Elektryka i elektronika » Dziwna sprawa...Liczniki/pływak/problem z instalacją ???
Odpowiedz do tematu
 Dziwna sprawa...Liczniki/pływak/problem z instalacją ???
Na początek chciałem powitać wszystkich szczęśliwych posiadaczy Audi ;)
Tak się składa, że wspólnie z moją dziewczyną od roku jesteśmy właścicielami A3 1.9 TDi 110KM, rocznik 2000. Z autkiem w sumie nie ma większych problemów i wszystko działa ładnie, jednak jest coś co mnie męczy już od samego momentu zakupu i właśnie z tym problemem się zgłaszam do Was.

Otóż w aucie od początku mamy problem ze wskaźnikami poziomu paliwa oraz temperatury.
Ze wskaźnikiem temperatury już chyba doszedłem do ładu i okazuje się, że wskazówka jest przestawiona o 20 stopni - zimny pokazuje 80stopni, a po rozgrzaniu cały czas równo 110, więc raczej rozwiązanie oczywiste - ktoś coś tam grzebał :kwasny:

Jednak bardziej martwi mnie wskaźnik poziomu paliwa. Otóż, po odpaleniu samochodu wskaźnik pokazuje najpierw jakieś różne wartości (chyba losowo, a nie wg wskazań z pływaka) a później spada na 0 i co jakiś czas o trochę się podnosi i spada i tak ciągle. Pierwszą diagnozą był pływak, więc został wymieniony i bez zmian...Podłączyłem auto do kompa i wskazał "Zwarcie do masy na pływaku" (przynajmniej tak odczytał ten co to podłączał), więc jeszcze raz wyjąłem pływak i szukałem, ale nic tam nie znalazłem, więc poskładałem to do kupy i zawiozłem na warsztat. Diagnoza pierwszego "znawcy" - nowy pływak, bo ten zły. Akurat miał taki gdzieś w składziku, podłączył i dalej to samo. Czyli pływak dobry, znawca zrezygnował... U innych mechaników dowiedziałem się, że może to być spowodowane licznikami, bo oni też sprawdzili pływak i nie znaleźli na nim przyczyny.
Kazali podjechać do kogoś od elektroniki, pojechałem i ten popatrzył na instalacje idącą od pływaka i stwierdził, że to jest instalacja od benzyniaka. Znalazł też jakiś kabel urwany, nie pasujący nigdzie, który był schowany pod wykładziną.
Gość powiedział, żeby zostawić auto, on rozbierze liczniki i od nich zacznie, a później sprawdzi całą instalację, ale nie gwarantuje, że będzie to działać, bo - jak sam to ujął - nieźle nasrane w tej instalacji. Nie zagwarantował efektu, jednak zagwarantował cenę - 400zł za samo "podjęcie się zadania", więc powiedziałem, że się zastanowię.

Może ktoś z Was miał podobny problem?
Faktycznie może być tak, że instalacja od benzyniaka w dieslu? Poza tymi kablami koło pływaka i grzebanym licznikiem nie widziałem nic wzbudzającego mój niepokój, dlatego się zastanawiam.
Liczniki i tak muszę wyjąć, żeby przestawić tą wskazówkę od temperatury, dlatego może podpowiecie co sprawdzić najpierw jeśli chodzi o wskaźnik paliwa?

Przepraszam za rozwiązłość mojej wypowiedzi, ale że to pierwszy mój post chciałem jak najlepiej objaśnić problem. Jeśli będą potrzebne jakieś fotki to postaram się wrzucić jutro. Dodam tylko, że licznik z półfisem.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

Pozdrawiam, Elver :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz swojego VAGa? moim zdaniem usterka lezy w zegarach i zaczałbym od zrobienia testu elementów wykonawczych w celu sprawdzenia jak zachowuja się same zegary...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Dziwna sprawa...Liczniki/pływak/problem z instalacją ???
Elver napisał/a:


Otóż w aucie od początku mamy problem ze wskaźnikami poziomu paliwa oraz temperatury.
Ze wskaźnikiem temperatury już chyba doszedłem do ładu i okazuje się, że wskazówka jest przestawiona o 20 stopni - zimny pokazuje 80stopni, a po rozgrzaniu cały czas równo 110, więc raczej rozwiązanie oczywiste - ktoś coś tam grzebał :kwasny:

Tematu do końca nie czytałem, ale juz jestem pewien, że masz usterkę w zegarach. Prawdopodobnie uszkodzony jest mikroprocesor który nadaje się tylko do wymiany. Piszę prawdopodobnie ponieważ powodem mogą być również zimne luty.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.84.155 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa