Skrzynie automatyczne » Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
Odpowiedz do tematu
 
karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
W jaki sposob?


?????

Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.


to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni


Wątpię, to dobry znajomy ;-)

Ale wiem kto nam dokładnie odpowie na to pytanie czy można zrobic adaptację.


kto?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
W jaki sposob?


?????

Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.


to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni


Wątpię, to dobry znajomy ;-)

Ale wiem kto nam dokładnie odpowie na to pytanie czy można zrobic adaptację.


kto?


Naczelnik Adi, tylko nie wiem czy dzisiaj jest online.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem, jestem. :-P W tych sterownikach była procedura adaptacji, ale w tym przypadku nie tędy droga. Adaptację sterownika robi się przez diagnozę po odłączeniu zasilania a gdy się jej nie zrobi, to sterownik adaptuje się sam.
Nie doczytałem czy sprawdziłeś ten włącznik KD. Czy zwiera się po naciśnięciu gazu do oporu.
Jak już wcześniej pisałem (chyba na PW) załączenie tej krańcówki zależne jest od naciągu linki. Po wciskaniu linki na początku pracuje przepustnica do uzyskania maxymalnego otwarcia. Po pełnym otwarciu przepustnicy linka zaczyna naciągać pancerz który napina sprężynę rozpychającą mechanizm KD w efekcie końcowym mechanizm KD kurczy się i zwiera mikrostyk który wysyła informację do sterownika skrzyni.
Tak więc sprawdzenie stycznika jest konieczne. BO efekt który opisujesz jest bardzo podobny do tego który miałem przed naprawą mechanizmu włącznika KD w mojej S.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jestem, jestem. :-P W tych sterownikach była procedura adaptacji, ale w tym przypadku nie tędy droga. Adaptację sterownika robi się przez diagnozę po odłączeniu zasilania a gdy się jej nie zrobi, to sterownik adaptuje się sam.
Nie doczytałem czy sprawdziłeś ten włącznik KD. Czy zwiera się po naciśnięciu gazu do oporu.
Jak już wcześniej pisałem (chyba na PW) załączenie tej krańcówki zależne jest od naciągu linki. Po wciskaniu linki na początku pracuje przepustnica do uzyskania maxymalnego otwarcia. Po pełnym otwarciu przepustnicy linka zaczyna naciągać pancerz który napina sprężynę rozpychającą mechanizm KD w efekcie końcowym mechanizm KD kurczy się i zwiera mikrostyk który wysyła informację do sterownika skrzyni.
Tak więc sprawdzenie stycznika jest konieczne. BO efekt który opisujesz jest bardzo podobny do tego który miałem przed naprawą mechanizmu włącznika KD w mojej S.


no sprawdzilem KD i jest przejscie...

po wcisnieciu pedalu gazu w podloge widze ze linka otwiera przepustnice do konca, zreszta na tej lince nie zauwazylem wogole aby mozna bylo ja w jakikolwiek regulowac

napisz prosze dokladnie jak zrobic te adaptacje skrzyni

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzynia biegów (02), nastawy podstawowe (04), wybrać grupę 000, nacisnąć i przytrzymać 3 s pedał gazu w pozycji max (załączenie KD), zapisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Skrzynia biegów (02), nastawy podstawowe (04), wybrać grupę 000, nacisnąć i przytrzymać 3 s pedał gazu w pozycji max (załączenie KD), zapisz.


dziekuje slicznie

problem rozwiazany, za rada ADI jeszcze raz zmierzylem czy jest przejscie na KD, oczywiscie nie bylo, podciagnalem linke i teraz malo z fotela mnie nie wyrwie, kreci normalnie do 6000 i zrzuca nieraz o 2 biegi, slicznie kolego dziekuje

poza tym jedna rzecz mnie w tej skrzyni zaintrygowala, nie dzialal mi kickdown a skrzynia zrzucala mi biegi, leniwie i do 4 tys ale zrzucala :-)

Jeszcze pytanie do kolegi o procedure adaptacji jak robie 02-04 to w grupie 000 nic sie nie pokazuje. Gdzie trzeba kliknac zapisz bo ja mam tylko opcje przelaczenia do 08 lub DONE?

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2012 23:24 ]
Adi202 napisał/a:
Skrzynia biegów (02), nastawy podstawowe (04), wybrać grupę 000, nacisnąć i przytrzymać 3 s pedał gazu w pozycji max (załączenie KD), zapisz.


czy moglbym jeszcze prosic o sprawdzenie kodowania skrzyni

u mnie pokazuje ze mam DIGIMAT 0590

W Elsie natomiast ze powinienem miec DIGIMAT 0569

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kodowanie w Twoim sterowniku jest "na sztywno" i nie zmienia się go.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.135.200.211 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa