Pozostałe tematy » [B4 2.0] słabe światła mijania i drogowe
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [B4 2.0] słabe światła mijania i drogowe
Witam, z racji iż ostatnio wcześniej robi sie ciemno, zauważyłem że światła drogowe i mijania mam bardzo słabe, szkła w reflektorach nie są brudne ani zniszczone, odblaski są ok.,żarówki H4 dziś wymieniłem na nowe 55/60W+50% więcej światła Philips, i nic, dalej słabo świeci, może ktoś miał taki przypadek, co z tym fantem zrobić???
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: słabe światła mijania i drogowe
karlos2 napisał/a:
co z tym fantem zrobić???

Załóż sobie przekaźniki i sprawdź punkty masowe. Żarówki świecą słabiej, bo zasilane są niższym napięciem.

Wystawiono 1 piw(a):
karlos2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro będę sprawdzał napięcie na wtyczkach do reflektorów, to powinno wyjaśnić przyczynę słabych świateł.
Adi dzięki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: słabe światła mijania i drogowe
Adi202 napisał/a:
karlos2 napisał/a:
co z tym fantem zrobić???

Załóż sobie przekaźniki i sprawdź punkty masowe. Żarówki świecą słabiej, bo zasilane są niższym napięciem.

U mnie jest podobnie. Tragedii nie ma ale...
Słyszałem o zakładaniu przekażników ale nie mam pojecia jak, jakie i w ogóle o co z tym chodzi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: słabe światła mijania i drogowe
Sergio napisał/a:

U mnie jest podobnie. Tragedii nie ma ale...
Słyszałem o zakładaniu przekażników ale nie mam pojecia jak, jakie i w ogóle o co z tym chodzi?

Luknij sobie tutaj http://www.audi-tech-team...%BCnik&start=30

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: słabe światła mijania i drogowe
Adi202 napisał/a:
Sergio napisał/a:

U mnie jest podobnie. Tragedii nie ma ale...
Słyszałem o zakładaniu przekażników ale nie mam pojecia jak, jakie i w ogóle o co z tym chodzi?

Luknij sobie tutaj http://www.audi-tech-team...%BCnik&start=30

A mam takie pytanko, ten przekaźnik ma jakąś nazwę czy po prostu 40A?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zwykły przekaźnik może być też słabszy od 40A.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki.
Jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu (coś ostatnio krucho z tym :-P ) musze się tym w końcu zająć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś zrobiłem pomiar napięcia na kostkach do reflektorów, wynosi 10,47V, więc sprawa jest jasna, trzeba będzie zamontować przekażniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Dziś zrobiłem pomiar napięcia na kostkach do reflektorów, wynosi 10,47V, więc sprawa jest jasna, trzeba będzie zamontować przekażniki.

Mierzyłeś na samych zaciskach żarówek, czy względem minusa akumulatora?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na zaciskach żarówek ma napięcie 10.47 V, a na akumulatorze na wyłączonym silniku 12.50 V.
Acha, chodzi ci czy, nie jest to przypadkiem wina masy dochodzącej do żarówek? No tego nie sprawdziłem, elektryk ze mnie kiepski.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Na zaciskach żarówek ma napięcie 10.47 V, a na akumulatorze na wyłączonym silniku 12.50 V.
Acha, chodzi ci czy, nie jest to przypadkiem wina masy dochodzącej do żarówek? No tego nie sprawdziłem, elektryk ze mnie kiepski.

Podłącz plus miernika do żółtego przewodu zasilającego żarówkę, a minus miernika do zacisku minus w akumulatorze. Jeżeli po włączeniu świateł okaże się, że napięcie jest wyższe od 10,47, oznaczać będzie również kiepską masę żarówki (brązowy przewód)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem, wiem zajarzyłem,dziś zrobię taki pomiar.

[ Dodano: Sob 22 Paź, 2011 14:59 ]
Witam, dzisiaj poszedłem po całości, wyjąłem akumulator, wymieniłem zacisk akumulatora +, do tego zacisk - z przewodem masowym, czyszczenie miejsca mocowania przewodu masowego.
Efekt: napięcie mierzone na zaciskach żarówek 11.40 V na wyłączonym silniku, napięcie mierzone na zaciskach żarówek 13.18 V na zapalonym silniku.
Teraz czekam na wieczorną przejażdżkę aby sprawdzić jakość świecenia świateł :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.216.34.146 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa