdzam, nie ściemniał. Udało mi się ją pociągnąć i rozłożyć i złożyć po wyciągnięciu za pomocą przycisku.

Co mogę zrobić, żeby nie trzeba było jej szarpać? - prędzej czy później się uszkodzi, no i muszą być 2 osoby (jedna wyciąga, druga naciska przycisk).

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Roleta szyba tylna - nie idzie automatycznie
rusty napisał/a:
Poprzedni właściciel ostrzegł mnie, że roleta szyby tylnej nie wysuwa się po naciśnięciu przycisku na konsoli, bo się nagrzewa i nie chce iść. Powiedział, że jak się pociągnie (tylko trzeba nieźle ciągnąć) to pójdzie a później rozłoży się i złoży bez problemu.

Potwierdzam, nie ściemniał. Udało mi się ją pociągnąć i rozłożyć i złożyć po wyciągnięciu za pomocą przycisku.

Co mogę zrobić, żeby nie trzeba było jej szarpać? - prędzej czy później się uszkodzi, no i muszą być 2 osoby (jedna wyciąga, druga naciska przycisk).
wyciagnij półkę razem z roletą i na stole podłącz bezpośrednio zasilanie pod 12v wtedy bedziesz widział co ja blokuje. Wg mnie problem jest w samej prowadnicy, ale bez wyciagniecia półki nic nie sprawdzisz.
p.s. masz boczne rolety?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok w weekend postaram się zdjąć półkę, bo jadę do miasta rodzinnego i z bratem musimy auto postawić na kanał, bo przewód od spryskiwaczy świateł nie jest podłączony, a bez zdjęcia osłony silnika i kanału się tam nie dostanę.

Mam rolety boczne, ale zakłada się je ręcznie.

P.S.

Jakieś porady jak najbezpieczniej dostać się do półki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rusty napisał/a:
Ok w weekend postaram się zdjąć półkę, bo jadę do miasta rodzinnego i z bratem musimy auto postawić na kanał, bo przewód od spryskiwaczy świateł nie jest podłączony, a bez zdjęcia osłony silnika i kanału się tam nie dostanę.

Mam rolety boczne, ale zakłada się je ręcznie.

P.S.

Jakieś porady jak najbezpieczniej dostać się do półki?
będziesz musiał rozłożyć tylne fotele,ściagnąć osłony słupków odkrecić 3 śruby w bagażniku i gotowe. Co do spryskiwaczy, to znacznie prościej i wygodniej Ci będzie jak ściągniesz zderzak.
p.s. czy mógłbyś zrobić mi zdjęcia swoich bocznych rolet (boczek i haczyki) bo szykuje się do kupna ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrzuciłem zdjęcia w dziale zapoznawczym :)

Wystawiono 1 piw(a):
Pasiak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
rusty napisał/a:
Wrzuciłem zdjęcia w dziale zapoznawczym :)
dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
będziesz musiał rozłożyć tylne fotele,ściagnąć osłony słupków odkrecić 3 śruby w bagażniku i gotowe.
Podepnę się pod temat mam podobny problem z roleta tylko ze u mnie ułamane jest jedno ramie rolety , Chcę ją wymontować ale właśnie nie bardzo wiem jak się do tego zabrać . Doczytałem się co nieco w tym wątku ale nadal nie bardzo wiem jak rozłożyć fotele . Możesz mi coś więcej podpowiedzieć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moraś napisał/a:
Pasiak napisał/a:
będziesz musiał rozłożyć tylne fotele,ściagnąć osłony słupków odkrecić 3 śruby w bagażniku i gotowe.
Podepnę się pod temat mam podobny problem z roleta tylko ze u mnie ułamane jest jedno ramie rolety , Chcę ją wymontować ale właśnie nie bardzo wiem jak się do tego zabrać . Doczytałem się co nieco w tym wątku ale nadal nie bardzo wiem jak rozłożyć fotele . Możesz mi coś więcej podpowiedzieć ?
masz składane oparcia tylnej kanapy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
masz składane oparcia tylnej kanapy?

No nie ( nie widać nigdzie zamków od składanego oparcia ) .
A to w sedanach są składane oparcia tylnej kanapy ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moraś napisał/a:
Cytat:
masz składane oparcia tylnej kanapy?

No nie ( nie widać nigdzie zamków od składanego oparcia ) .
A to w sedanach są składane oparcia tylnej kanapy ?
są ,ale nie w każdej wersji, w Twojej będziesz musiał podnieść oparcie i je wyjąć, klamry będziesz widział w bagażniku na grodzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
są ,ale nie w każdej wersji, w Twojej będziesz musiał podnieść oparcie i je wyjąć, klamry będziesz widział w bagażniku na grodzi.

Zaglądałem do bagażnika ale żadnych klamer nie zauważyłem ( ale może po prostu niedokładnie się przyjrzałem bądź do końca nie wiem czego szukać :mysli: ) Próbowałem je podnieść do góry ale twardo się trzyma . Jutro jeszcze raz się za to zabiorę bo zaczęło padać .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
A to w sedanach są składane oparcia tylnej kanapy ?

Identyczne auto jest u nas w rodzinie i są składane. Dodam że asymetrycznie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.140.186.201 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa