Elektryka i elektronika » Audi A6 C4 - rozregulowujący się silniczek regulacji światła
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C4 - rozregulowujący się silniczek regulacji światła
Hej.
W nowo zakupionej C4 od razu po zakupie wziąłem się za czyszczenie lamp.
Zauważyłem, że silniczek regulacji wysokości w lewej lampie mimo tego, że lampa jest ustawiona idealnie to lubi sobie ją przestawić. Efekt jest taki, że lampa lewa świeci wtedy o wiele bliżej auta. Muszę wtedy kilka razy przekręcić gałeczkę od regulacji na pozycję I, II oraz III i wtedy sytuacja wraca do normy ale podczas jazdy to się powtarza.
Nigdy nie miałem takiego kłopotu zatem kieruje pytanie czy może ktoś się z takim czymś spotkał. Jak nie to będę szukał powodu sam. Ale jak tak to może jakaś wskazówka?
PS Przyszło mi na myśl, że może założyłem silniczki w różnych pozycjach ale to raczej nie to bo to nie jest tak że się nie zgrywają dwie lampy w ogóle. Wszystko jest OK a nagle lewa lampa ucieka.
Nie wiem jak było przed czyszczeniem, bo to była moja pierwsza rzecz jaką przy niej zrobiłem więc nie zdążyłem zaobserwować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zimne luty lub uszkodzony potencjometr w silniku.

Wystawiono 1 piw(a):
eleszet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK. Czyli go wyjmę i obadam czy jest rozbieralny.

--edycja--
Jest rozbieralny. Przelutowałem. Sprawdziłem omomierzem potencjometr to wartości się zmieniały płynnie ale nie wiem czy właściwe. Chyba od coś ponad 100 omów do 2k.
Ale po złożeniu tak czy inaczej umarł. Więc nie wiem czy go dobiłem przelutowaniem czy co. Kupię jakiś silniczek i zamienię. Chyba że masz jakiś na stanie do opylenia?

--edycja--
Jeśli dobrze sprawdziłem to 4A0941295.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już nie mam takich.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK ogarnę to we własnym zakresie. Thx! ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.224.0.25 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa