Układ hamulcowy » abs dobranie sterownika
Odpowiedz do tematu
 abs dobranie sterownika
witam mam problem
padł mi sterownik abs-u elektryk powiedział ze nie da sie go naprawic bo było juz w nim grzebane
musze kupic inny i mam takie pytanko czy wszystkie numery musza sie zgadzac????
moje numery pompy to ;HR 8E0 614 111 A HL
a numery sterownika ;863696 0 273 004 284
a znalazłem pompe z sterownikiem o num pompy;8E0 614 111 AB
i nr ster. 0 2652160481
spasuje to ?????
chyna ze moze ktos z forum ma do sprzedania taki sterownik???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz znaleźć sterownik do Quattro. To co znalazłeś pasuje tylko do ośki.
Twoja pompa posiada funkcję EDS i jest zamienna z numerem 8E0614111E.
Ogólnie nie musisz wymieniać całej pompy ABS. Wystarczy przełożyć sam sterownik który przykręcony jest do pompy ABS. Numer sterownika jaki potrzebujesz, to 8E0 998 375.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a powiedz mi pok którymi pinami powinno dochodzic napiecie do sterownika zobacze czy prąd dochodzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Grube przewody w kolorze czerwony z czarnym paskiem piny 17 i 18.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdze jutro czy dochodzi napiecie
miałem audiczke u elektryka w sprawie tego sterownika stała u niego od poniedziałku do czwartku w srode mi powiedział ze potrzebuje jeszcze pare godzin z tym sterownikiem a w czwartek jak do niego przyjechałem to mi powiedział ze za duzo było przy nim grzebane trzeba wymienic (nic mnie nie skasował za to) ja przyjechałem do domu i zdemontowałem sterownik i jak do tego podchodziłem to zauwarzyłem ze ten elektryk nie demontował sterownika bo powinny byc jakies slady po tym wiec juz niewiem
sterownik wyglada na nie otwierany. ja próbowałem otworzyc go na tej małej kopułce gdzie sie pokazały same styki brak płytki z modułami troche mi ta plastikowa płytka pekła i zrezygnowałem
powiedzcie mi w którym miejscu jest ta płytka z modułami ????
bo duzo czytałem ze jakies drótki sie przepalaja z napieciem i wystarczy to na nowo przylutowac

[ Dodano: Sob 30 Mar, 2013 21:30 ]
zdjecia sterownika
http://imageshack.us/phot...0032013332.jpg/
http://imageshack.us/phot...0032013336.jpg/
http://imageshack.us/phot...0032013334.jpg/
http://imageshack.us/phot...0032013333.jpg/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Elektronika znajduje się pod deklem (na ostatnim foto maźnięty czymś na niebiesko)
Nie wiem jakie masz umiejętności, ale ja używam do tego mikroskopu. Połączenia są tak delikatne, że topią się pod wpływem temperatury. Wyjątkiem są połączenia zasilania które są zrobione z trochę grubszych przewodów aluminiowych. Często pęka połączenie klemy 30 czyli głównego zasilania. Jeżeli nie masz doświadczenia w lutowaniu bardzo drobnych połączeń rzędu kilkunastu - kilkuset mikrometrów, to odpuść sobie i zleć to komuś kto ma przy tym doświadczenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzis z bratem elektronikiem rozebralismy to i dostalismy sie do elektroniki
brat zmierzył połączenie tych cieniutkich drócików i tego aluminiowego wszystko było w porzadku
przyjechałem do domu zmierzyłem czy dochodzi napiecie na sterownik i dochodzi
później przykreciłem sterownik na dwóch sróbkach i odpaliłem audika i nic nie ma błedu
wrzuciłem wsteczny i tez nic(przedtem wyskakiwał gdy sie wbijało bieg)
niewiem co było grane ale sie chyba samo sie naprawiło:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oby tak było. Jeżeli na połączeniu zasilania jest mikro pęknięcie, to długo się nie nacieszysz.
Nie pisałeś czego dotyczył ten błąd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mi zadne błedy nie wyskakiwały na laptopie bo sie nie umiał vag połączyc z abs-em
a na fisie wyskakiwał jak sie zapaliło audika bez zmiany biegu po jakis 20 sek albo jak zmieniłem bieg (skrzynia automat)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie można było sie połączyć z ABSem, a z innymi sterownikami tak, to wygląda na brak zasilania ABS czyli ułamane te 2 aluminiowe przewody obok siebie. Jest możliwe, że przy pomiarze przejścia połączyły się na jakiś czas i będzie działać, Jak długo? Okaże się.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jakby mi sie to znowu stało (oby nie) to mógłbym ci to wysłac i bys mi to zrobił ?????

[ Dodano: Nie 31 Mar, 2013 21:08 ]
a teras jak sie to naprawiło to nie swieci mi wykrzyknik na fis-ie ale kontrolka abs swieci
zobacze jutro podepne audika pod vaga i sprawdze czy sie połaczy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wykrzyknik na FIS oznacza awarię ABS. Świecąca kontrolka ABS oznacza, że ABS nie działa co może być spowodowane np uszkodzeniem czujnika (lub połączeń w sterowniku)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jutro zapne audika pod laptopa i zobacze czy bd jakies błedy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli kontrolka ABS się świeci, to masz co najmniej jeden błąd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a mam takie pytanko w sterowniku te cienkie dróciki i ten aluminiowy powinny byc całe "zalane" tym żelem??? zeby sie nie ruszały(stykały samoczynnie)????

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.149.254.35 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa