Elementy silnika » Audi b4 80 1.9tdi grzeje się
Odpowiedz do tematu
 Audi b4 80 1.9tdi grzeje się
Witak

Posiadam audi b4 80 1.9tdi 1z
Mam problem bo wskazówka temperatura trzyma sie na poziomie 93-95 przy jeździe 100km/h a do 100 dochodzi jak jade 140 km/h dodam ze wiatrak prawdopodobnie nie włancza wymieniłem termostat i płyn chłodzący i nie wiem co dalej zeby zrobić to wąż dolny zimny temperatura w dzien jest 4 stopnie

Proszę o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli wąż dolny zimny to termostat się zacina. Dobrze montować tylko wahlera ale i te lubią być nie cacy od nowości.
jeżeli jednak jest prawidłowy przepływ, to możne jest chłodnica zakamieniona.
czy dmucha gorącym z nawiewu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak

Pompa wody sprawna ciepłe powietrze jest dodam ze po przejechaniu 20 km płyn w zbiorniczku jest zimny wczoraj wymieniałem termostat + płyn bo myslałem ze to jest przyczyna ale okazuje sie ze cos innego
Czujnik temperatury?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nieee,,,to jest mechaniczny obieg.
jeżeli fizycznie wąż jest zimny, pompa dobra, dobrze odpowietrzony układ - tylko termostat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznij od wywalenia termostatu i pojeździj bez niego, wtedy będziesz miał pewność,że układ jest na 123% drożny. Nastepnie termostat do garnka i gotuj z termometrem, bedziesz widział kiedy sie otwiera. Z nowym to samo, przed zalożeniem,dla pewności. Sprawdzales temperaturę VAGiem? Jestes pewien,że wskaźnik działa prawidłowo?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzis podłączałem audi pod System Boscha bo vag nie widzi audi i temperatura rosła do 95 stopni na 3 tys obr w miejscu i włączył sie wentylator i schładzał do 87 stopni własnie nie wiem czy ta pompa wody jest sprawna jakie sa jeszcze przyczyny awarii pompy wody hmm ? tez sprawdzałem dziś bezpieczniki i w niektórych co miało byc 30 był bezpiecznik 20 np czy możliwość jest taka ze to może byc wina jakiegoś bezpiecznika ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
raczej malo prawdopodobne, skoro wentylator załacza się przy 95st to wg mnie jest ok. Jeśli chcesz ,żeby załączał się przy 90 stopniach to jedyne co pozostaje to podmienic czujnik ,który steruje uruchamianiem wentylatora. Innej opcji nie widzę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.23.127.197 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa