Elektryka i elektronika » [Q7] problem z MMi
Odpowiedz do tematu
 [Q7] problem z MMi
Witam. Mam problem z MMi w audii Q7. Przestał działać. W bagażniku po prawej stronie pradwopodobnie wzmacniacz, ale nie jestem pewien bo nie jestem fachowcem. Znalazłem we wtyczce wode i uszkodzony jeden bolec od wtyczki i mam pytanie czy moglo to być tym spowodowane. Mam porobione zdjecia, ale nie umiem wstawić tego na forum. Gdyby ktoś był w temacie tego problemu chętnie prześle na poczte. Dodam że nie raz właczy sie sam ekran powitalny gdzieś na dwie sekundy i odrazu sie wylacza. Bardzo prosze o pomoc ponieważ nie przebywam w Polsce i narazie nie mam możliwości wizyty w żadnym salonie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na początku zapraszam do działu powitań - http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm
Co do wstawiania zdjęć, instrukcja jest tutaj - http://www.audi-tech-team...-zdjec-vt22.htm ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Q7 problem
cinsab napisał/a:
Witam. Mam problem z MMi w audii Q7. Przestał działać. W bagażniku po prawej stronie pradwopodobnie wzmacniacz, ale nie jestem pewien bo nie jestem fachowcem. Znalazłem we wtyczce wode i uszkodzony jeden bolec od wtyczki i mam pytanie czy moglo to być tym spowodowane. Mam porobione zdjecia, ale nie umiem wstawić tego na forum. Gdyby ktoś był w temacie tego problemu chętnie prześle na poczte. Dodam że nie raz właczy sie sam ekran powitalny gdzieś na dwie sekundy i odrazu sie wylacza. Bardzo prosze o pomoc ponieważ nie przebywam w Polsce i narazie nie mam możliwości wizyty w żadnym salonie

Jeżeli w połączeniach elektrycznych znalazła się wilgoć, to jak najbardziej bedzie to powodem Twoich zmartwień. W tym przypadku fotki są konieczne.
Fotkę możesz dodać przez kliknięcie napisu "kliknij aby dodać zdjęcie....." który mieści sie zaraz pod ramką w której piszesz post.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
fotki udalo sie dodac wiec teraz klubowicze moge liczyc tylko na was pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie informacje :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciężko to widzę. W sumie to nic poważnego, ale wymaga fachowej ręki. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
myslisz ze to jest powodem ze mmi nie zalacza sie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cinsab napisał/a:
myslisz ze to jest powodem ze mmi nie zalacza sie?

Oczywiście. Komponenty Imfotainment połączone są szeregowo w obwodzie MOST - jest to światłowód. Jeżeli jeden z komponentów ulegnie uszkodzeniu w ten sposób, że straci zasilanie wówczas cały system przestaje działać. Jedyne co możesz zrobić wykluczając wizytę w ASO, to naprawa. Wymiana na drugi nic nie pomoże ponieważ tego typu sterowniki chronione są kodem. Jeżeli gniazdo tak wygląda jak wygląda, to wtyk nie będzie inny. Skąd dostała się tam woda?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czarna magia :mrgreen: woda mysle ze spryskiwacz tynej szyby ale to tylko domysly kolego a moze wiesz jak ten wzmacniacz bo to chyba wzmacniacz wymontowac zeby jakis fachowiec to naprawil?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cinsab napisał/a:
czarna magia :mrgreen: woda mysle ze spryskiwacz tynej szyby ale to tylko domysly kolego a moze wiesz jak ten wzmacniacz bo to chyba wzmacniacz wymontowac zeby jakis fachowiec to naprawil?

Na Twoje szczęście nie jest to wzmacniacz a tuner TV. Z telewizji można ewentualnie zrezygnować na poczet CD i radia. :mrgreen: Musiałbyś w najgorszym wypadku zmostkować światłowód.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zmostkowac swiatlowod hmmmmm :roll: a tak mozesz napisac bardziej niefachowo co musze dokladnie zrobic? przebywam teraz do lipca w Szwecj i nie usmiecha mi sie bez muzyki tyle jezdzic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cinsab napisał/a:
zmostkowac swiatlowod hmmmmm :roll: a tak mozesz napisac bardziej niefachowo co musze dokladnie zrobic? przebywam teraz do lipca w Szwecj i nie usmiecha mi sie bez muzyki tyle jezdzic

Wiem dokładnie w Stockholmie. :-P To co napisałem jest tylko wyjściem awaryjnym do powrotu do Polski. W Polsce zdemontujesz tuner i naprawi to bez problemu każdy szanujący się warsztat elektroniczny.
Pod wtyczką zasilającą - tą uszkodzoną masz czarny wtyk z dwoma garbowanymi przewodami - to jest właśnie światłowód. Musisz wysunąć ten wtyk i jak przyglądniesz cię od strony czoła wtyczki zobaczysz jeden świecący się punkt. Światło które emitowane jest z jednej żyły musi znaleźć się w drugiej. Sprawdź czy dasz radę nie uszkadzając światłowodu wyciągnąć z wtyczki obie żyły które połączysz ze sobą. Wtyczka ma małe zabezpieczenie które trzeba uwolnić aby wysunąć żyłę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki ci kolego za pomoc jak to zrobie napisze czy dziala narazie powodzonka pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cinsab napisał/a:
dzieki ci kolego za pomoc jak to zrobie napisze czy dziala narazie powodzonka pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzieki

OK. Jak będziesz mieć problemy to wal jak w dym. Jeżeli uda Ci się wysunąć żyłę z wtyczki, to mógłbyś spróbować połączyć się bezpośrednio do tunera radiowego. To rozwiązanie byłoby najpewniejsze.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.117.170.190 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa