Klimatyzacja » [ TT 1,8 99r] Zaparowane szyby
Odpowiedz do tematu
 [ TT 1,8 99r] Zaparowane szyby
Mam problem z zaparowanymi szybami, na pewno nie jest to normalne ze nawet przy intensywnym i dlugim grzaniu one caly czas sa zaparowane (a dmucha jak cholera) Wydaje mi sie ze moze to byc problem z nagrzewnica, przy okazji ucieka mi gdzies plyn chlodniczy (powoli ale dosc systematycznie). W zimie jest to baaardzo upierdliwe ;/

PS. co do plynu to nie jest to na 100% uszczelka pod glowica itp - ale moze jakis przewod przepuszcza wiec nie musi to byc zwiazane z ogrzewaniem.

Do filtra jeszcze nie zagladalem bo nie mialem czasu ale wlasnie wrocilem z zakupow no i musze powiedziec ze czy z econ czy bez jest poprostu tragedia, mimo iz puszczam cala wichure na szyby to one i tak nie chca sie do konca odparowac ;/ zwlaszcza poczne (ofc wylot powietrza ustawione jak trzeba) ale przednia tez nie za bardzo ;/

Wątpie ze to wina filtra jaki by nie bylo bo to jakies bardzo wilgotne powietrze musi wpadac ;/

Prosze o rade bo chce to zalatwic w zimie aby sprawdzic efekt.

PS2. Skopiowalem to co pisalem na innym forum w 2 postach wiec moze to dziwnie brzmiec, aczkolwiek licze na Wasza pomoc :)

Co do samochodu to tak jak w przywitaniu - jest to Audi TT 99r Coupe bez quatro 1.8

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzałeś, czy nie masz wody pod wykładziną?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DamianTT napisał/a:
Wątpie ze to wina filtra jaki by nie bylo bo to jakies bardzo wilgotne powietrze musi wpadac

To właśnie może być wina filtra kabinowego. Jeśli powpadało tam sporo syfu i liści będziesz miał też wilgoć wewnątrz. Sprawdzenie filtra to podstawa oraz tak jak Adi202 napisał, sprawdź czy masz mokrą podłogę. Wszelki piasek czy brud utrzymują wilgoć a ogrzewanie w aucie powoduje, że Ci to paruje.
DamianTT napisał/a:
przy okazji ucieka mi gdzies plyn chlodniczy (powoli ale dosc systematycznie). W zimie jest to baaardzo upierdliwe
Latem chyba bardziej ;-) . U mnie też powoli uciekał płyn, nigdzie nie było plam, ani w garażu a pod maską a uciekał. Płyn ma to do siebie, że bardzo szybko paruje. Kapiąc na gorący silnik nie zauważysz mokrego (ewentualnie biały nalot). Sprawdź sobie czy w pobliżu przewodów chłodniczych, chłodnicy itp. nie masz białego nalotu. Swoją drogą możesz podokręcać obejmki i łączenia przewodów.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.216.213.126 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa