Pytajnik, czyli zielono mi ;) » (audi a6 2003 1.9tdi) rozrusznik nie kreci
Odpowiedz do tematu
 (audi a6 2003 1.9tdi) rozrusznik nie kreci
Witam. W aucie wymieniany byl silnik i po zlozeniu odpalil od razu lecz juz drugi raz nie chcial.Zawiozlem rozrusznik do regeneracji (bo nie krecil za dobrze). Po regeneracji (solenoid nie kontaktowal) i zalozeniu autko znow odpalilo bez problemu do czasu zgaszenia.Potem sytuacja ta sama. Silnik byl od innego typu ale udalo sie:) Alternator byl przelozony ze starego silnika, ale to chyba bez znaczenia.
Chodzi o to , ze teraz po przekreceniu kluczyka slychac tylko przy zegarach takie slyabiutkie "pyk" i to na tyle.
Gdzie jest przekaznik od rozrusznika i jak sie do niego dobrac?
Prosze o pilna pomoc.Dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: (audi a6 2003 1.9tdi) rozrusznik nie kreci
gniewosz napisał/a:
Witam. W aucie wymieniany byl silnik i po zlozeniu odpalil od razu lecz juz drugi raz nie chcial.Zawiozlem rozrusznik do regeneracji (bo nie krecil za dobrze). Po regeneracji (solenoid nie kontaktowal) i zalozeniu autko znow odpalilo bez problemu do czasu zgaszenia.Potem sytuacja ta sama. Silnik byl od innego typu ale udalo sie:) Alternator byl przelozony ze starego silnika, ale to chyba bez znaczenia.
Chodzi o to , ze teraz po przekreceniu kluczyka slychac tylko przy zegarach takie slyabiutkie "pyk" i to na tyle.
Gdzie jest przekaznik od rozrusznika i jak sie do niego dobrac?
Prosze o pilna pomoc.Dzieki
a o jakim aucie piszemy? O tym z profilu? podłaczałeś VAGa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak w temacie audi a6 2003 1.9 tdi.
Jednak to chyba sprawa rozrusznika bo jak ja krecilem a kolega bawil sie cewka to auto zakrecilo, lecz pozniej bawienie sie nic nie dalo. Wyciagamy rozrusznik i chyba jeszcze raz do regeneracji oddamy.
Kolega Pasiak wytlumaczyl mi ze przekazniki sa za polka pod kierownica-dzieki:)
Jutro podepne sie vagiem (jak znajde kabel, bo po ostatnich podlaczeniach gdzies go wcielo) i dam znac.
Jeszcze jedno- jak wyciagne rozrusznik to rozumiem, ze moge sie miernikiem podpiac do kabli zeby zobaczyc czy w momencie krecenia daje odpowiedni prad? Jak tak to jaki ma byc? Dzieki

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2014 22:00 ]
Spoko znalazlem kabel, poinstalowalem pare VAG COM (504-1,704,311-2) ale narazie nie moge ich "aktywowac" bo dopiero jutro bede przy aucie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przekaźnik montowany był tylko z automatyczną skrzynią biegów. Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać pracę automatu rozrusznika, to powodem będzie sam rozrusznik, lub brak dobrej masy na silniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozrusznik na sucho chodzi bez problemu.
Vag pokazal mi pare bledow ale je skasowalem oprocz jednego
17994 - engine mount solenoid valves (n144/n145) short to plus
Co to oznacza? Czy moze to miec cos wspolnego z poduszka silnika? JEzeli tak to jak to wyeliminowac zeby byc pewnym? Auto na lewarek w jakiejs specjalnej pozycji ?

Ten silnik ktory jest wlozony przyszedl z normalnymi poduszkami do silnika a w starym byly z elektronika.Poduch nie wymienialismy ale to "cos" gdzie wchodzi wtyczka do poduszki jest uszkodzone i jest osobno. Jak odlacze wtyczke od tego to pokazuje mi ten sam blad ale moge go skasowac.Po podlaczeniu blad wyskakuje ale nie kasuje go.
Po przekreceniu kluczyka zegery pikaja 3 razy i reczny miga, nie dzialaja szyby (tzn czasem dzialaja).
Nie dziala automat od rozrusznika, nic nie slychac tylko jak juz pisalem po przekeceniu slychac tak jakby przekaznik pyknie.


[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2014 11:58 ]
Witam wszystkich. Okazalo sie ze cewka na rozruszniku nie laczyla dobrze.poprawilismy mase przy silniku i autko odpala. Teraz mam inny problem, bo nie wiem jak podlaczyc prawidlowo podcisnienia. Silnik awx. Szukałem na forach i sa schematy ale z moich czujnikow wychodza tylko po 2 wezyki, a na schematach sa po 3. Prosze o pomoc. Dzieki
ps zdjecie u gory bo pisze z telefonu i jest niezla zamota.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.138.175.180 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa