Elektryka i elektronika » [s8 d2] modul swiatel dziennych - problem z podłączeniem
Odpowiedz do tematu
 [s8 d2] modul swiatel dziennych - problem z podłączeniem
Witam,

modyfikacja w s8 d2 2001rok,
lampy xenon plus
(czyli żarnik d2r, lampa bez soczewki, przesłona jak w bixenonie, w momencie zapalenia świateł długich otwiera przesłonę żarnika d2r i dodatkowo zapala żarówkę H7)

Wcześniej miałem moduł świateł dziennych, który automatycznie po odpaleniu silnika zapalał światła drogowe na 40% mocy,
ale było mi za żółto, pomimo że kupiłem już żarówki które świeciły bardziej biało w stosunku do zwykłych żarówek ale ta różnica bieli była widoczna przy 100% mocy , przy 40% mocy żarówki gdzie producent reklamuje jako "bielsze" i tak były żółte,

....wiec postanowiłem zamiast zwykłych żarówek H7, zamontować LEDy H7, wiązało się to także z kupnem modułu do LEDów, który automatycznie daje 100% mocy żarówki,

.....zabrałem się za montaż,
ale mam problem z podłączeniem jednego przewodu
-
Fukcja ta jest do doświetlenia drogi (coming leaving home)

w instrukcji montażu napisane:
przewód żółty podłączyć do przewodu podającego 'plus' po zamknięciu lub otwarciu auta, może to być kierunkowskaz (mruganie przy otwarciu/zamknięciu),
lub do centralki zamka/otwarcie/zamkniecie....
Przejrzałem miernikiem skrzynkę bezpieczników ale nigdzie nie znalazłem żeby w momencie naciskania na pilocie otwarcia/zamknięcia pojawiał się 'plus'
Gdzie to znajdę? który to kabel? jaki kolor?
Gdzie to wpiąć żeby najmniej się narobić?
nie chciał bym ciągnąć kabla do kierunkowskazu...mmh

opis bezpieczników a8 D2:
http://images45.fotosik.p...4499b5camed.jpg


-
następnie ,nie wiem czy dobrze zrozumialem, w instrukcji napisane:
przewód czarny podłączyć do +12v po zapłonie,
Jest to przewód w którym ma pokazać się +12v po przekręceniu kluczyka w pierwsze położenie, i po odpaleniu silnika?
podłączyłem się pod przewód, "gruby czarny z niebieskim paskiem" .
Ogólnie działa

-
Resztę przewodów, miałem podłączone w starym module, kolejność przewodów była tylko inna ;
-stały plus przykręcony do listwy +12v cały czas, pod nogami pasażera,
-masa przykręcona do karoserii, śruba mocująca skrzynkę bezpieczników,
-lampy lewa i prawa, gruby biały z żółtym, i biały z niebieskim paskiem, podłączone po prawej nodze pasażera przy bezpiecznikach
-zielony przewód, podłączony tam gdzie bezpieczniki do przewodu "cienki szary z żółtym paskiem" na którym pokazuje się +12v po włączeniu manetki świateł pozycyjnych, Odpowiada to za wyłączenie modułu

Może się komuś przyda.

taki miałem:
http://allegro.pl/modul-d...5583278248.html

taki mam:
http://allegro.pl/automat...5684755223.html
plus takie ledy:
http://allegro.pl/h7-led-...5106467150.html

zamówiłem jeszcze na test led niby 30w, ale nie wiem czy nie będą za mocne jak na 100% mocy
http://allegro.pl/zarowka...5777194286.html

Jak by ktoś chciał się pokusić o kupno, to polecam aliexpress około 4$/1szt wysyłka gratis

W planach mam jeszcze test, żeby nie tracić dodatkowego światła drogowego, zrobienie świateł dziennych w halogenach, będzie wiązało się to z przepięciem dwóch kabelków,
ale najpierw potestuje obecny montaż, zobaczę czy brak dodatkowej mocy światła drogowego jakoś znacząco wpłynie na użytkowanie,


Także będę wdzięczny jęśli uzyskam odpowiedz gdzie podłączyć żółty przewód?

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to zasilanie silniczka kompresora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
silniczek kompresora, pompki centralnego?
w bagażniku po lewej stronie, trochę daleko żeby prowadzić przewód,

Już myślałem żeby dostać się do przewodu kierunkowskazu w błotniku,
lub do włącznika awaryjnych, tam przecież pojawia się +12v, przy otwarciu/zamknięciu przycisk mruga, tylko że to trochę kombinacji,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak, przy włączeniu awaryjnych zrobi się ciekawa choinka świąteczna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
..ano racja, nie pomyślałem o tym,


instrukcja montażu ze strony producenta:
http://www.proeltec.com/p.../AWS_100-12.pdf

[ Dodano: Pią 13 Lis, 2015 11:22 ]
znalazłem jeszcze cos takiego:
http://www.a6klub.pl/a6c5...iem-vt49423.htm

także to już pewne że sygnał +12v musi być z pompki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiadomo jaki czas tego plusa jest potrzebny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadzwoniłem pod numer pomocy technicznej,
Sprzedawca mówi że wystarczy 0,5sekundy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz podłaczyć się pod domykanie szyb. Musiałbyś przy zamknięciu nacisnąć dłużej na klawisz zamknij.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
takie rozwiązanie tez odpada, ponieważ,
wydaje mi się uciążliwe za każdym razem przytrzymywać dłużej przycisk od zamykania, a w dodatku co z otwieraniem?, jak dłużej przytrzymam to opuści szyby...

Już się oswoiłem z myślą że będzie trzeba ciągnąc przewód do pompki centralnego i tam podłączyć gdzieś pod impuls +12v przy otwarciu/zamknięciu auta z pilota.

I jeszcze jedna zagwozdka, czy w momencie gdy mam aktywowaną funkcję automatycznego zamykania drzwi/upuszczania rygli, przy prędkosci powyżej 15km/h, żeby nie zapalał świateł,, mmmh

Także musi to być ściśle powiązane tylko i wyłącznie z pilotem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta funkcja nie powinna działać na załączonym zapłonie. Sprawdź czy na załączonym zapłonie po podaniu plusa zapalą się LEDy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzone,
przy załączonym zapłonie nie zapalają się.


Także czy jest jakaś możliwość znalezienia przewodu od pompki centralnego na którym pojawiał by się plus, ale żeby to było w kabinie możliwie jak najbliżej bezpieczników, (pod nogami pasażera przod)

nie chce rozbierać wszystkiego żeby dostać się do samej pompki w bagażniku...

a jak by dostać się do zamka z drzwi przedni prawych ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa