Elektryka i elektronika » Zmiana zegarów audi 100
Odpowiedz do tematu
 Zmiana zegarów audi 100
Witam wszystkich maniaków czterech pierścieni !

Posiadam u siebie w samochodzie (100 c4) półkę z 4 zegarami, prędkościomierz, obrotomierz z elektronicznym timerkiem, wskaźnik poziomu paliwa i temp.
Wpadła mi ostatnio w ręce pólka z 7 zegarami i komputerem + manetka prawa ze sterowaniem komputera. Wiąże się to z tym, że chce to wsadzić do swojej audiczki :)

Chce podpytać zanim się zabiorę do roboty, czy coś jeszcze będę potrzebował do tej operacji czy wszystko już posiadam... na pewno będę musiał poszukać sygnału do spalania, tylko gdzie? Do tego zostanie zakupić czujnik ciśnienia oleju, bo u mnie nie ma ale to już najmniejszy problem... I jak zrobić wskaźnik ładowania aku?

Po demontażu mojego licznika będzie wszystko pasowało, kostki? czy trzeba przerabiać? może czegoś tam brakuje co powinienem dokupić, zanim się zabiore do pracy... Jak to widzicie ?:)

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cześć,

Jeżeli chodzi o dodatkowe zegary to ładowanie od razu będzie działało, a jedynie do wskazań ciśnienia będziesz musiał wymienić czujnik ciśnienia i doprowadzić jeden kabelek :)

Co do komputera to troszkę więcej pracy będziesz miał, ale wszystko się da, a wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na naszym forum :DD

Kostki, które masz w liczniku będą pasowały... potrzebujesz jeszcze dwóch kostek do AC/BC (ja dopasowałem z wtyczek innego licznika) i ewentualnie do ciśnienia oleju (ja kiedyś miałem automata, więc kostka od wyświetlacza biegów pasowała idealnie).

Jak chcesz wykorzystać 100% możliwości AC/BC to musiałbyś kupić:
- moduł kontroli świateł przednich/tylnych,
- pompkę spryskiwacza z czujnikiem(ew. zbiornik z pompką)

Niedawno przerabiałem ten temat, gdyż mi także takie zegary wpadły w ręce, jednak z powodu awarii samochodu prace stanęły :(


Powodzenia w rezaniu!! ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gwidi, a pamiętasz może z jakiego licznika pasowały kostki jestem na etapie poszukiwań takowych :) Zegary już siedzą zostało mi tylko podpiąć wszystko.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem, że chodzi Ci o kostki AC/BC.... ja dociąłem je z tych, które standardowo masz w liczniku :) (poniżej fotki moich kostek)
Zawsze w serwisie możesz zapytać o oryginały :D



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie chodzi mi o AC/BC :) W serwisie jak mi zaśpiewają to z butów wyskoczę, a na alledrogo.pl nie posiadają. Rozważam jeszcze opcje kontaktu z osobami co wystawili liczniki na sprzedaż, może uda się kogoś namówić na wycinkę :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Głowy nie dam, ale możliwe, że mam jeszcze jeden zapasowy komplecik :D
Jak znajdę to dam Ci znać ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Głowy twojej szkoda, niech Ci jeszcze służy :D Jak znajdziesz będę wdzięczny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hehe.... dzięki za wyrozumiałość :DD Jutro będę znów walczył ze swoją cygaretą to poszukam tych kostek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiejszy dzionek pełen owocnej pracy :D Kostki są już dopasowane i sterowanie BC działa świetnie :) Zostało podłączyć spalanie. Wiem ze muszę szukać w nogach pasażera w czerwonej kostce tylko który to będzie pin ?

Jeśli chodzi o AC to chciałbym żeby nie robił mi testu żarówek klocków i ciśnienia oleju (brak modułu świateł, czujników klocków no i gruszki do czujnika ciśnienia). Jak tego dokonać? jaki jest układ pinów w kostce, który pin za co odpowiada?Podobno wystarczy podać masę, ale wolę się upewnić :)

Z góry dziękuję :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gratuluje postępów :)

Aby nie kopiować cudzych wypowiedzi to TUTAJ znajdziesz opis pinów do AC.
Podając masę na odpowiednie piny faktycznie wyłączysz komunikaty o błędach.... wyjątkiem jest tylko ikona braku płynu spryskiwaczy - tu jest odwrotnie :D

Jeżeli chodzi to o spalanie to mnie wiem, gdzie jest u Ciebie zatem bajek nie będę pisał... niech się wypowie ktoś mądrzejszy.

Jak dobrze kojarzę to w C4 był przewód żółty ?| możliwe, że nawet mógłbyć wyprowadzony nad nogami kierowcy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po dłuższej przerwie ;)

Audi posiada już zamontowane zegary BC chodzi idealnie, łącznie z manetka. Za pomącą Adiego202 podpięte zostało spalanie oraz kontrolka ciśnienia oleju na AC (przepięty przewod z zielonej kostki do kostki autocheck), AC prawie idealnie... kontrole świateł, płynu spryskiwaczy, okładzin hamulcowych udało mi się zgasić przez zmasowanie przewodów.

Natomiast pojawiła się inna kontrolka, która mnie denerwuje :)



Dowiedziałem się z forum ATT, że jest to awaria układu hamulcowego (brak płynu hamulcowego lub przy hamulcach wzmacnianych hydraulicznie np S6 brak płynu wspomagania lub za niskie ciśnienie w układzie wzmacniacza siły hamowania)

Płyn hamulcowy jest, hamulce działają...

Co można zrobić z tą kontrolka? Próbowałem podać masę na ten pin ale nic mi to nie dało... ręce opadają :(

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kontrola będzie mrugać gdy będzie za mały poziom płynu hamulcowego (uszkodzony pływak w zbiorniku) za niskie ciśnienie w układzie wspomagania hamulców (Ciebie to nie dotyczy masz Servo) lub uszkodzony ABS (czujnik, sterownik, bezpiecznik)
Dla pewności odłącz od zegarów kontrolę układu hamulcowego -przy zwarciu do masy wyświetla się właśnie ta ikona. Jeżeli nadal będzie świecić może okazać się że usterka nie jest w źle podłączonych zegarach, a w ABSie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli rozumiem, że po wypięciu pinu z kości nie powinno się zapalić, bo w poprzedniej półce nie palił się ABS. No jest jeszcze opcja, że poprzedni właściciel zrobił to po swojemu (czyt. wyjął żarówkę ABS z gniazda żeby nie drażniła oczu...). Najgorszą awarią Audi jest poprzedni właściciel :)

Jeśli się nie mylę chodzi o pin 10- czujnik ciśnienia układ hamulcowy?

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A w tych zegarach kontrolka ABS się świeci?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie. Tylko ten czerwony wykrzyknik

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.28.65 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa