Klimatyzacja » Klima słabo działa
Odpowiedz do tematu
 Klima słabo działa
Witam po dość długiej nieobecności.

Problem tyczy A6 C5 2.4

Nastawiona klima na 18 (czy też więcej) stopni - z kratek czuć, że coś leci. Po przestawieniu na LOW chłodzi tak, że trzeba załączać grzanie.

Jaka może być przyczyna takiej sytuacji?

Pozdrawiam
grzesiek79

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Klima słabo działa
grzesiek79 napisał/a:
Witam po dość długiej nieobecności.

Problem tyczy A6 C5 2.4

Nastawiona klima na 18 (czy też więcej) stopni - z kratek czuć, że coś leci. Po przestawieniu na LOW chłodzi tak, że trzeba załączać grzanie.

Jaka może być przyczyna takiej sytuacji?

Pozdrawiam
grzesiek79
np. czujnik temp zewnetrznej,czujnik naslonecznienia itd, nalezalo by najpioerw sprawdzic ewentualne bledy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błędów brak, klima nabita. Zastanawiam się, czy czasem samą sprężarką nie ma problema. Teraz, póki są takie temperatury, to jakoś wyrabia, ale jak przyjdą ok.25+ to przy nastawionej temperaturze wentylator nie schodzi poniżej 4-5 zakresu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To moze warto zrobic test sprerzarki ile bije bar. wentylator przy chlodnicy chodzi? rurka powrotu z kabiny jest goraca jesli nie to moze byc tez zawor rosprerzny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
To moze warto zrobic test sprerzarki ile bije bar. wentylator przy chlodnicy chodzi? rurka powrotu z kabiny jest goraca jesli nie to moze byc tez zawor rosprerzny


Wentylator działa. Patrzyłem rurki: obie chłodne, ale przy obecnych temperaturach zewnętrznych raczej będzie ciężko o rzetelną ocenę. W zeszłym sezonie były bardzo zróżnicowane temperaturowo.
Zobaczymy ten zawór, co sugerujesz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli cos chlodzi to zawor rosprerzny przepuszcza freon narazie bym go nie ruszal bo do jego wymiany trzeba odesac freon sprawdz wydajnosc kompresora klimatyzacj ile bar daje :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobić adaptację silników krokowych nawiewu. Jeżeli któryś z silników ma wadę wyjdzie w praniu po nieudanej adaptacji w postaci błędu.
Poza tym przy sprawnym obiegu czynnika obieg zasilający powinien być gorący, a powrót (niskie ciśnienie) zimny. Po tym można sprawdzić wydajność kompresora lub ilość czynnika.
Jeżeli obieg niskiego i wysokiego ciśnienia jest chłodny, to kompresor nie bangla.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powracam do starego problemu – tematu z klimą jeszcze nie ogarnąłem.

Po podpięciu pod komputer, wskazało błąd
604 – potencjometr w nastawniku klapy spiętrzającej V71

Z tego co się zorientowałem, silniczek ten znajduje się pod schowkiem, na podszybiu, za kanałem powietrznym z wentylatorem. Co trzeba zdemontować, żeby dostać się do niego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wystarczy zdemontować schowek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Schowek zdemontowany.
Z lewej strony są 3 silniczki, reagują. Z tyłu wentylatora, po prawej, brak reakcji silniczka. Znalazłem jednak luźną kostkę: czarna z różową wstawką, na 6 pinów i nigdzie w pobliżu nie znalazłem wolnego gniazda. Kostka znajduje się obok wentylatora po lewej stronie i jest taka sama, jak przy sprawnych silniczkach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Potrafisz opisać kolory przewodów przy tej wolnej wtyczce?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewodów jest 5: czarny, czerwony, biało-brązowy, biało-szary i… wydaje się jeszcze jeden biało-brązowy, ale pewności nie mam
Od tej wiązki odchodzą do innej wtyczki 2 przewody: biało-brązowy i biało-szary

[ Dodano: Wto 23 Maj, 2023 09:46 ]
Mała korekta w kolorach (nie ma to jak patrzeć przy latarce)

Czarny
Czerwono - żółty
Biało - szary
Biało - brązowy
Biało - fioletowy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest wtyczka silnika V71. Jeżeli nie masz pod ręką silniczka, to zdemontuj jakiś którego najłatwiej zdemontować i podłącz do tej wolnej wtyczki, skasuj i odczytaj ponownie usterki. Na pewno zmieni się opis błędów.

Wystawiono 1 piw(a):
grzesiek79
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem na netach foto i stała sie oczywista jasność: u mnie nie ma tego silniczka, ani ciągadeł. Wystają tylko ramiona od klap: biała plastikowa i druga metalowa. Pozostaje dorwać dawcę i zrobić przeszczep

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.221.98.71 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa