Elektryka i elektronika » 3pikniecia+ kontrolka z wykrzyknikiem
Odpowiedz do tematu
 3pikniecia+ kontrolka z wykrzyknikiem
Siemka od jakis 2 dni co 3-5 odpalenie Audiczka pika mi 3 razy, dzisiaj zauważyłem jeszcze kontrolke z wykrzyknikiem, z tego co wyczytałem to ze cos z układem hamulcowym ale płyn mam, hamulce brzytwa.Czy te pikanie i kontrolka mogą byc spowodowane czymś innym? np płyn chłodniczy/spryskiwaczy? Jeszcze przy przekręceniu kluczyka(nie odpaleniu) gdy wszystkie kontrolki zgasną ciągle świeci sie kontrolka akumulatora,ale jak juz odpalę to przestaje, czy to moze przez to pika? bo wszędzie co czytałem to że cos z układem hamulcowym ale niestety u mnie sie to nie sprawdza.
Wiem ze pewnie było pełno takich tematów ale nie mam czasu szukać odpowiadającego na moja przypadłość a to by pewnie trochę zajęło :)

Audi a3 1.8 125km 97r

|Z góry dzięki za pomoc i sorki za wszelakie błędy

Edit:Teraz zauwazylem ze po odpaleniu na chwilke pali się żółta kontrolka ABS czy mogę przez jakiś czas z tym jechać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli sytuacja ma miejsce tylko podczas odpalania, proponuję zmienić akumulator. Oczywiście jeśli jesteś na 123% pewien hamlucy. Nie zaszkodzi także odczytać błedy ze sterownika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mozesz jechac sprawc czy ci sie klocki nie koncza lub kable na czujnicha sa tez w dobrym stanie kontrolka od akumulatora gasnie dopiero jak odpalisz auto czyli z tym nic nie szukaj ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro udaje się do zaprzyjaźnionego mechanika znajomego. Mechanik powiedział mu przez telefon ze najprawdopodobniej cos się odpielo albo cos bo jakoś w tamtym tyg byłem u tego samego mechanika wlasnie na komputer i wykryli tylko cos z przepustnicą i jakimś modułem ale to zrobił. Zobaczymy co teraz powie :) robta ponoć na pare minut ale czy taka będzie zobaczymy :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok to czekamy na rezultat ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powtórzę za kolegami. Miałem komunikat ABS na szafie gdy na przykład oberwał się kabelek z klocka hamulcowego (od czujnika zużycia). Jest to jak najbardziej możliwe. Koniecznie sprawdź grubość klocków hamulcowych. Być może jest na granicy zużycia i czujnik raz łapie info że zużyte a raz jeszcze uznaje że jest OK i dlatego masz takie wariacje. Ale jak zużyjesz klocek jeszcze pół milimetra to będzie krzyczał non stop. Zweryfikuj to. Mam ten sam model auta - postaram się pomóc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zużycie klocków hamulcowych lub oberwanie przewodów czujnika skutkuje jednym piknięciem i żółtą ikoną. Jeżeli wyświetla się czerwona kontrolka układu hamulcowego i pika trzy razy, to oznacza usterkę np poziom płynu (uszkodzony czujnik poziomu) lub uszkodzenie sterownika ABS (mikropęknięcia)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.135.187.106 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa