Układ hamulcowy » [A4 B5] Świeci konrtolka ABS i (!)
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5] Świeci konrtolka ABS i (!)
Witam,
Mam pytanko ale zanim je zadam przedstawię po krótcę zaistniałą sytuację. Po ostatniej wymianie łożyska w tylnym prawym kole oraz klocków hamulcowych na tylnej osi przez 2 dni jazdy było wszystko ok, wczoraj jadąc do pracy nagle "coś" mnie zatrzymało a mianowicie, auto z piskiem opon zatrzymało się - ledwo doczłapałem się do mechanika i okazało się, że łożysko (te wymienione) szlag trafił, kupiłem nowe lepsze i dzisiaj odebrałem auto. Okazało się, że po przejechaniu dosłownie paru metrów zapala mi się kontrolka ABS oraz (!) piszczy 3 razy a później mruga i teraz pytanie, czy wystarczy tylko skasować VAG'iem błędy? Lecę teraz zczytać błędy i zaraz wracam, nie wiem czy podczas tego incydentu nie zostało uszkodzone coś jeszcze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A4 B5] Świeci konrtolka ABS i (!)
rootkins napisał/a:
Witam,
Mam pytanko ale zanim je zadam przedstawię po krótcę zaistniałą sytuację. Po ostatniej wymianie łożyska w tylnym prawym kole oraz klocków hamulcowych na tylnej osi przez 2 dni jazdy było wszystko ok, wczoraj jadąc do pracy nagle "coś" mnie zatrzymało a mianowicie, auto z piskiem opon zatrzymało się - ledwo doczłapałem się do mechanika i okazało się, że łożysko (te wymienione) szlag trafił, kupiłem nowe lepsze i dzisiaj odebrałem auto. Okazało się, że po przejechaniu dosłownie paru metrów zapala mi się kontrolka ABS oraz (!) piszczy 3 razy a później mruga i teraz pytanie, czy wystarczy tylko skasować VAG'iem błędy? Lecę teraz zczytać błędy i zaraz wracam, nie wiem czy podczas tego incydentu nie zostało uszkodzone coś jeszcze.

Jeżeli piszczy, to masz ciągle błąd aktywny. Skasowanie nic nie da.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
...rzeczywiście skasowanie nic nie dało :( zaraz wrzuce błędy z VAG'a

Kod:
VAG-COM Version: Release  311.2-N


Chassis Type: 8D - Audi A4 B5
Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56
 
Address 01     -------------------------------------------------------
   Controller: 8D0 907 557   
   Component: 1,8l R4/5VT MOTR HS D05
   Coding: 04001
   Shop #: WSC 00000
1 Fault Found:
16705 - Engine Speed Sensor (G28): Implausible Signal
            P0321 - 35-10 - - - Intermittent
Readiness: N/A

Address 03     -------------------------------------------------------
   Controller: 4D0 907 379 G 
   Component: ABS/EDS BOSCH 5    4175
   Coding: 0265109001 
   Shop #: BB 34175
1 Fault Found:
00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
            35-10 - - - Intermittent

Address 08     -------------------------------------------------------
   Controller:  ö8D 08 ö
   Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17     -------------------------------------------------------
   Controller: 8D0 919 033 C 
   Component: B5_KOMBIINSTRUMENT  D07
   Coding: 00142
   Shop #: WSC 00771
No fault code found.

Address 25     -------------------------------------------------------
   Controller: 4A0 953 234 F 
   Component: IMMO AUZ9Z0T5829101 D77
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 00000
No fault code found.

End   -------------------------------------------------------

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz uszkodzony tylny czujnik ABS z prawej strony. Możliwe jest też uszkodzenie w postaci przerwanego (przełamanego) przewodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok dzięki :) jak wrócę z delegacji to się biore za to, a ten czujnik G28 to z tego co wyczytałem to czujnik prędkości obrotowej tak? dobrze myślę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rootkins napisał/a:
Ok dzięki :) jak wrócę z delegacji to się biore za to, a ten czujnik G28 to z tego co wyczytałem to czujnik prędkości obrotowej tak? dobrze myślę?

Bardzo dobrze. Błędy odczytywane były pewnie przy wyłączonym silniku i stąd błąd G28.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
rootkins napisał/a:
Ok dzięki :) jak wrócę z delegacji to się biore za to, a ten czujnik G28 to z tego co wyczytałem to czujnik prędkości obrotowej tak? dobrze myślę?

Bardzo dobrze. Błędy odczytywane były pewnie przy wyłączonym silniku i stąd błąd G28.
pzdr


wszystko się zgadza, odczyt błędów odbywał się na wyłączonym silniku, jednak dawniej jak robiłem pomiary to nie było błędu G28, czy to normalne czy szlag trafił też ten czujnik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rootkins napisał/a:
Adi202 napisał/a:
rootkins napisał/a:
Ok dzięki :) jak wrócę z delegacji to się biore za to, a ten czujnik G28 to z tego co wyczytałem to czujnik prędkości obrotowej tak? dobrze myślę?

Bardzo dobrze. Błędy odczytywane były pewnie przy wyłączonym silniku i stąd błąd G28.
pzdr


wszystko się zgadza, odczyt błędów odbywał się na wyłączonym silniku, jednak dawniej jak robiłem pomiary to nie było błędu G28, czy to normalne czy szlag trafił też ten czujnik?

Bez paniki. Wszystko jest OK.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
rootkins
Postaw piwo autorowi tego posta
 
za tydzień jak wrócę to zabieram się za ten czujnik ABS, dam znać co i jak :) a na razie wielkie dzięki jeszcze raz,
pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.143.17.127 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa