Elektryka i elektronika » po odłaczeniu aku,przy wymianie sprzegla hydro, problemy
Odpowiedz do tematu
 
Witam wszystkich forumowiczow,

Prośbę moja kieruje jednak do kolegi Adi202.
Otoz wczoraj probowalem przy pomocy glowicy VAS i programu Odis Engineering zaktualizowac oprogramowanie sterownika skrzyni Tiptronic w AUdi A6 C6 z 2006r.
Oczywiscie wybralem odpowiedni plik z mojej bazy danych 4F1910156S__0030.sgo i zaczelo sie. Poprzednie oprogramowanie bylo w wersji 0020. Wszystko szlo dobrze do 70%, a potem gwaltownie doszlo do 100% i dostalem zeby wylaczyc i po 5 sek. ponownie wlaczyc zaplon i to potwierdzic wciskajac OK.
Tak tez zrobilem. Niestety otrzymalem wiadomosc ze operacja flashowania zostala odrzucona.
Od tamtej pory skrzynia jest zablokowana i wyskakuja bledy na zegarach ( to oczywiste) Zaden ze sterownikow nie moze polaczyc sie ze sterownikiem skrzyni. Podczas ponownej proby flasha po 10 sek wyskakuje zakonczenie flashowania i podobne komunikaty jak poprzednio.
Jednak za drugim razem pojawil sie juz na FISie komunikat Baterie Schwach (Slaby akumulator).
Czy moze to byc przyczyna niemozliwosci ponownego sflashowania?
Dodam, ze skrzynia w dalszym ciagu ma software 0020.

Bede Ci bardzo wdzieczny za jakakolowiek odpowiedz i ewentualnie wskazowki jak moglbym te skrzynie postawic na nogi?
U mnie cala operacja przebiegla bezproblemowo, a u kuzyna spotkala mnie przykra niespodzianka :(

Pozdrawiam serdecznie i oczekuje szybkiej odpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Stabilne zasilanie elektroniki, to podstawa. Naładuj akumulator i przy ponownej próbie update podłącz dodatkowe źródło zasilania np dodatkowy akumulator.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo Ci dziękuję Kolego za tak szybka odpowiedz. Dziś jadę ponownie spróbować postawić skrzynie na nogi. Czy jako źródło dodatkowe mógłbym podłączyć prostownik? U SIEBIE zawsze tak robiłem. Ale tutaj już nie jestem pewny niczego.
Jeszcze raz dziekuje za odzew i modlę się żeby dzisiaj poszło bez problemow.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prostownik prostownikowi nie równy. Ja podłączam równolegle naładowany na full akumulator 100Ah.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeszcze raz dzięki wielkie Kolego za poświęcony czas i uwagę 👍

[ Dodano: Wto 15 Wrz, 2015 18:56 ]
Właśnie próbowałem jeszcze raz zrobić flash skrzyni u kuzyna. Niestety znowu to samo. Tym razem aku jest pełne i podłączone dodatkowe zasilanie. Program Ne widzi wogole sterownika. W pozycji Hardware są tylko ---. Czy masz jakiś pomysł jak mógłbym połączyć się z tym nieszczęsnym strrownikiem?
Bagam o pomoc.. i jak najszybsza odpowiedz.

[ Dodano: Wto 15 Wrz, 2015 23:25 ]
Wydaje mi sie ze uwalilem sterownik od skrzyni.
Nie laczy sie ani przez VCDSa ani przez VASa.
Jestem zalamany.
Czy istnieje jakas mozliwosc ze bym postawil sterownik na nogi??

Prosze kolego Adi202 pomoz..

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.116.118.198 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa