 |
Przesunięty przez: jimv8 Sro 28 Lis, 2012 18:03 |
[C4 2.3] Zużyte kable zapłonowe i świece.Objawy? |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012 22:44
|
|
|
sam sobie odpowiedziales napytanie piszac co sie dzieje pod maska.... co do kabli i swiec to temat rzeka przerabiany na forum juz miliony razy..... takwiec po raz stutysieczny wyraze swoja opinie piszac ze nie ma to jak oryginalny BOSCH |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 22:20
|
|
|
Witam mam problem dotyczący kabli mianowicie kupiłem kable firmy NGK i co się okazało też wali po kablach nawet bardziej niż na starych przewody podłączone są prawidłowo świec nie wymieniałem poki co ale jutro się po nie rusze co może być przyczyną tych przebić bo nie wierze ze kable nowe i od razu złom czyżby aparat szlag trafił czy może cewka ?? lub świece ?? ale to raczej nie możliwe prąd jak skacze normalnie widac na końcówkach palców idących do świec i miejscach stykających się kabli razem czy może kable gówno warte ?? pod palcami w aparacie tez się elegancko świeci a jak chciałem autko przykrecić aby zobaczyc czy cos sie zmieniło to na obroty wkrecało sie skokami i jak by przerywało. czy kable mogą się stykać miedzy sobą czy muszą być zupełnie odizolowane od siebie? są wsadzone w orginalne uchwyty ale odchodząc od cewki jest tam dosłownie ich pęk i sie stykaja i w tych miejscach skacza iskry i po uchytach oryginalnych też wala co robic ?? |
|
|
|
|
|
 |
kamila666
Kamila666


Model: b4
Silnik: abk
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: avant
Pomogła: 2 razy Wiek: 41 Dołączyła: 30 Gru 2010 Wszystkie posty: 425
     
Piwa: 15/22 Skąd: Racibórz, Rybnik
|
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 22:39
|
|
|
Ja bym poszła do reklamacji jesli nowe przewody by mi iskrzyły, chyba cos jest nie tak |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 08:19
|
|
|
| Stratoss napisał/a: | Witam mam problem dotyczący kabli mianowicie kupiłem kable firmy NGK i co się okazało też wali po kablach nawet bardziej niż na starych przewody podłączone są prawidłowo świec nie wymieniałem poki co ale jutro się po nie rusze co może być przyczyną tych przebić bo nie wierze ze kable nowe i od razu złom czyżby aparat szlag trafił czy może cewka ?? lub świece ?? ale to raczej nie możliwe prąd jak skacze normalnie widac na końcówkach palców idących do świec i miejscach stykających się kabli razem czy może kable gówno warte ?? pod palcami w aparacie tez się elegancko świeci a jak chciałem autko przykrecić aby zobaczyc czy cos sie zmieniło to na obroty wkrecało sie skokami i jak by przerywało. czy kable mogą się stykać miedzy sobą czy muszą być zupełnie odizolowane od siebie? są wsadzone w orginalne uchwyty ale odchodząc od cewki jest tam dosłownie ich pęk i sie stykaja i w tych miejscach skacza iskry i po uchytach oryginalnych też wala co robic ?? |
Możliwe że nowe kable są wadliwe,chociaż rzadko się to zdarza, lecz zrobiłeś błąd nie wymieniając od razu świec, sprawdz również aparat zapłonowy, może kopułka ma mikro pęknęcia i również robi przebicie, jeśli jest wszystko w porządku to kable mogą się dotykać i nie powinno być przebicia. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 11:53
|
|
|
świece wymienione przerwa jest ustawiona na 1 a jaka powinna być pod lpg w motorze 2.3 może 0.8??co dziwne auto chodzi nie rowno wylacznie na lpg na benzynie chodzi idealnie |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012 12:15
|
|
|
zmniejsz na 0,8, powinno przynieść spora poprawę.
na bp jest gites? nie ma przybić?
kable powinne mieć minimalnie 1mm prześwitu między sobą choć dobre przewody nawet przy stykaniu nie przebijają.
jest również bardzo możliwe że masz źle wyregulowane LPG i stąd przebicia bo układ kuchenki gazowej potrzebuje bardzo sprawny układ zapłonowy gdyż indukcja mieszanki jest wyższa. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 08:46
|
|
|
Witam odświeżam temat gdyż przez ten czas nie miałem dostępu do internetu a mam pytanie.
Czy objawami pękniętej kopułki rozdzielacza zapłonu będą również przebicia pod fajkami
w aparacie?
Dzieje się tak u mnie, aczkolwiek uszkodzeń kopułki nie zlokalizowałem, z tym że przebicia juz pojawiły się na samej kopułce i pod fajkami, odizolowałem kable od siebie i na nich nie ma przebicia. Podejrzewam ze jak zetknął bym je to również były by przebicia. Jakie objawy mogą być przy takim problemie? Takie jak przy przebiciu na kablach ?? U mnie raz chodzi auto w miare a czasem muł nigdy jeszcze nie było bardzo dobrze |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 11:45
|
|
|
a jakim kosztem wymienisz ten osprzęt i zaoszczędzisz sobie łamigłówek?
autko już swój wiek ma a te podzespoły są kluczowe dla prawidłowej pracy zapłonu - szczególnie z LPG. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 15:05
|
|
|
Wymienić wymienie tylko nie wiem kiedy nie mam czasu spac a co dopiero przy aucie robic;p a i jeszcze jedno pytanie czy sciągając osłone aby dostać się do kopułki przestawie zapłon bo z tego co patrzylem to chyba tak |
Autor tego postu otrzymał upomnienie.
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 17:07
|
|
|
ściągając samą kopułkę nic nie przestawisz. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Norim

Model: C4
Silnik: 2.3
Zasilanie: Benzyna+Kuchenka LPG
Nadwozie: SEDAN
Wiek: 36 Dołączył: 08 Gru 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
|
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012 16:30
|
|
|
Jestem stratoss będę teraz komunikował się za pomocą tego konta gdyż tamto szlag trafil zapomnialem hasła ale dobra nie ważne
Więc tak wymieniłem kopułke,palec stare były w b.dobrym stanie co nie ujmuje temu że teraz auto pali bez problemu pewnie tamte miały mikro pęknięcia, co dziwi mnie czy audi 100 c4 2.3 powinno mieć kolejność w zapłonie 1.3.5.4.2?? tak ma mój sprawdzałem z bratem czy było coś przy zapłonie grzebane ale nie bo jest jeszcze Nit wiec nic nie było tykane.
Drugie pytanie co może być powode że nie moge dziada odpalić z podtlenku LPG ?? ni cholery nie odpali zakrece sie na śmierc i nie da rady przestawiałem ustawienia instalacji i nic czy moze byc wina membram w reduktorze ?>?
[ Dodano: Sob 08 Gru, 2012 22:25 ]
Więc tak po wymianie kopułki i palca autko odżyło łatwiej się wkręca na obroty i łatwiej pali ale przebicia na kopułce są dalej więc obstawiam cewke(mniej prawdopodobne że to jej wina) lub walnięty aparat zapłonowy i to jest najbardziej realne tylko zastanawia mnie cały czas czemu nie iskrzy na benzynie a na LPG tak kolega tlumaczyl mi z forum że LPG potrzebuje większy prąd ale czy ktoś by mi mógł dokładniej to zjawisko przedstawić czy rozdzielacz i cewka nie daje caly czas takiego samego prądu ofc przy obciążeniu może się zmienić/chyba ale co ma rodzaj paliwa do prądu jaki jest podawany przeciez nie zmieni go sobie sam pod lpg ?? lpg regulowane w każdą strone i nic to nie daje |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 09 Gru, 2012 15:05
|
|
|
Jeśli będziesz miał za słabą iskrę, to na benzynie będzie normalnie chodził,ale na LPG już będzie się dławił lub wcale nie odpali |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 10 Gru, 2012 18:12
|
|
|
| Norim napisał/a: | Jestem stratoss będę teraz komunikował się za pomocą tego konta gdyż tamto szlag trafil zapomnialem hasła ale dobra nie ważne |
Wszystko jest ważne. Nie ma takiej możliwości aby konto szlag trafił. Jeżeli zapomniałeś hasła, to mozesz je odzyskać przez jego zmianę. Tym razem otrzymasz ostrzeżenie, a następnym razem za taki numer będzie ban. Twoje obecne konto będzie przez jakiś czas aktywne później je zablokuję. To wszystko. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013 09:34
|
|
|
NGK to od zawsze najlepsza firma produkująca świece zapłonowe, kable i akcesoria elektryczne, sam zawsze używam podzespołów tej marki więc tym bardziej dziwią mnie wypowiedzi na forum, że kable mają przebicie ja w takiej sytuacji reklamowałbym produkt, tym bardziej, że towary oferowane przez NGK nie należą do najtańszych. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |