Układ dolotowy i wydechowy » Check P0420, P0171. A6 C5 1,8TQ AWT LPG.
Odpowiedz do tematu
 Check P0420, P0171. A6 C5 1,8TQ AWT LPG.
Dzień dobry,

Panowie, potrzebna pomoc. Od jakieś czasu mam takie objawy:
Rano na zimnym falujące obroty (przez chwilę - około 10-15s, potem się uspokaja) czasami aż buda drży.
Podczas jazdy na gazie co około 200 km pojawia się check z kodem P0420 Catalityc coverter system, bank 1 - effeciency below threshold. Catalyst System Low Efficiency.
Gdy jeżdżę tylko na bezynie pojawił się błąd: P0171 System too lean, bank 1. Fuel Trim System Lean Bank 1.
Jak ostatnio tankowałem benzynę, to co chwile mi odbijał pistolet, musiałem go ustawić dobrze we wlewie i cały czas trzymać. Może ma to związek.

Auto mocy nie traci, jak złapie temperaturę to jest ok (obroty falują, ale tak bardzo, bardzo delikatnie - ale to jest tak od początku jak go kupiłem).
Jakoś w grudniu wymieniałem świece, nic sie nie zmieniło. Sondę lambda (za katalizatorem) wymianiałem jakieś 6 lat temu - na orginał.
W grudniu też była czyszczona przepustnica (0 zmian).


Od czego zacząć? Katalizator padł? Sonda? Mam VAGa i mogę zrobić logi, tylko trzeba mi powiedzieć jakie kanały ustawić.

Dziękuje za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Check P0420, P0171. A6 C5 1,8TQ AWT LPG.
Granth napisał/a:
Dzień dobry,

Panowie, potrzebna pomoc. Od jakieś czasu mam takie objawy:
Rano na zimnym falujące obroty (przez chwilę - około 10-15s, potem się uspokaja) czasami aż buda drży.
Podczas jazdy na gazie co około 200 km pojawia się check z kodem P0420 Catalityc coverter system, bank 1 - effeciency below threshold. Catalyst System Low Efficiency.
Gdy jeżdżę tylko na bezynie pojawił się błąd: P0171 System too lean, bank 1. Fuel Trim System Lean Bank 1.
Jak ostatnio tankowałem benzynę, to co chwile mi odbijał pistolet, musiałem go ustawić dobrze we wlewie i cały czas trzymać. Może ma to związek.

Auto mocy nie traci, jak złapie temperaturę to jest ok (obroty falują, ale tak bardzo, bardzo delikatnie - ale to jest tak od początku jak go kupiłem).
Jakoś w grudniu wymieniałem świece, nic sie nie zmieniło. Sondę lambda (za katalizatorem) wymianiałem jakieś 6 lat temu - na orginał.
W grudniu też była czyszczona przepustnica (0 zmian).


Od czego zacząć? Katalizator padł? Sonda? Mam VAGa i mogę zrobić logi, tylko trzeba mi powiedzieć jakie kanały ustawić.

Dziękuje za pomoc.
możliwe,że masz gdzieś jakąś nieszczelność w dolocie i od tego należałoby zacząć , można by jeszcze zerknąć na przepływkę. A jak wygląda sprawa z LPG były sprawdzane błędy w sterowniku? pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolega sprawdzał nieszczelność w dolocie i mówi, że wg niego jest ok. Jedynie co, to że być to na harmonijce przy pompie SAI - tego pewny nie jest.
Byłem u gaziarza, sprawdzić zrobił korektę bo stwierdził że trochę za uboga mieszanka i powiedział, że by szukał w podciśnieniu przyczyny.
Ale, inny znajomy mechanik powiedział, że miał kilka takich przypadków i zawsze to był za mały luz na zaworach, jak się olej rozgrzał to luz się poprawiał.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ dolotowy i wydechowy 

[ IP: 18.118.166.98 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa