Elementy silnika » [B3 2,0] Jak "ciepła" to nie chce zapalić....
Odpowiedz do tematu
 [B3 2,0] Jak "ciepła" to nie chce zapalić....
Mam problem, mianowicie kupiłem autko z usterką polegającą na tym,że jak silnik jest ciepły to nie chce odpalić kiedy próbowałem słychać "cykanie" ale silnik ani drgnie. Problemu nie ma kiedy silnik jest zimny, wtedy pali "od strzała" ale dłuższą chwilkę trzeba być czujnym aby nie zgasł bo potrafi "spaść" z obrotów... nie mam na chwilę obecna możliwości sprawdzić błędów VAGiem.... jakieś pomysły?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie było identycznie i okazał się czujnik temperatury silnika. ;audi;

Po wymianie spokój do dziś ;audi;


Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napisz dokładnie o jaki typ silnika tutaj chodzi i co to za "cykanie", bo nie mogę sobie tego poskładać do kupy. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Napisz dokładnie o jaki typ silnika tutaj chodzi i co to za "cykanie", bo nie mogę sobie tego poskładać do kupy.
powiem szczerze,że na pierwszy rzut oka wygląda mi to na tę wersję 16-to zaworową, ale nie miałem możliwości dokładnie się przyglądnąć :roll: To "cykanie" było słychać tuż po zgaszeniu jak próbowałem odpalić mnie ten dźwięk przypominał jakiś przekaźnik, natomiast jakieś pół godziny później nie było już nic słychać,ale nadal nie zapalił...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Napisz dokładnie o jaki typ silnika tutaj chodzi i co to za "cykanie", bo nie mogę sobie tego poskładać do kupy.
powiem szczerze,że na pierwszy rzut oka wygląda mi to na tę wersję 16-to zaworową, ale nie miałem możliwości dokładnie się przyglądnąć :roll: To "cykanie" było słychać tuż po zgaszeniu jak próbowałem odpalić mnie ten dźwięk przypominał jakiś przekaźnik, natomiast jakieś pół godziny później nie było już nic słychać,ale nadal nie zapalił...

Pomogło by oznaczenie silnika, bo tu musiałbym raczej spojrzeć na schematy elektryczne, aby rozwikłać problem. Może na początek zrób fote samego silnika.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jest fotka silnika, z tego co mówił mi właściciel to jest to ten 16-to zaworowy, niestety moja wiedza nie jest tak duża abym miał pewność ,że tak jest... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
16to zaworowy to on nigdy nie był. To jest 8mio zaworowy silnik z układem wtryskowym K-Jetronic. Po prawej stronie bloku silnika są numery - sprawdź jakie jest tam oznaczenie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
16to zaworowy to on nigdy nie był. To jest 8mio zaworowy silnik z układem wtryskowym K-Jetronic. Po prawej stronie bloku silnika są numery - sprawdź jakie jest tam oznaczenie.
pzdr
ok jutro sprawdzę i dam znać

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
ok jutro sprawdzę i dam znać

OK. Nie zmienia to faktu, że masz nadal problem z zapłonem przy gorącym silniku. Sądząc po roczniku będzie to jednak KE-Motronic i może to być silnik 3A lub AAD. Nie spytałem o jedną sprawę. W momencie kręcenia rozrusznik funkcjonuje bez problemów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W momencie kręcenia rozrusznik funkcjonuje bez problemów?
tak, nieważne czy jest ciepły,czy zimny, kręci jak szalony!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I to "cykanie" słychać w trakcie kręcenia rozrusznikiem, czy już po kręceniu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
I to "cykanie" słychać w trakcie kręcenia rozrusznikiem, czy już po kręceniu?
w trakcie kręcenia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
I to "cykanie" słychać w trakcie kręcenia rozrusznikiem, czy już po kręceniu?
w trakcie kręcenia

A sprawdzałeś czy w momencie jak się zagrzeje jest WN?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
I to "cykanie" słychać w trakcie kręcenia rozrusznikiem, czy już po kręceniu?
w trakcie kręcenia

A sprawdzałeś czy w momencie jak się zagrzeje jest WN?
nie, bo nie wiem jak.... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
nie, bo nie wiem jak.... :roll:

Na początek wykorzystaj to, że jest ciemno i zagrzej ją do takiego stanu aby nie odpaliła. Otwórz maskę i poproś kogoś aby pokręcił rozrusznikiem, a Ty sprawdź czy nie masz "Gwiezdnych Wojen" przy silniku- chodzi o uciekające WN np rozdzielacz, czy cewka WN, kable WN itd. Na focie widać każdy kabel z innej parafii - będziesz musiał je powymieniać. Jeżeli w ciemności nie będzie widać przeskoków iskry, to wykręć świecę, podłącz ją do przewodu WN i przyłóż do masy silnika część z gwintem. Niech ktoś pokręci rozrusznikiem, a Ty sprawdzisz czy na świecy widać iskrę. Wsio.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.141.12.209 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa