Elektryka i elektronika » [All B5] Oświetlenie stóp.
Odpowiedz do tematu
 [All B5] Oświetlenie stóp.
Ostatnią zagadką dotyczącą elektryki mojego auta jest nie działające oświetlenie stóp po stronie pasażera. Po otwarciu drzwi załącza się światło na podsufitce oraz czerwone światełko na drzwiach ale nie załącza się oświetlenie stóp. Również brzęczyk informujący o włączonych światłach działa po otwarciu tych drzwi. Dodam że samochód ten był przerabiany z anglika i pewnie coś nie jest dokończone.
Zrobiłem zdjęcie po rozebraniu drzwi i sytuacja tam wygląda następująco:

http://www.fotosik.pl/pok...4b0fce35a4.html

http://www.fotosik.pl/pok...95bef52905.html


Jak to rozwiązać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podświetlenie stóp jak i drzwi sterowane jest masą i brane jest z tego samego miejsca - krańcówka drzwi. Jeżeli jedno działa, a drugie nie to usterkę widzę w połączeniu lampka-krańcówka. Najczulszym miejscem tego połączenia jest gumowy peszel w drzwiach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krańcówka drzwi o której piszesz to jest coś innego niż ten mikrostyk od którego odchodzi u mnie wisząca wtyczka widoczna na pierwszym zdjęciu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbyszek_7 napisał/a:
Krańcówka drzwi o której piszesz to jest coś innego niż ten mikrostyk od którego odchodzi u mnie wisząca wtyczka widoczna na pierwszym zdjęciu?

Ten mikrostyk o którym piszesz jest od modułu grzania wkładki drzwi - jedna wtyczka mikrostyk druga grzałka.
Krańcówka znajduje się w jednostce zamykającej drzwi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha, to już wiem o co chodzi. Najprościej byłoby odszukać w samochodzie przewód idący od światełka czerwonego w drzwiach i zmostkować do oświetlenia stóp. Ale jak będę miał chwile to rozbiorę jeszcze raz drzwi i prześwietlę przewody od krańcówki do oświetlenia.
Dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbyszek_7 napisał/a:
Aha, to już wiem o co chodzi. Najprościej byłoby odszukać w samochodzie przewód idący od światełka czerwonego w drzwiach i zmostkować do oświetlenia stóp. Ale jak będę miał chwile to rozbiorę jeszcze raz drzwi i prześwietlę przewody od krańcówki do oświetlenia.
Dzięki za pomoc.

Najprościej, ale nie najlepiej. Ja na Twoim miejscu przywróciłbym wszystko do oryginału. Drzwi kierowcy przerobić do końca na drzwi pasażera i na odwrót.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa