Elektryka i elektronika » [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
powiedz mi kolego czy próbowałeś jeździć z tym błędem ESP. Bo jeżeli miałeś odłączone klemy to mogła zaświecić się kontrolka ESP ale po przejechaniu kilkunastu metrów sama powinna się wyłączyć bezez konieczności włączania z przycisku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dokrecilem klemy i jezdzilem i ta lapka ciagle sie swieci

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w takim razie trzeba sprawdzić jakie błędy wyświetli na VAG- u. U mnie po odłączeniu aku. też początkowo świeci się ESP ale po przejechaniu dosłownie 100 m gaśnie. Masz możliwość odczytania błędów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
zaora93 napisał/a:
Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc

A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
możliwość do podłączenia do komputera będę miał tylko teraz nasuwa się pytanie ile takie podpięcie może kosztować (diagnoza)

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 17:02 ]
Adi202 napisał/a:
zaora93 napisał/a:
Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc

A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P?


8p

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kontrolka ESP pali się, ponieważ w sterowniku masz błąd nastawów czujnika kąta skrętu. Wjedź sobie na jakiś plac i pokręć kółka nie szybciej niż 20km/h skręcając kierownicą w lewo i w prawo do oporu. W taki sposób przyuczysz ponownie czujnik kąta skrętu i lampka zgaśnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no niestety to nie pomogło :( kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zaora93 napisał/a:
no niestety to nie pomogło :( kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało.

Odłącz klemę, podłącz po kilku minutach i odpal silnik. Przekręć kierownicą na lewo poźniej w prawo i rusz ponownie max 20km/h pojeździj w kółko w lewo i w prawo. Musi pomóc chyba, że masz jednak coś uszkodzone.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
samochód naprawiony, udało mi się to załatwić za darmo w salonie Audi.Okazało się ,że od tych rozłączonych klemów było małe napięcie i rozkodował się komputer.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa