Skrzynie automatyczne » Audi A4 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa problem
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa problem
Witam,

Posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa starego typu, wersja 110 koni. Skrzynia nie wrzuca 4 biegu, wcześniej chodziło wszystko ok i olej był dolewany nie dawno (pół litra). Czasem wrzuca 4 bieg ale rzadko, w czym może być problem?
Skrzynia wygląda tak:
Skrzynia

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A4 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa problem
Beatles7 napisał/a:
Witam,

Posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa starego typu, wersja 110 koni. Skrzynia nie wrzuca 4 biegu, wcześniej chodziło wszystko ok i olej był dolewany nie dawno (pół litra). Czasem wrzuca 4 bieg ale rzadko, w czym może być problem?
Skrzynia wygląda tak:
Skrzynia
a czy poza dolewaniem nowego oleju do starego, wymieniales go calkowicie wraz z czyszczeniem kasety? Czy jestes pewien,ze dolewales ten sam olej,ktory byl w skrzyni i nie narobiles wiecej szkod niz pozytku? Czy skrzynia szarpie? Zczytywales bledy ze sterownika? WIECEJ INFO NAM POTRZEBA!
P.S. Mamy tu tradycje witania sie w odpowiednim dziale

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sorry, że dopiero teraz odpisuję, ale mam trochę ograniczony dostęp do internetu.

To już może się przestawię tutaj ;) . Mam na imię Adam i pomieszkuję na pomorzu (piszę pomieszkuję, gdyż większość czasu spędzam w Hamburgu, bo tu pracuję) i miło mi być nową osobą na tym forum :) .

To tak do rzeczy: Olej był dolewany w serwisie skrzyń automatycznych w Polsce (albo i pseudo serwisie?) - pół litra, bez czyszczenia kasety. Jaki to też był olej to nie wiem, ale być może wlali jakieś g***o, ogólnie mieli problem z odkręceniem tego korka od wlewu do skrzyni i ponoć go zniszczyli i nowy dali...

Skrzynia trochę szarpała przed dolaniem oleju, ale po dolaniu było ok. Ogólnie wszystko chodziło ok, dopóki mi czwórka nie weszła i zaczęły się problemy. Czasem wejdzie, ale rzadko kiedy.

Jeszcze nie sczytywałem błędów ze sterownika. Ogólnie to chodzi o podłączenia do komputera? Jak to wygląda, bo tak średnio się orientuję;). Mogę tutaj podjechać do mechanika jeśli będzie trzeba. Nie jeżdżę tutaj za dużo autem i może dlatego też coś jest nie tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moim zdaniem "serwis" ten zamiast bawic sie w dolewki powinien w calosci olej wymienic, oraz wyczyscic kasete, ponadto powinni poinformowac Cie jaki olej byl dolewany.... na chwile obecna proponuje ,tak jak pisales podlaczyc auto pod komputer i zobaczyc co sie wyloni ( tylko zapisz numery bledow) oraz bezapelacyjnie zrobic pozadek z olejem i kaseta. To tak na dzien dobry ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.146.35.203 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa