Pozostałe tematy » Problem z ogrzewaniem
Odpowiedz do tematu
 Problem z ogrzewaniem
Witam.
A6 c5 2.4 – jak w temacie. Wskazówka na zegarach idzie do pionu, wtedy grzeje dobrze. Po pewnym czasie wskazówka zaczyna opadać. Kilka razy wskazówka opadła na 80st i po dłuższym czasie weszła z powrotem do pionu, niestety już bez grzania. Ostatnio wskazówka zaczyna całkowicie opadać i zauważyłem, że wtedy panel ogrzewania/klimatyzacji nie reaguje na ustawienia. Nie za każdym razem – bywa, że po ponownym „ożywieniu” wskazówki wraca grzanie.
Miałem przypuszczenia, że winna może być nagrzewnica: węże gorące i sztywne.

VAG (4.9) podpięty – żadnych błędów, które jednoznacznie wskazałyby przyczynę.
W blokach pomiarowych – blok 4, okienko 3 – podawało 90 stopni, natomiast okienko 4 – 34 stopnie i nieznacznie rosło. Wskazówka w tym momencie była na samym dole, mimo że silnik nagrzany.

Zaczynam zastanawiać się czy to nie będzie wina czujnika temperatury.

Może macie jakieś pomysły?


Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mozliwe ze to czujnik ale dziwne ze nie pokazalo błedu czujnika na diagnostyce w kompie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grzesiek79 napisał/a:
zauważyłem, że wtedy panel ogrzewania/klimatyzacji nie reaguje na ustawienia.
co dokładnie masz na myśli? Bo może w samym panelu tkwi problem, nagrzewnica to raczej mocna strona C5 ,osobiście jeszcze nie spotkałem się z takową awarią w tym modelu.pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
grzesiek79 napisał/a:
zauważyłem, że wtedy panel ogrzewania/klimatyzacji nie reaguje na ustawienia.
co dokładnie masz na myśli? Bo może w samym panelu tkwi problem, nagrzewnica to raczej mocna strona C5 ,osobiście jeszcze nie spotkałem się z takową awarią w tym modelu.pozdr



zadaję wyższą temperaturę, do maksymalnej i nie ma żadnej reakcji w pracy wentylatora, tak jakby było na całkiem zimnym silniku. Ręcznie nawiew reaguje.
To co zauważyłem jeszcze: jak ruszę wiązką przy czujniku, wskazówka idzie do pionu. Na ile czasu – to już zależy od chwili i nie zawsze dmucha ciepłym.

Co do panelu, to ostatnio również ktoś zasugerował ten element

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grzesiek79 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
grzesiek79 napisał/a:
zauważyłem, że wtedy panel ogrzewania/klimatyzacji nie reaguje na ustawienia.
co dokładnie masz na myśli? Bo może w samym panelu tkwi problem, nagrzewnica to raczej mocna strona C5 ,osobiście jeszcze nie spotkałem się z takową awarią w tym modelu.pozdr



zadaję wyższą temperaturę, do maksymalnej i nie ma żadnej reakcji w pracy wentylatora, tak jakby było na całkiem zimnym silniku. Ręcznie nawiew reaguje.
To co zauważyłem jeszcze: jak ruszę wiązką przy czujniku, wskazówka idzie do pionu. Na ile czasu – to już zależy od chwili i nie zawsze dmucha ciepłym.

Co do panelu, to ostatnio również ktoś zasugerował ten element
z tego co pamietam to ten czujnik daje tylko wskazanie na zegary i do niczego innego po za tym nie służy. Odczyt błędów klimy, test wszystkich klap ewetualnie adaptacja i podmiana panela. Od tego należało by zacząć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Odczyt błędów klimy, test wszystkich klap ewetualnie adaptacja i podmiana panela. Od tego należało by zacząć.
obyło się bez takiego zabiegu., ale i tak dziękuję za sugestie

Winnym za całe zamieszanie okazał sie czujnik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To super, że udało się problem rozwiązać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.217.144.32 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa